ceny zapowiedzi i półślubku w Farze

Najlepszy fotograf, zespół na wesele, sala? Nasi użytkownicy doradzą najlepiej!
uzytkownik2013
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2013, 22:31

ceny zapowiedzi i półślubku w Farze

Post autor: uzytkownik2013 »

cześć, biorę ślub w parafii poza ostrołęką i potrzebuje załatwić formalności w mojej parafii, tj.farze. Słyszałem coś o jakimś półślubku. Czy ktoś może orientuje się jakie są ceny w farze? zapowiedzi, półślubek? coś jeszcze?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: ceny zapowiedzi i półślubku w Farze

Post autor: Qrzysio »

W innych parafiach w Ostrołęce mówią podobno tak: w ogóle tam nie chodź (do fary) i nic nie załatwiaj.

Weźmiesz ślub i parafia prześle do innej papiery.
Awatar użytkownika
maryjan
szeregowy
Posty: 15
Rejestracja: 04 sty 2013, 14:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: ceny zapowiedzi i półślubku w Farze

Post autor: maryjan »

teoretycznie w farze powinny byc Twoje (wasze) zapowiedzi jesli nie bierzesz w tym kosciele slubu...
jestem hamski, wulgarny i bezposredni
aha i nie uzywam polskich liter
uzytkownik2013
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2013, 22:31

Re: ceny zapowiedzi i półślubku w Farze

Post autor: uzytkownik2013 »

biorę ślub poza Ostrołęką. Ksiądz, który będzie udzielał ślubu powiedział żebym załatwił wszelkie formalności u siebie w parafii. Domyslam się że chodzi właśnie o zapowiedzi, chyba będę tez potrzebowal świadectwa chrztu(?)
pzdr
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: ceny zapowiedzi i półślubku w Farze

Post autor: Qrzysio »

Podejrzewam, że będziesz miał spore problemy. Chyba, że nie przeszkadza ci opróżnienie kieszeni ze złotówek. Popytaj znajomych, którzy mieli podobne sytuacje. Jeśli jesteś panem młodym, to może będzie łatwiej, ale o przypadkach, gdy dziewczyna chce wziąć w innej parafii ślub krążą różne dziwne opinie, raczej negatywne. Przekonaj się sam jak jest i daj znać. Na pewno pełna informacja przyda się dla innych w przyszłości.
Awatar użytkownika
Zoja
starszy szeregowy
Posty: 72
Rejestracja: 07 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Ostrołęka/Warszawa

Re: ceny zapowiedzi i półślubku w Farze

Post autor: Zoja »

Witam, ja brałam ślub w innym Kościele niż Fara - chociaż formalnie nadal należałam do tej parafii i nie miałam problemu z zapowiedziami. Zapowiedzi były w Kościele w którym brałam ślub i nie musiałam na szczęście nawet nic załatwiać w Farze. Oprócz tego nie płaciłam za zapowiedzi. Moja sytuacja wyglądała trochę inaczej może dlatego poszło tak gładko :?: Po prostu wcześniej wzięłam ślub cywilny, a za rok ślub kościelny, więc zapowiedzi w tym wypadku potraktowano jako zwykłą formalność.
Laura
kapral
Posty: 119
Rejestracja: 26 paź 2011, 8:54

Re: ceny zapowiedzi i półślubku w Farze

Post autor: Laura »

Oboje z mezem jestesmy z fary. Slub chcielismy wziac w Klasztorze, gdyz fara wydaje mi sie nastawiona tylko na kase. Mielismy bardzo duze problemy z zaswiadczeniem. Ksiadz kazal zaplacic półślubek w kwocie 500zł. Gdy zapytalam z jakiej racji uslyszalam, ze musi znalesc moje dokumenty, date chrztu itp. Zrobilam awanture, stwierdzilam, ze pojade bo biskupa na skarge, ze przez pazernosc proboszcza musze zyc bez slubu. Bo napewno nie bede placic takiej kwoty za nic. Nagadalam sie nie malo, ale skonczylo sie tym, ze za 2 zaswiadczenia zaplacilam lacznie 100zl a za zapowiedzi 50. Jesli Twoja wybranka jest z innej parafii to półślubku nie powinni chciec, bo bierzecie slub w parafii narzeczonej.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: ceny zapowiedzi i półślubku w Farze

Post autor: steward »

Qrzysio pisze:Jeśli jesteś panem młodym, to może będzie łatwiej, ale o przypadkach, gdy dziewczyna chce wziąć w innej parafii ślub krążą różne dziwne opinie, raczej negatywne.
Co to ma być za zaścianek? :o

Ostatnio się spotkałem z zaściankiem w mojej parafii, gdzie musiałem iść po zaświadczenie do chrztu. Ksiądz mi powiedział, że "przecież pan tam nie mieszka". Hah, oni lepiej wiedzą niż każdy urząd w tym kraju. Kabaret.
niepodporzadkowana
starszy szeregowy
Posty: 74
Rejestracja: 15 mar 2010, 13:08

Re: ceny zapowiedzi i półślubku w Farze

Post autor: niepodporzadkowana »

Napisz koniecznie jak załatwisz sprawę pomyślnie. Mój narzeczony również należy do Fary i na przyszłość chciałabym wiedzieć co i jak załatwiać żeby nie zostać oskubanym :D
ODPOWIEDZ