Koszt ślubu kościelnego w ostrołęckich parafiach

Najlepszy fotograf, zespół na wesele, sala? Nasi użytkownicy doradzą najlepiej!
margo
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2016, 21:23

Koszt ślubu kościelnego w ostrołęckich parafiach

Post autor: margo »

Witam,
W tym roku biorę ślub w Kościele pw. Zbawiciela Świata. Już przy ustalaniu terminu zostaliśmy skasowani 100zł za jego rezerwację. Zrobiłam rozeznanie wśród znajomych i udzielenie samego ślubu w tej parafii ma nas kosztować 2000-2500zł!
Jestem ciekawa ile warta jest ta przyjemność w innych parafiach?
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Koszt ślubu kościelnego w ostrołęckich parafiach

Post autor: Infom »

To dając stówę księdzu nie zapytałaś się o różnicę do zapłaty ? yyyyy
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Koszt ślubu kościelnego w ostrołęckich parafiach

Post autor: Markus »

no i ciekawość .......... pierwszy krok do rozwodu
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Koszt ślubu kościelnego w ostrołęckich parafiach

Post autor: mIcHaLos »

Czarna Mafia w białych rękawiczkach !!! Wszystkie sakramenty powinni udzielać za darmo - albo symboliczny datek (na ile kogo stać....) a nie... walą od razu z cennika.... złodziejstwo i nic więcej ;) Proszę mnie nie krytykować ale każdy może wyrazić tu swoje zdanie :)
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Koszt ślubu kościelnego w ostrołęckich parafiach

Post autor: Markus »

po prostu są różni , są i z powołania sai biznesmeni
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Koszt ślubu kościelnego w ostrołęckich parafiach

Post autor: sKaLpeL »

W Farze w 2014 płaciłem 1200zł (ksiądz + organista + kościelny)

Nie chce mi się trochę wierzyć żeby w Zbawicielu krzyczeli tak dużo , ale jeżeli faktycznie tak jest to targuj się :D

zadzwoń któregoś pięknego dnia do kancelarii i telefonicznie spytaj jaki jest koszt sakramentu małżeństwa, myślę że to nie tajemnica więc i przez telefon Ci ksiądz udzieli informacji :)
ewelina19898
starszy szeregowy
Posty: 95
Rejestracja: 10 maja 2012, 8:26

Re: Koszt ślubu kościelnego w ostrołęckich parafiach

Post autor: ewelina19898 »

Też biorę ślub w Zbawicielu.

W 2016 w Zbawicielu Świata brała ślub znajoma i mówiła że był taki cennik :
Zaliczka - 100 zł
Ksiądz - 600 zł
Organista - 350 zł
Kościelny - 250 zł
Sztuczne kwiaty - 150 zł
Żywe kwiaty - 600 zł (cena do podziału na pary które biorą ślub tego samego dnia. Jest też możliwość, że będzie trzeba pokryć te koszty samemu jak nie będzie nikt więcej brał ślubu w tym dniu)

Słyszałam, że w Klasztorze za ślub się płaci 1000 zł a na Wojciechowicach 600 zł
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Koszt ślubu kościelnego w ostrołęckich parafiach

Post autor: alf 78 »

ksiądz mówi że co łaska więc śmiało daj 2 papierki z Jagiełłem i nie powinien się krzywić chyba że to prawdziwy kutwa i zapłacisz jak za wczasy na Maderze
max33
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2016, 19:37

Re: Koszt ślubu kościelnego w ostrołęckich parafiach

Post autor: max33 »

Jestem katolikiem ale uważam iz kościół powinien być opodatkowany .Poza tym Papież Franciszek w homilii ktoręjś powiedział iz branie pieniędzy za sakramenty to barbarzyństwo i grzech. Papież mówi sobie polscy księża sobie.... oczywiście nie wszyscy ,ale spora rzesza...
A już szczerze powiem jako prawdziwy katolik ,wierzący ,branie kasy za pogrzeby zostawiam bez komentarza....
jocker102
szeregowy
Posty: 23
Rejestracja: 25 sty 2011, 17:32

Post autor: jocker102 »

tak jak wyżej ktoś pisał w Wojciechowicach 600zl gdzie w innej parafii sam ksiądz krzyknął 1000zl
fiorelka88
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2017, 12:19

Re: Koszt ślubu kościelnego w ostrołęckich parafiach

Post autor: fiorelka88 »

We franciszku 700
karolinusia987
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2017, 20:50

Re: Koszt ślubu kościelnego w ostrołęckich parafiach

Post autor: karolinusia987 »

W lipcu brałam ślub tego roku i zaplacilismy 800
Anka_słowianka
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2019, 0:18

Re: Koszt ślubu kościelnego w ostrołęckich parafiach

Post autor: Anka_słowianka »

Podczas przygotowań do ślubu w farze spotkaliśmy się z nieprzyjemną sytuacją - poinformowano nas o zwyczajowych (?) kosztach - 1000 zł (podzielonych pomiędzy parafię, kościelnego i organistę), a na krótko przed ślubem w rozmowie telefonicznej dodatkowo o tym, że kościół będzie strojony w świeże kwiaty, a w związku z tym, że jest maj, parafia zdecydowała że część pieniędzy na kwiaty weźmie od rodziców dzieci komunijnych, część zaś od par ślubnych:D W tym samym dniu poza nami były jeszcze dwie pary, rozmowa wyglądała tak, że miło by było, gdybyśmy się dorzucili - no tak symbolicznie po 300 zł bo to taka przecież symboliczna kwota.
Dzieki Bogu mogę formować się w innych parafiach, poza Ostrołęką i spotykać księży z powołania. Sytuacje takie jak nasza przed ślubem budzą spory niesmak do Kościoła, wielka szkoda że tak to wygląda. Jestem ciekawa, czy są parafie w których ksiądz udzieliłby ślubu bez tych dodatkowych kosztów, bo sam sakrament nie kosztuje.
8uhg
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 24 sty 2020, 14:12

Re: Koszt ślubu kościelnego w ostrołęckich parafiach

Post autor: 8uhg »

Parafia Świętego Antoniego - 2018 r. - skromny ślub kościelny - 400 zł dla księdza. Organista tez chciał 400zł, my byliśmy w trudnej sytuacji finansowej - obyło się bez organisty.
było kilku księży na mszy, śpiewali razem, więc zamiast muzyki organisty - mieliśmy męski chór.
Piękna msza, w gronie kilku osób, potem obiad i do domku, piękny dzień.

ps. nie kupowaliśmy żadnych kwiatów na wystrój, nic. Kościół był przybrany po poprzednich ślubach. Naprawdę niewielki koszt - wszystko do 3 tys zł - sukienka pożyczona, fryzura skromna, garnitur tez już był, bukiet zwyczajne kwiaty - najdroższy był fotograf.
kjboss
szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 08 sty 2007, 8:31

Re: Koszt ślubu kościelnego w ostrołęckich parafiach

Post autor: kjboss »

U mnie cwaniacy podwyzszyli stawke jak sie dowiedzieli, ze z żoną mieszkaliśmy przed slubem. A jak zapytalem skad niby wie, ze mieszkamy razem, to dlatego, ze podalem adres dla obu taki sam do papierow - hahahaha. To mu tlumacze,ze przeciez po slubie zona bedzie u mnie mieszkac, to jak moga byc inne adres. A na dodatek strzelilem do niego, ze muzułmany to wierza na slowo swoim wiernym, a u katolikow to jakies kartki do spowiedzi, nie wierza, ze mozna z dziewczyna spac w 1 mieszkaniu i nie w tym samym lozku,,,,no bo przeciez pod wyrem nie lezal i nie sprawdzal ksiazulek.
ODPOWIEDZ