Diagnostyka samochodowa

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
Markol
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 21 lip 2013, 20:32

Diagnostyka samochodowa

Post autor: Markol »

Witam, czy ktoś z forumowiczów zajmuje się może diagnostyką samochodową? Jestem początkujący w tym temacie i chciałbym się zapytać, czy jest to trudne? Chciałbym sobie kupić jakiś w miarę tani i prosty sprzęt na początek i zacząć samemu diagnozować swoje auto, a później jeżeli dobrze pójdzie, to także znajomych. Pytanie tylko co kupić? Znalazłem między innymi Autela AL319 Pro za niecałe 140 złotych – zdaje się, że sprzęcik ma wszystko, czego na początku będę potrzebował. Czy ktoś może orientuje się w tym tematach i może mi doradzić? Kupować coś za taką sumę, czy może lepiej od razu zdecydować się na coś droższego i przy okazji bardziej zaawansowanego?
art210
kapral
Posty: 125
Rejestracja: 02 kwie 2011, 13:47

Re: Diagnostyka samochodowa

Post autor: art210 »

w tej branży cena odzwierciedla możliwości, żeby cokolwiek robić trzeba wydać 5 - 30 tyś a 140 zł to lepiej przepić


( napisz na priw jeśli czujesz że coś chcesz robić pomogę ci )
Kzj90
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Diagnostyka samochodowa

Post autor: cichy117 »

Ja interesuję się tym tematem. Powiem tak. Jeśli chcesz robić dużo rzeczy to praktycznie do każdej marki samochodu musisz kupić dedykowany sprzęt. Jeśli chodzi o odczyt i kasowanie błędów to taki tester powinien wystarczyć. Problem w tym że będą zdarzać się przypadki że nie będzie chciał łączyć się z niektórymi samochodami
KRYNIO
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2013, 22:32

Re: Diagnostyka samochodowa

Post autor: KRYNIO »

jeżeli odpowiesz na to pytanie ty sobie poradzisz
co musi być spełnione żeby silnik spalinowy o zapłonie iskrowym lub samoczynnym rozpoczął prace ( cztery rzeczy )
Jaksa
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 19 lis 2011, 10:41

Re: Diagnostyka samochodowa

Post autor: Jaksa »

Kup sobie super diagnostyczny tester ELM327 robi sporo nawet lo...a.
PS-jeśli nie masz doświadczenia to tak jak piekarz do prawnika.
Błędy skasujesz byle czym ale nie będziesz wstanie ustalić dlaczego powstał-odradzam
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Diagnostyka samochodowa

Post autor: cichy117 »

I co tym elmem narobi? Odczyta błędy silnika i parametry i to też nie ze wszystkiego. A gdzie reszta modułów?
ODPOWIEDZ