Wyważanie kół

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
KRYNIO
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2013, 22:32

Wyważanie kół

Post autor: KRYNIO »

Ma problem po zmianie opon na zimowe w jednym z zakładów wyważenie kół pozostawia wiele do życzenia, czy wiecie gdzie w Ostrołęce lub w okolicy najlepiej wyważają koła ?
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Wyważanie kół

Post autor: Infom »

wyważenie koła dla człowieka który już w tym siedzi nie powinno być problemu tym bardziej, że to komputer pokazuje czy jest wyważone czy nie hm dziwne hm

Podjedź po prostu do innej kolejnej stacji wulkanizacyjnej i chyba już drugiego takiego człowieka nie spotkasz. hm
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Wyważanie kół

Post autor: sKaLpeL »

Ławy 76a, ja tam zmieniam i wyważam od 2 lat i jestem bardzo zadowolony
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Wyważanie kół

Post autor: netespl »

Infom pisze:wyważenie koła dla człowieka który już w tym siedzi nie powinno być problemu tym bardziej, że to komputer pokazuje czy jest wyważone czy nie hm dziwne hm

Podjedź po prostu do innej kolejnej stacji wulkanizacyjnej i chyba już drugiego takiego człowieka nie spotkasz. hm
To, że komputer coś pokazuje to nie znaczy, że tak jest :) Czasami potrafi pokazywać totalne głupoty. Poza tym mało kto w Ostrołęce przykłada się do wyważania, podstawa to wyczyszczenie felg i opon z piasku/błota etc., ale u nas to niestety rzadkość.
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Wyważanie kół

Post autor: mondeo »

Dokładnie przed wyważeniem dobrze felgę jak stalowa od środka szczotką z b. twardym włosiem wytrzeć z brudu i dopiero wyważać. poza tym czasami jak jest opona uszkodzona czego nie widać gołym okiem to fachowiec może stwierdzić brak możliwości wyważenia, a łepak wyważy i weźmie kasę. poza tym stan niektórych felg pozostawia wiele do życzenia np. takie spawanie felg powinno być zabronione ustawowo, karane cieżkim więźieniem to nie Bangladesz tu Europa-Polska
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Wyważanie kół

Post autor: skutekk »

ja wywazam kolo orlenu na wojtkach, tylko nie na wjezdzie tylko dalej w podworku. Na wjezdzie raz bylem i az bylem zdziwiony ze po wywazeniu moze byc kierownica krzywo zeby jechac prosto :shock:
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Wyważanie kół

Post autor: Infom »

skutekk pisze:ja wywazam kolo orlenu na wojtkach, tylko nie na wjezdzie tylko dalej w podworku. Na wjezdzie raz bylem i az bylem zdziwiony ze po wywazeniu moze byc kierownica krzywo zeby jechac prosto :shock:
jak to jest tego samego właściciela i Ci sami pracownicy tam pracują :)
wujekk
szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 10 lip 2012, 12:37

Re: Wyważanie kół

Post autor: wujekk »

Polecam Pana koło komisariatu. Zjeżdżając ze starego mostu drugi zakręt w prawo (droga jednokierunkowa). Robię tam koła do kazdego auta w domu i nigdy nie bylo problemów, znajomi również nie narzekają. Naprawdę wg. mnie porządny zakład.
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Wyważanie kół

Post autor: skutekk »

Infom pisze:jak to jest tego samego właściciela i Ci sami pracownicy tam pracują :)
to widocznie na wjezdzie partaczy ustawil :)
p.s czyszczenie felgi przed wywazaniem to norma, nie spotkalem sie jeszcze zeby tego nie robili jak jest brudna
Awatar użytkownika
przeklinak
chorąży
Posty: 448
Rejestracja: 12 mar 2009, 7:11

Re: Wyważanie kół

Post autor: przeklinak »

wujekk pisze:Polecam Pana koło komisariatu. Zjeżdżając ze starego mostu drugi zakręt w prawo (droga jednokierunkowa). Robię tam koła do kazdego auta w domu i nigdy nie bylo problemów, znajomi również nie narzekają. Naprawdę wg. mnie porządny zakład.

ja u nich tłumiki spawam jak dziury mam :D
ODPOWIEDZ