Jak/czym wykupić pana młodego?

Najlepszy fotograf, zespół na wesele, sala? Nasi użytkownicy doradzą najlepiej!
Aga_86
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 04 mar 2013, 13:38

Jak/czym wykupić pana młodego?

Post autor: Aga_86 »

Mam pytanie. Czym oprócz alkoholu i czekoladek można wykupić pana młodego gdy przyjeżdża do panny młodej?
agacomplete
starszy kapral
Posty: 180
Rejestracja: 24 paź 2010, 21:26

Re: Jak/czym wykupić pana młodego?

Post autor: agacomplete »

czekoladki i cukierki to chyba dla dzieci starzy bez gorzały bramy nie otworzą niestety to juz taka świecka tradycja i to n a jednej butli sie może nie skonczyć zalezy jaka okolica.
Aga_86
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 04 mar 2013, 13:38

Re: Jak/czym wykupić pana młodego?

Post autor: Aga_86 »

Tylko mi nie chodzi o bramę którą robi rodzina Panny Młodej tylko jak już młody wysiada z bramą z samochodu z dwiema laskami to one podchodzą do Panny Młodej i świadkowej i targują się w spr młodego. Co można im dać gdy wódka i czekoladki nie wystarczą.
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Jak/czym wykupić pana młodego?

Post autor: sKaLpeL »

pierwszy raz slysze zeby młody przyjezdzal do młodej i wysiadał z jakims dziewczynami... gdzie niby taka tradycja/zabawa była ?
Aga_86
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 04 mar 2013, 13:38

Re: Jak/czym wykupić pana młodego?

Post autor: Aga_86 »

Racja. I tak się może zrobi.
samanta
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 15 lis 2008, 10:32

Re: Jak/czym wykupić pana młodego?

Post autor: samanta »

słyszałam o takiej tradycji na południu Polski i widziałam jedną taką akcję na własne oczy. Młody musiał dać tyle butelek wódki, ile rogów miał stolik - a rodzina się postarała o wynalezienie śmiesznego czegoś więc butelek było z 8 chyba. Jak dla mnie to dziwne, takie rzeczy powinny być dawane symbolicznie, jak cukierki dzieciakom, a nie żeby się nachapać jak najwięcej. Cała sytuacja trwała długo, goście się niecierpliwili, pojawiały się komentarze że jak nie chcą wpuścić Młodego to nie, ich sprawa. Także wszystko z umiarem, szybko, sprawnie, żeby tradycję zachować ale nie przegiąć. no i zwykle sama wódka wystarcza, plus cukierki rzucone dzieciakom.
Aga_86
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 04 mar 2013, 13:38

Re: Jak/czym wykupić pana młodego?

Post autor: Aga_86 »

tak to prawda niektórzy potrafią przegiąć.. :)
ODPOWIEDZ