Strona 1 z 1

kurs przedmałżeński

: 27 kwie 2009, 17:11
autor: martucha
Czy ktoś nie wie jak najlepiej i najszybciej załatwić kurs przedmałżeński????może jakiś telefon do kobiety która go prowadzi????bez różnicy w którym kościele. Będę bardzo wdzięczna.

Re: kurs przedmałżeński

: 27 kwie 2009, 17:32
autor: RaulDeChagny
Jeśli chodzi Ci o katechezy przedmałżeńskie to odbywają się one w każdy pierwszy i drugi czwartek miesiąca w Farze. Jak jest w innych kościołach nie wiem, bo należę właśnie do tego. Pierwsze dwie katechezy są z księdzem a kolejne dwie z kimś z poradni rodzinnej czy jakieś takiej innej poradni. Kontakty na pewno dostaniesz w kacelarii parafialnej Fary, czynna jest jakoś przed południem a potem od 16.

Jeśli masz na myśli kurs przedmałżeński to tu zaczynają się schody. W Farze organizowane są one dwa razy do roku. Na wiosnę i jesienią. W innych kościołach jest chyba jakoś podobnie ale nie jestem pewien. To są 3 spotkania 4-5godzinne. Pierwsze jest w niedzielę a kolejne dwa w sobotę i niedzielę. Dokładne terminy musisz tez sprawdzic w kancelarii bo co roku to sie zmienia. Koszt to 50zł za głowę, czyli 100za parę, przy tym że chodzić możecie oboje ale gdy zapłacicie 50zł to świstek dostanie tylko jedno z Was. To sa dwa spotkania z księżmi i jedno z tą panią z poradni! Sprawdź jeszcze dokładnie bo być może (zależy ile masz lat i do której szkoły chodziłaś) masz odbyty taki kurs w ramach religii w szkole średniej, tylko o tym nie wiesz. Jeśli zbubiłaś świstek to bez problemu wystawią Ci drugi w kancelarii parafii na terenie której była Twoja szkoła średnia.
Pozdrawiam! Mam nadzieję że dość jasno sie wypowiedziałem.

Re: kurs przedmałżeński

: 27 kwie 2009, 18:36
autor: martucha
Wielkie dzięki za pomoc,świstek ze szkoły mamy oboje więc tylko musimy odbyć 3 spotkania :)

Re: kurs przedmałżeński

: 28 kwie 2009, 16:59
autor: kasia pelasia
W Klasztorze w piątki, my chodzilismy dwa razy, pierwszy raz na 16.00, drugi na 17.00 i to wszystko.

Re: kurs przedmałżeński

: 23 gru 2014, 10:21
autor: shona123
To sa dwa spotkania z księżmi i jedno z tą panią z poradni! Sprawdź jeszcze dokładnie bo być może (zależy ile masz lat i do której szkoły chodziłaś) masz odbyty taki kurs w ramach religii w szkole średniej______________________
dhoom

Re: kurs przedmałżeński

: 19 kwie 2016, 12:49
autor: khrone
Czy ktos wie o najbliższym kursie przedmałżeńskim ?

Re: kurs przedmałżeński

: 01 kwie 2017, 12:10
autor: tak
Witam. Podajcie proszę jakiś kontakt do osoby lub osób prowadzących takie kursy, z którymi można to szybko i bezboleśnie przejść. Z góry dziękuję.

Re: kurs przedmałżeński

: 20 kwie 2017, 14:48
autor: kasia1511
Czy ma ktoś kontakt do osób prowadzących kursy przedmałżeńskie? Chodzi o te przygotowanie tzw. dalsze (powinno być w szkole średniej).