Hotel Korona

Najlepszy fotograf, zespół na wesele, sala? Nasi użytkownicy doradzą najlepiej!
żurekwchlebie
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2014, 20:47

Hotel Korona

Post autor: żurekwchlebie »

Najmocniej przepraszam za podobny wątek na forum, ale wszystkie posty dotyczące interesującego mnie tematu są mocno "wiekowe".

Tak jak w tytule, interesuje mnie opinia o hotelu Korona w Krukach. Planuję zrobić tam wesele, ale mnogość zdań jakie do mnie docierają jest powalająca. Jednym się podobało bardzo, drudzy uważają, że to źle wydane pieniądze. Jak to Waszym zdaniem tak naprawdę wygląda? Interesuje mnie dosłownie wszystko od noclegu przez wielkość porcji i obsługę aż po miejsce na parkiecie.
Awatar użytkownika
a1257a
starszy sierżant
Posty: 330
Rejestracja: 12 lis 2011, 19:34

Re: Hotel Korona

Post autor: a1257a »

Byłem gościem weselnym i mi się podobało. Smaczne jedzenie, fajna sala i obsługa bez zarzutów. Jednemu się podoba drugiemu nie najlepiej abyś wyrobił sobie swoją opinię idź obejrzeć salę, spróbuj jedzenia i będziesz wiedział na czym stoisz.
enter84
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 29 gru 2010, 18:54

Re: Hotel Korona

Post autor: enter84 »

Hej!
Powiem Ci tak,tez zastanawiałem się nad tym gdzie zrobić wesele...
Oczywiście też przewaliłem sporo wątków o tym jak tam jest,jednak postanowiłem zaryzykować i mimo wszystko moje wesele odbędzie się tam w październiku.Co do organizacji,umówiliśmy się z panią manager,przedstawiła nam dwie oferty(tańszą 180zł/os.i droższą chyba 240zł/os.). o wszystkim opowiedziała ze szczegółami.
Mieliśmy kilka pytań odnośnie noclegu,poprawin,szwedzkiego stołu,czasu trwania imprezy itd. wszystkiego dowiedzieliśmy się praktycznie od razu na pierwszym spotkaniu.Co do jedzenia to byłem na kolacji walentynkowej i powiem tak:porcje jak dla konia-nie dałem zjeść wszystkiego,dobrze doprawione,może poza połączeniem smaków (kaczka z konfiturą nie bardzo mi pasowała)
Sala urzeka,ładna bez przesady,co dziwne sama manager przyznała,że trzeba by było zadbać o oświetlenie typu kolorofony,lasery bo sala jest za biała i zdjęcia wyjdą blado.Planujemy na ok 200-250 osób tak wiec miejsca do tańca i wypicia spokojnie wystarczy.
żurekwchlebie
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2014, 20:47

Re: Hotel Korona

Post autor: żurekwchlebie »

A to nie jest tak, że porcje/dania restauracyjne to dwie różne rzeczy?
enter84
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 29 gru 2010, 18:54

Re: Hotel Korona

Post autor: enter84 »

Moim zdaniem porcje są podobne,bo akurat widziałem zdjęcia osób które były na weselu w koronie i porównywalnie danie było takie samo.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Hotel Korona

Post autor: Infom »

Napisze tak:

Nie byłem nie widziałem tylko tyle informacji co z opinii znajomych: że wszystko ok, tylko jedzenie podane jak do zdjęcia czyli ładnie- pięknie ale najeść się nie da rady, na stołach prześwity tak jak by brakowało jedzenia, może skorzystali z tej pierwszej opcji za 180 zł nie wiem.

Ogólnie od siebie, Korona Hotel bardzo mi sie podoba, położony jest w bardzo fajnych malowniczym miejscu, gdzie goście przyjezdni będą na pewno zachwyceni.

Co do jedzenia wiadomo, nie jest to sala typowo weselna, gdzie nałożą dużego kotleta schabowego z papką ziemniaków i heja.
Hotel jako restauracja jest obarczona pewnymi standardami, które wymuszają w takich lokalach podawać jedzenie o podwyższonym standardzie przygotowania i podania, a to też wszystko kosztuje.
enter84
szeregowy
Posty: 35
Rejestracja: 29 gru 2010, 18:54

Re: Hotel Korona

Post autor: enter84 »

Inform tutaj tez masz rację,ja na przykład wolałbym dużą prostą porcję niżeli mniejszą,a obładowaną wynalazkami,których i tak nie zjem...i tak jak piszesz przyozdabianie też kosztuje...No zobaczymy ja już i tak się pod tym podpisałem,myślę,że aż tak źle nie będzie.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Hotel Korona

Post autor: Infom »

będzie dobrze, idziemy na wesele po to, żeby się bawić ( świętować ):), a nie po to żeby patrzeć na jedzenie i obżerać się, no ale tak się przyjęło w społeczeństwie, że po weselu znajomy pyta :
po pierwsze - jak było, dobra zabawa?
po drugie - jak jedzenie, dobre?
Nie wiem czemu tak jest ale jest!
Dobrej imprezy życzę ! Powodzenia
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Hotel Korona

Post autor: sKaLpeL »

również będę miał wesele w koronie w okresie wakacyjnym i jestem pełen obaw. na poczatku pani manager pokazywala piekne zdjecia mowila ze sala jest ladnie oswietlona, a pozniej sie okazalo ze to wszystko byly dotakowe oswietlenia, czyli dla mnie dodatkowy koszt, mimo ze cena 180zl/os nie jest mała, w tym średnie ustrojenie stołów dla gości i dla pary młodej, wiec bedziemy sami sobie dekorowac, to dodatkowy koszt

Natomiast bylem tam juz pare razy i jedzenie zawsze mi smakowalo, raz zdarzylo sie ze 1 danie na weselu było mało ziemniakow i duzo osob na to narzekało ale to przez to ze kazdy jest przyzwyczajony do zapychania ziemniakami, natomiast sala ogolnie jest bardzo ładna i otoczenie hotelu również, mam nadzieje ze u mnie bedzie wszystko dobrze

a no i obsluga oczywiscie jest na najwyzszym poziomie, z tego bylem zawsze zadowolony
Awatar użytkownika
sKaLpeL
starszy chorąży sztabowy
Posty: 737
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Hotel Korona

Post autor: sKaLpeL »

a i zapomniałem, nie dajcie się namówić na rybę przy którymś daniu, po prostu zaufajcie mi i nie podawajcie ryby jako jednego z dań głównych
markpil

Re: Hotel Korona

Post autor: markpil »

polecam Violette wszystko było tip top i jak płaciłem rachunek byłem miło zaskoczony na plus
żurekwchlebie
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2014, 20:47

Re: Hotel Korona

Post autor: żurekwchlebie »

Rzecz w tym, że w grę wchodzą albo Hubus albo Korona. Mam do położenia sporą liczbę gości (około 130 osób) i tylko te dwa miejsca spełniają mniej więcej ten warunek.
swieczkos
szeregowy
Posty: 33
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:37

Re: Hotel Korona

Post autor: swieczkos »

żurekwchlebie pisze:Najmocniej przepraszam za podobny wątek na forum, ale wszystkie posty dotyczące interesującego mnie tematu są mocno "wiekowe".
Mieliśmy tam wesele jesienią 2012 r. Pewnie będzie to te "wieki" temu, ale do niczego nie mieliśmy zastrzeżeń. Goście też się nie skarżyli.
Bo mi się należy!
jrkch
szeregowy
Posty: 9
Rejestracja: 05 kwie 2009, 15:07

Re: Hotel Korona

Post autor: jrkch »

do enter 84

200-240osób jak piszesz to nam się nie zmieści chyba że tylko siedzieć będą , byłam na weselu na 160 osób to było za ciasno , kolumny tam przeszkadzają w ustawieniu stolików i jedzenie marne i jeszcze drogo na tyle to zrób w Olimpii ale wiem ze na ten rok do 10-2014 już terminu nie maja , mam tam wesele w rodzinie to wiem
Hotel Korona jest ładny ale nic po za tym , także życze powodzenia na weselu za tyle osób i tak drogo :?
ewelina19898
starszy szeregowy
Posty: 95
Rejestracja: 10 maja 2012, 8:26

Re: Hotel Korona

Post autor: ewelina19898 »

Witam, odkopię trochę stary temat. mam parę pytań odnośnie wesela w Hotelu Korona. Czy na weselu były okrągłe stoły czy ustawione w rzędy? Czy na stołach znajdowały się przystawki, zakąski czy był po porostu szwedzki stół i trzeba było sobie podchodzić i brać?
Tadekk
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2016, 12:29

Re: Hotel Korona

Post autor: Tadekk »

ewelina19898 - stoły okrągłe, czy ustawione w rzędy, to kwestia indywidualna. Z mojego doświadczenia wiem, że różne ciasta, desery były na oddzielnym stole - co ja sobie subiektywnie bardzo chwalę. Era ciast na stołach dawno zniknęła.
ODPOWIEDZ