Mądrze sprzedać auto

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Mądrze sprzedać auto

Post autor: mondeo »

Chce sprzedać dobry niemiecki zadbany samochód z grupy VAG, jak najlepiej w naszym regionie sprzedać rozreklamować naprawdę dobry samochód od prywatnego właściciela, Poradom o giełdę dziekuję
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: Qrzysio »

Niemiec płakał jak sprzedawał i gonił do granicy?
Pampam
starszy szeregowy
Posty: 51
Rejestracja: 18 lip 2011, 9:15

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: Pampam »

Tirowki biły brawo, a niemiec wciąż dzwoni zeby posłuchac silnika
erOs
kapral
Posty: 108
Rejestracja: 15 wrz 2007, 16:11
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: erOs »

Witam Pana Mondeo , który w innym swoim temacie pytał - Gdzie można podszykowac auto na sprzedaż ? (prowizoryczne naprawianie usterek)

Widocznie juz masz te autko podszykowane :)
Awatar użytkownika
unclemike
starszy szeregowy
Posty: 90
Rejestracja: 28 lis 2011, 21:23

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: unclemike »

wniosek, dla spokojności VAGa nie kupować:P a poważnie to czego oczekujesz jeśli nie giełda? allegro, otomoto, moja ostrołęka, powinno się spieniężyć
Damn, I'm good:)
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: Bart3kk »

Cenna porada jeżeli to 1.9 tdi to warto cofnąć licznik do stanu ok. 150-180 tysięcy, pomimo tego, że auto będzie w wieku 10-15 lat. Wiadomo Niemiec jeździł tylko do lekarza i do kościoła w niedzielę ;) powyżej 200 tysięcy km żaden szanujący się Polak auta nie kupuje :):)
Kuba123
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 01 lip 2011, 21:57

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: Kuba123 »

Panie niemiec mnie do granicy gonił bo się rozmyślił.
mlody91
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 22 cze 2013, 22:05

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: mlody91 »

co wy sie tak uczepiliscie biedaka :P to ze sprzedaje niemiecki samochod to od razu musi byc sciagany stamtad? troche niepowazne podejscie
brudnyharry
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 07 gru 2011, 19:32

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: brudnyharry »

Panie ! Jedyny minus w tym aucie to ten od akumulatora :D
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: sylwor »

mondeo na forum masz miano trola i przekręta w sprzedaży samochodów ;)
chyba że ten post to nowy pomysł żeby "zaistnieć"
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: skutekk »

ja malo jezdze a rocznie wychodzi 18-20 tysiecy, latwo sobie policzyc ile przebiegu by mialo nowe auto po 15latach, kto wierzy w przebiegi mniejsze niz 150-180tys w takich autach ten sam z siebie kretyna robi. Jak bym mial robic 10tys rocznie to rowerem bym jezdzil bo paliwa nie brak i ubezpieczenia. Ogarnijcie sie troche
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: Qrzysio »

Ja uważam, że jeżdżę dużo, a wychodzi 15-20 tys. km. Zależy kto jak uważa. Mój ojciec jeżdżąc do pracy i "na miasto" wyrabiał 7 tys. km rocznie, a teraz, gdy zaczął więcej wędkować, nawet 12 tys. km. Mimo wszystko za absolutne minimum należy przyjmować, moim zdaniem, 10 tys. km rocznie, dla samochodu kupionego w Polsce, 15 tys. km gdy sprowadzany. Nie wierzę w okazje z niskimi przebiegami, bo takie auta zawsze zostają w rodzinie lub sprzedaje się dobremu znajomemu.
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: mIcHaLos »

Qrzysio pisze:Ja uważam, że jeżdżę dużo, a wychodzi 15-20 tys. km. Zależy kto jak uważa. Mój ojciec jeżdżąc do pracy i "na miasto" wyrabiał 7 tys. km rocznie, a teraz, gdy zaczął więcej wędkować, nawet 12 tys. km. Mimo wszystko za absolutne minimum należy przyjmować, moim zdaniem, 10 tys. km rocznie, dla samochodu kupionego w Polsce, 15 tys. km gdy sprowadzany. Nie wierzę w okazje z niskimi przebiegami, bo takie auta zawsze zostają w rodzinie lub sprzedaje się dobremu znajomemu.
Dokładnie jestem podobnego zdania - no chyba że jeszcze ma się 2 auta, to również zmienia postać rzeczy.
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: mondeo »

Nie zgodzę się z opinią że nie można kupić auta z niskim przebiegiem w dobrej cenie, sprzedałem już kilka aut i były to bardzo dobre samochody sprowadzone zza odry. Mi po prostu nie opłaca się kupować kiepskiego auta z dużym przebiegiem bo potem ciężko do odsprzedać z zarobkiem, co najwyżej może się zwrócić za wyjazd. A temat założony po to własnie by poznać miejsce gdzie są sprzedawane dobre auta w naszym mieście
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: Qrzysio »

W salonach!
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: pudeleQ »

I też nie zawsze.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: malykazio »

mondeo pisze:Nie zgodzę się z opinią że nie można kupić auta z niskim przebiegiem w dobrej cenie, sprzedałem już kilka aut i były to bardzo dobre samochody sprowadzone zza odry. Mi po prostu nie opłaca się kupować kiepskiego auta z dużym przebiegiem bo potem ciężko do odsprzedać z zarobkiem, co najwyżej może się zwrócić za wyjazd.
Naprawdę sprowadzasz auta z zachodu, wykorzystujesz je na własne potrzeby, a potem liczysz jeszcze na odsprzedaż z zarobkiem? Co za mentalność. Nikt rozsądny nie kupuje na własny użytek samochodu z takim podejściem. Wiadomo, że szybko tracą na wartości. Co innego jeśli jest handlarzem. No ale handlarz powinien wiedzieć jak sprzedać samochód i jak go zareklamować.
Awatar użytkownika
Bart3kk
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 14 lis 2006, 16:05
Lokalizacja: Ławy k. Ostrołęki

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: Bart3kk »

Najlepiej sprawdzić jak kształtują się ceny aut na niemieckich portalach samochodowych ;) tam najczęściej samochody klasy średniej mają realne przebiegi po 250-400 tysięcy i cenowo też trzymają wartość. A nasi handlarze nie dość, że zawsze mają samochód igiełkę diesla z niskim przebiegiem to i taniej wychodzi niż za zachodnią granicą kupić od Niemca ;) prawdziwa okazja :D
Tanatos
starszy szeregowy
Posty: 55
Rejestracja: 18 sie 2010, 11:33

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: Tanatos »

mondeo pisze:Chce sprzedać dobry niemiecki zadbany samochód z grupy VAG, jak najlepiej w naszym regionie sprzedać rozreklamować naprawdę dobry samochód od prywatnego właściciela, Poradom o giełdę dziekuję
Na podstawie Twojego niedawno założonego tematu śmiem wątpić w stan auta jaki opisujesz.

Gdybyś naprawdę miał "dobry, zadbany samochód" to nie zakładałbyś tego tematu. Dlaczego? Takie auto sprzedałbyś na pniu komuś z rodziny, znajomych, Sami zgłosiliby się do Ciebie, kiedy tylko dowiedzieliby się, że chcesz auto sprzedać.

Dobre auta rzadko kiedy trafiają na giełdę, allegro i inne tego typu rzeczy. Odkąd kupiłem swoje auto 3 lata temu już 6 osób prosiło mnie o to, abym powiedział im jeśli będę sprzedać swoje auto bo wiedzą, że obchodzę się z nim jak z dzieckiem. Zapewne nie inaczej byłoby w Twoim przypadku, gdyby opisywany przez Ciebie stan auta był autentyczny...
szotgun
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 19 sie 2013, 21:34

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: szotgun »

mondeo pisze:sprzedałem już kilka aut i były to bardzo dobre samochody sprowadzone zza odry
Po twoim temacie o "podszykowaniu auta" to wątpię byś sprzedawał dobre samochody.
pawelmat33
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2014, 11:17

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: pawelmat33 »

Mój sąsiad zawzze sprzedaje auta, gdy widzi, że zacznie się psuć, a to trochę nieładnie w stosunku do kupującego.
martino52
szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 maja 2014, 10:49

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: martino52 »

Wystawić auto na madrym portalu za taką cenę jaka nas satysfakcjonuje i cierpliwie czekać, no chyba, że się śpieszysz to pewnie trochę będziesz musiał opuścić cenę.
pudeleQ
plutonowy
Posty: 222
Rejestracja: 16 paź 2005, 12:00
Lokalizacja: z Ostrołęki

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: pudeleQ »

Ja swoje poprzednie auto sprzedawałem tydzien, wystawiłem ogłoszenie na MO, wylistowałem co zrobiłem przy aucie, a było sporo rzeczy, auto gotowe do jazdy, jedynie na blacharkę można było narzekac. Celowo w ogłoszeniu nie podałem ceny i pierwszy który dzwonił, był zaskoczony, że jak to, 6 tysięcy za auto z 98 roku i tylko na zimówkach. Potem kilku też było tak zaskoczonych. A przyjechał chłopaczek, obejrzał, przejechał się, trochę się potargowaliśmy i ponoć jeździ nadal, bo brat widywał auto na ulicach Ostrołeki. Trzeba cierpliwości do sprzedaży.
malykazio
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1133
Rejestracja: 17 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: WOŚna

Re: mądrze sprzedać auto

Post autor: malykazio »

pawelmat33 pisze:Mój sąsiad zawzze sprzedaje auta, gdy widzi, że zacznie się psuć, a to trochę nieładnie w stosunku do kupującego.
Większość ludzi tak robi. Wiem, to strasznie okropne dowiedzieć się o takich rzeczach. To prawie tak jakby dowiedzieć się, że św. Mikołaj nie istnieje. Póki co większość samochodów to nie zabawki czy fanaberie i nie sprzedaje się ich wtedy kiedy się znudzą, lecz wtedy kiedy dla właściciela staje się on z jakiegoś powodu nieopłacalny: jest za stary, za bardzo zniszczony, czy będzie w niedługim czasie wymagał wkładu finansowego. Taka prawda. Nie zawsze w stosunku do kupującego jest to "nieładnie" jak to ująłeś. Kupujący też powinien być człowiekiem rozsądnym i powinien wiedzieć co w samochodzie może być do zrobienia przy określonym wieku czy przebiegu. Jeśli taki nie jest to może powinien darować sobie kupowanie czegokolwiek za większe kwoty? Dopóki sprzedawca nie stosuje żadnych podstępnych zabiegów, nie zataja prawdziwego stanu pojazdu, nie cofa liczników, itd. to nie ma w tym nic bardzo zdrożnego.
ODPOWIEDZ