Ślub i wesele w Ostrołęce

Najlepszy fotograf, zespół na wesele, sala? Nasi użytkownicy doradzą najlepiej!
udecka
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 22 maja 2014, 10:47

Ślub i wesele w Ostrołęce

Post autor: udecka »

Witam, jestem na etapie zaczynania myślenia o planowaniu wesela ;)
To znaczy mam wiele pytań. Jestem ciekawa ile w Ostrołęce czeka się na wolne terminy w kościele czy na sale weselną?
Ile płaci się od osoby na poszczególnych salach weselnych ? Najpierw kościół czy sala weselna ? Może ktoś kto ma to już za sobą poratuje jakimiś poradami, swoimi przeżyciami?
kalinka1203
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 23 cze 2010, 22:24

Re: ŚLUB I WESELE W OSTROŁECE

Post autor: kalinka1203 »

Witam, zdecydowanie najpierw zarezerwujcie salę, bo na terminy w okresie letnim czeka się około 1,5 do 2 lat. Koszt od osoby to około 150 zł + swoje ciasta, owoce, napoje, tort no i oczywiście alkohol. w niektórych salach w tej cenie dają ciasta lub owoce. Koszt poprawin to około 40 zł/os. Życzę miłych i owocnych przygotowań.
Pozdrawiam :)
kormoran
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Ślub i wesele w Ostrołęce

Post autor: kormoran »

Zdecydowanie na początek załatwcie salę i kapelę. Proponuję Elba-bis przy zakładach mięsnych. Co do ceny to moim zdaniem kwota 150 zł/os. jest raczej taka ogólnopolska. Natomiast menu można bez problemu domówić z właścicielem lokalu. I nie przesadzajcie z jedzeniem - zawsze i tak zostaje na poprawiny. Te z kolei zaczynają się już od 25 zł/os. Reszta sama się wykroi. Powodzenia.
samanta
plutonowy
Posty: 205
Rejestracja: 15 lis 2008, 10:32

Re: Ślub i wesele w Ostrołęce

Post autor: samanta »

Po ostatnich dwóch wizytach w Elbie-bis przy zakładach mięsnych radziłabym się zastanowić nad wyborem tej sali. Lokal najwyraźniej korzysta z dobrych opinii sprzed kilku lat, a tak dobrze już nie jest. Dobrze sobie liczą za każdą rzecz na wesele (1500 za światła?!), a przystawek na stołach jak nie było ciekawych, tak nie ma. Ach nie, przepraszam, były pomidory, ogórki i bliźniaczo podobne sałatki z majonezem. O świeżości niektórych nie będę wspominać.

Co do organizacji wesela to pamiętaj, żeby nie godzić się na wszystko, co proponuje właściciel sali, bo on poda ci opcję, która jemu jest najwygodniejsza. I żadne tam 'teraz wszyscy tak biorą / robią'. Pytaj ludzi, pytaj właściciela - im więcej szczegółów ci poda, tym lepiej. A potem na spokojnie się zastanów.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ślub i wesele w Ostrołęce

Post autor: sKaLpeL »

samanta pisze:Dobrze sobie liczą za każdą rzecz na wesele (1500 za światła?!)
Jeżeli chodzi o światła to myślę że większość sal bankietowych tak sobie liczy - niestety. Na dobre oświetlenie właściciel sali musi wydać ok. 20 tysięcy złotych, później jak mu się już kasa zwróci po paru weselach to dalej na tym zarabia, zamiast zaproponować oświetlenie w cenie.

Np. w Borowiku chcą 2500zł za włączenie ich świateł, w Korona Hotel nie mają takich kolorowych świateł i trzeba podnajmować firmę, która bierze średnio od 1000zł do 2500zł w zależności jak dużo chcemy świateł i co ma być podświetlane.


Jeżeli chodzi o terminy no to im fajniejsza sala która zbiera dobre opinie to na termin "czerwiec,lipiec,sierpień" czeka się 2 lata, mniej popularne miesiące są mniej oblegane. Natomiast jeśli chodzi o kościół to też lepiej iść do księdza i wpisać się rok wcześniej to będziemy mogli wybrać sobie dogodną godzinę, natomiast kościół to można załatwić i 3 miesiące przed ślubem ale wtedy trzeba się liczyć że godzina ślubu może nie być tą idealną.
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 347
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ślub i wesele w Ostrołęce

Post autor: Qrpiana »

4 października organizowane są Targi Ślubne. Odbędą się one na hali Gołasia. Przyjdź, popatrz, posłuchaj. Może coś wpadnie ci w oko.
ODPOWIEDZ