Gdzie nadleją słupek ołowiowy pod klemę w akumulatorze?

Szukasz dobrego, taniego i sprawdzonego mechanika? Tuningujesz swoje auto? Masz ochotę na zlot i wspólną jazdę? Zajrzyj tutaj!
adamek
starszy szeregowy
Posty: 81
Rejestracja: 17 wrz 2008, 14:59

Gdzie nadleją słupek ołowiowy pod klemę w akumulatorze?

Post autor: adamek »

Uszkodził mi się słupek w akumulatorze i mam problem z przykręceniem klemy. Gdzie nadlewają ołów na słupki akumulatorów?
Szmeru
kapral
Posty: 111
Rejestracja: 23 sie 2013, 20:21

Re: Gdzie nadleją słupek ołowiowy pod klemę w akumulatorze?

Post autor: Szmeru »

Spróbuj w RuMecie na Łazku, dawana Armatura, chyba ul. Padlewskiego
- z tym może być ciężko u nas w okolicy
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Gdzie nadleją słupek ołowiowy pod klemę w akumulatorze?

Post autor: majster »

Będąc w wojsku robiliśmy to sami ,jest to stosunkowo proste tylko trzeba mieć metalową formę takiej średnicy jak nakładana klema ( można to zrobić również z paska blachy którą owijamy mocno kilkakrotnie dookoła tej uszkodzonej końcówki ,następnie ściskamy mocno ściskiem do węży na samym dole przy akumulatorze i drugim przy części górnej) Do drugiej klemy podłączamy ok 80cm przewodu dosyć grubego miedziany izolowany ok.4 mm kwadrat i do jego końca mocujemy (nawet owijając odizolowanym przewodem pręt węglowy my stosowaliśmy z płaskiej baterii takiej do latarek i ten koniec węgla wkładamy do wewnątrz tej tulejki którą zrobiliśmy na uszkodzonej klemie i wciskamy w ołów .Węgiel zacznie się nagrzewać pod wpływem płynącego prądy i będzie roztapiał ołów .Trzeba pewnie trochę dołożyć nowego ołowiu .Trzeba uważać żeby nie włożyć za głęboko tego węgla w roztopiony ołów bo może on wpłynąć do środka akumulatora.Można spokojnie włożyć ok 1, 1,5 cm tego węgla.
Jak będzie widać ,że tulejka ma odpowiednią wysokość wyjąć węgiel i poczekać do ostygnięcia ,odkręcić ściski i odwinąć taśmę .Ołów jest dosyć miękki i można go dopasować do nakładanej klemy. Ołowiu można dostać od wulkanizatora ze starych obciążników do wyważania kół.

Pozdrawiam
mondeo
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 25 cze 2012, 22:23

Re: Gdzie nadleją słupek ołowiowy pod klemę w akumulatorze?

Post autor: mondeo »

Człowieku życie ci nie miłe takie eksperymenty są bardzo groźne, akumulator rzecz nabyta, niech kupi nowy, Czy ja dobrze ci zrozumiałem proponujesz przyspawać prądem zwarciowym akumulatora ??
HWHDPKJ
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2013, 22:58

Re: Gdzie nadleją słupek ołowiowy pod klemę w akumulatorze?

Post autor: HWHDPKJ »

Elektromechanika pojazdowa rzekuń Sławomir Rutkowski po prawej stronie zaraz za stacją LPG (od strony ostrołęki) Diabeł :)
cichy117
plutonowy
Posty: 227
Rejestracja: 02 cze 2013, 15:55

Re: Gdzie nadleją słupek ołowiowy pod klemę w akumulatorze?

Post autor: cichy117 »

mondeo pisze:Człowieku życie ci nie miłe takie eksperymenty są bardzo groźne, akumulator rzecz nabyta, niech kupi nowy, Czy ja dobrze ci zrozumiałem proponujesz przyspawać prądem zwarciowym akumulatora ??
Tak! Dokładnie tak to się robi. Może poza tym "zwarciowym". Mogę się założyć że nawet nie widziałeś jak to się robi. Ty już z tego co pamiętam kilka razy zabłysnąłeś na tym forum
ODPOWIEDZ