Kurs przedmałżeński

Najlepszy fotograf, zespół na wesele, sala? Nasi użytkownicy doradzą najlepiej!
sarenka2
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 31 lip 2013, 9:35

Kurs przedmałżeński

Post autor: sarenka2 »

witam,
W której parafii zrobię dość szybko kurs przedmałżeński?
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Kurs przedmałżeński

Post autor: Infom »

w parafii św.Antoniego, przejdź się we piątek badajże godz. 16:30 - 17:00 na tyły kościoła tam gdzie mieści się miedzy innymi świetlica i takie kursy prowadzi pani Makowiecka, bardzo fajna sympatyczna osoba:)
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Kurs przedmałżeński

Post autor: głęboka otchłań »

Może najpierw zadzwoń i zapytaj.
Tel. do kancelarii Klasztoru ( Św, Antoniego) :
29 764 65 26
Czynny w godzinach pracy kancelarii księży:
(od 08.00 do 08.30 oraz od 17.00 do 18.00)
gg 33063013
dana_dana
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2013, 13:33

Re: Kurs przedmałżeński

Post autor: dana_dana »

w farze
ilaaa
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2014, 10:06

Re: Kurs przedmałżeński

Post autor: ilaaa »

W miniony piątek i sob. odbyłam weekendowy kurs przedmałżeński który odbywał się w parafii Rzekuń, przeprowadzało go dwóch bardzo inteligentnych i sympatycznych księży i pani z poradni rodzinnej. Szybki kurs ale naprawdę bardzo interesujący! Myślę ze możecie zadzwonić tam i dopytać się, może mogliby zorganizować jeszcze jeden kurs :)
joasia24082
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 24 sie 2011, 22:07

Re: Kurs przedmałżeński

Post autor: joasia24082 »

Czy ktoś orientuje się kiedy teraz będzie zaczynał się kurs przedmałżeński w Klasztorze ?? Słyszałam , że 25 maja - czy może mi ktoś potwierdzić tę informację??
heniekmałysz
szeregowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 cze 2014, 17:43

Re: Kurs przedmałżeński

Post autor: heniekmałysz »

najlepiej zadzwoń do nich
gdynianin
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 07 sie 2014, 14:38

Re: Kurs przedmałżeński

Post autor: gdynianin »

Warto wiedzieć, że kurs przedmałżeński i nauki przedślubne to dwie różne rzeczy. Kurs zwykle prowadzi poradnia rodzinna miejscowej parafii i trzeba go przejść kolejno w trzy piątki przed weselem, chociaż często można się dogadać z prowadzącymi na inne terminy (nam zależało na czasie, to posiedzieliśmy dłużej i wszystkie trzy spotkania odbyliśmy jednego dnia). Natomiast nauki przedślubne w kościele zwykle odbywają się podczas Wielkiego Postu - trzeba jednak się dowiedzieć indywidualnie w swojej parafii. Z reguły jednak jest tak, że te nauki odbywają się w liceum i każdy, kto miał religię, powinien mieć osobne świadectwo z trzeciej klasy potwierdzające ukończenie kursu teologicznego na poziomie szkoły średniej oraz odbycie nauk przedślubnych.

Prawdę mówiąc nawet nie pamiętałem, że miałem coś takiego w szkole, ale znalazłem to świadectwo, które proboszcz bez problemu przyjął. Słyszałem jednak o przypadku nie uznania takiego papierka (mój kumpel brał ślub w Brusach w woj. pomorskim i tam nie uznano jego świadectwa).
ODPOWIEDZ