Dokumenty do ślubu w Klasztorze

Najlepszy fotograf, zespół na wesele, sala? Nasi użytkownicy doradzą najlepiej!
Xanthippe28
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2010, 9:50

Dokumenty do ślubu w Klasztorze

Post autor: Xanthippe28 »

Witam
proszę o informację czy zgłąszając się do Klasztoru na spotkanie 3 miesiące przed ślubem trzeba już mieć ze sobą wszystkie dokumenty łącznie z USC czy składa się je później.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
martulaaa
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2010, 17:43

Re: Dokumenty do ślubu w Klasztorze

Post autor: martulaaa »

hej, nic nie trzeba mieć, żadnych dokumentów, 3 miesiące przed ksiądz da wam dwie karteczki (dla każdej ze stron) na których będziecie musieli zebrać podpisy z katechez, na które trzeba chodzić oraz podpisy z dwóch spowiedzi przedślubnych. Jedna ze spowiedzi ma być 3 miesiące przed ślubem druga kilka dni przed. Dopiero miesiąc przed ceremonią trzeba złożyć u księdza wszystkie potrzebne dokumenty, "dać na zapowiedzi" oraz umówić się na spisanie protokołu z narzeczonymi, który trwa aż pół godziny.
elfik
starszy chorąży sztabowy
Posty: 683
Rejestracja: 04 mar 2009, 19:37

Re: Dokumenty do ślubu w Klasztorze

Post autor: elfik »

tylko podczas spowiedzi nie zapomnij dodać na wstępie, że to spowiedź przedślubna z całego życia (czy jakkolwiek to się nazywa). Ja tego nie powiedziałam i miałam pogadankę ;)
aa i na zapowiedzi oczywiście - 50zł..

Mam niedyskretne pytanie: Ile teraz kosztuje ślub w Klasztorze? To jest moja parafia (ale: brałam ślub na Wojciechowicach) i zastanawiam się czy coś się zmieniło..
monika12
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 09 sty 2008, 14:09

Re: Dokumenty do ślubu w Klasztorze

Post autor: monika12 »

my dwa lata temu w klasztorze płaciliśmy 800zł + zapowiedzi 50zł
mocca_88
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 30 lip 2009, 18:21

Re: Dokumenty do ślubu w Klasztorze

Post autor: mocca_88 »

elfik pisze:tylko podczas spowiedzi nie zapomnij dodać na wstępie, że to spowiedź przedślubna z całego życia (czy jakkolwiek to się nazywa). Ja tego nie powiedziałam i miałam pogadankę ;)
aa i na zapowiedzi oczywiście - 50zł..

Mam niedyskretne pytanie: Ile teraz kosztuje ślub w Klasztorze? To jest moja parafia (ale: brałam ślub na Wojciechowicach) i zastanawiam się czy coś się zmieniło..
Nie wiem, ale niebawem dam znać :)
mocca_88
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 30 lip 2009, 18:21

Re: Dokumenty do ślubu w Klasztorze

Post autor: mocca_88 »

elfik pisze:tylko podczas spowiedzi nie zapomnij dodać na wstępie, że to spowiedź przedślubna z całego życia (czy jakkolwiek to się nazywa). Ja tego nie powiedziałam i miałam pogadankę ;)
aa i na zapowiedzi oczywiście - 50zł..

Mam niedyskretne pytanie: Ile teraz kosztuje ślub w Klasztorze? To jest moja parafia (ale: brałam ślub na Wojciechowicach) i zastanawiam się czy coś się zmieniło..

Zapowiedzi 50 zł, ślub 500 zł- dla księdza plus kościelny. Do tego dochodzi koszt organisty. Ksiądz się do tego nie miesza. z Organistą trzeba indywidualnie.
Awatar użytkownika
MoskoU
starszy szeregowy
Posty: 90
Rejestracja: 04 maja 2006, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dokumenty do ślubu w Klasztorze

Post autor: MoskoU »

Klasztor (czerwiec 2010):
- Ksiądz 500
- Kościelny + Organista 350

Oczywiście zapowiedzi 50
ODPOWIEDZ