Działania rządu RP w walce z pandemią- Wasza ocena.

Wydarzenia, koncerty, sport, itp. z kraju i ze świata
brexit

Działania rządu RP w walce z pandemią- Wasza ocena.

Post autor: brexit »

Niech zaczynkiem do dyskusji w tym temacie będzie poniższy artykuł :

http://www.autonom.pl/?p=30736

Poniżej fragment.

"Pod osłoną nocy parlament przyjął dzisiaj głosami Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej tak zwaną „Tarczę antykryzysową”. Choć ma ona rzekomo uchronić polską gospodarkę przez katastrofą, tak naprawdę wprowadza cięcia wynagrodzeń dla pracowników, wydłuża czas pracy, przedłuża zezwolenia na pracę dla imigrantów, a także w porównaniu do rozwiązań przyjętych w innych państwach w żaden sposób nie zagraża pozycji elit finansowych.
(...)

Obcięcie wynagrodzeń to niejedyny zapis uderzający w pracowników. Poza tym Polaków czekają duże zmiany w prawie pracy. Choć media i „eksperci” donoszą o możliwości wzrostu bezrobocia do 10 proc., „Tarcza antykryzysowa” oznacza między innymi możliwość ustanowienia przez firmy 16-godzinnej (!) zmiany. Stanie się tak, bo rządzący w swoim pakiecie zdecydowali się na skrócenie czasu odpoczynku pracownika zaledwie do 8 godzin dziennie. "

Powinienem wkleić cały tekst , ale tak w skrócie. Żadnej praktycznie pomocy dla bezrobotych, zatrzymanie w Polsce imigrantów, choć wiadomo, że bezrobocie wzrośnie.
Za to Morawiecki zadbał o interesy banków. Nie ma wakcji kredytowych dla osób , które utracą pracę co może wpędzić je w spiralę zadłużenia.
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Działania rządu RP w walce z pandemią- Wasza ocena.

Post autor: Tapatik »

Zapomniałeś dodać o głosowaniu korespondencyjnym i to jest chyba najważniejsze w tej ustawie.
Pomoc dla przedsiębiorców jest tylko przy okazji, ale KO dało się złapać i zagłosowało za przyjęciem ustawy. Zobaczymy co zrobi teraz senat.

Rządzący rzadko kiedy są przedsiębiorcami i nie mają pojęcia co to znaczy prowadzić działalność, stad też ich działania mające pomóc przedsiębiorcom są spisane z sufitu.
Natomiast niestety aby pomóc przedsiębiorcom trzeba czasem ograniczyć przywileje pracowników, bo lepiej aby przedsiębiorca się utrzymał i zostawił w pracy 10 pracowników ze zmniejszoną pensją niż żeby zamknął firmę i wywalił tych 10 na bruk.
brexit

Re: Działania rządu RP w walce z pandemią- Wasza ocena.

Post autor: brexit »

Tapatik pisze: 29 mar 2020, 10:23 Zapomniałeś dodać o głosowaniu korespondencyjnym i to jest chyba najważniejsze w tej ustawie.
Nie wiem co jest w tej ustawie najważniejsze. Nie znam jej całej.
Tapatik pisze: 29 mar 2020, 10:23 Pomoc dla przedsiębiorców jest tylko przy okazji, ale KO dało się złapać i zagłosowało za przyjęciem ustawy. Zobaczymy co zrobi teraz senat.
Przedstawienie pod tytułem "walka polityczna"  odgrywane przez główne podmioty  polskiej sceny politycznej  na użytek ciemnego ludu , mnie nie interesuje.Nie ma żadnej ważnej dla przeciętnego wyborcy różnicy między PO, SLD, PSL, PiS.Te partie nie działają w interesie wyborców, tylko w interesie mocodawców.Kiedy Wy to ludzie w końcu zrozumiecie.
Tapatik pisze: 29 mar 2020, 10:23 Rządzący rzadko kiedy są przedsiębiorcami i nie mają pojęcia co to znaczy prowadzić działalność, stad też ich działania mające pomóc przedsiębiorcom są spisane z sufitu.
Najpierw doprecyzuję co miałeś na myśli używając słowa przedsiębiorca.Podejrzewam, że osobę prowadzącą małą firmę.
Cele przedsiębiorców nie zawsze się pokrywają. Wyobraźmy sobie pana Kazia.
Prowadzi dużą firmę , która jest monopolistą w branży. Z jego punktu widzenia małe firmy z jego branży są zagrożeniem.Dlatego wszelkie regulacje prawne, które stawiają go w lepszej pozycji niż jego konkurentów są dla pana Kazia korzystne, natomiast dla jego konkurencji wręcz odwrotnie.Ale pan Kazio zna pana Ziutka z ministerstwa.Większe firmy mają swoich lobbystów ulokowanych w ministerstwach (afera Rywin Michnik) , aby na bieżąco kontrolować powstawanie przepisów.Patrz też afera hazardowa.
W każdym razie. Skomplikowanie prawa cywilnego ,gospodarczego , podatkowego w konsekwencji skutkuje tym, że firma pana Kazia zatrudniająca powiedzmy 2000 osób musi dodatkowo zatrudnić prawnika i doradcę podatkowego.To samo musi zrobić firma pana Zbyszka, zatrudniająca 9 osób. I tu jest pies pogrzebany. Takie samo prawo dla obu firm, a jednak to firma pana Zbyszka , bo jest mniejsza odczuje skomplikowane prawo dotkliwie, a firma pana  Kazia wcale.Dla firmy pana Kazia jest to nawet korzystne bo pogarsza pozycję jego konkurentów.A jakby jednak pan Zbyszek zaczął się rozwijać ,to zawsze zaprzyjaźniony pan Romek z ministerstwa finansów ,może poprosić panią Renię z lokalnej Izby Skarbowej o przeprowadzenie wnikliwej kontroli u pana Zbyszka. Patrz sprawa Romana Kluski.Tak działa polityka w Polsce.

I rządzący doskonale zdają sobie sprawę z tego co można zrobić.Tylko, że oni nie reprezentują interesu małych przedsiębiorców.W zależności od opcji politycznej jest to interes Helmutów, Johnów, Icchaków, Iwanów. Rządzący są desygnowani na swoje stanowiska przez swoich mocodawców. I na pewno nie jest to tak zwany , oczywiście błędnie -suweren.
Tapatik pisze: 29 mar 2020, 10:23 Natomiast niestety aby pomóc przedsiębiorcom trzeba czasem ograniczyć przywileje pracowników, bo lepiej aby przedsiębiorca się utrzymał i zostawił w pracy 10 pracowników ze zmniejszoną pensją niż żeby zamknął firmę i wywalił tych 10 na bruk.
W cytowanym fragmencie artykułu jest mowa o 16 godzinach pracy.W 1919Międzynarodowa Konferencja Pracy uchwaliła konwencję, zwaną od miejsca obrad waszyngtońską, ustanawiającą jako normę międzynarodową 8-godzinny dzień i 48-godzinny tydzień pracy. Po II wojnie światowej jest kontynuowane skracanie czasu pracy, przede wszystkim przez wprowadzenie 5-dniowego tygodnia pracy, przy tygodniowej normie od 40 do 45godzin.

Nie odniosłeś się do konkretnego fragmentu artykułu, z czego wynika ,że Twój komentarz odnosi się do wszystkich treści mówiących o zmianach  w  prawach pracowników, w szczególności zaś do 16 godzinnego dnia pracy.Po pierwsze Twoje określenie przywilej jest nadużyciem. 8 godzinny dzień pracy to jest prawo , a nie przywilej.Więc wprowadzenie 16 godzinnego dnia pracy to pozbawienie -bezprawne w świetle prawa międzynarodowego, a Polska jest chyba sygnatariuszem tej konwencji-praw a nie przywilejów.
Tak samo prawo do wynagrodzenia , to jest prawo a nie przywilej.
Ale zakładając , że nie rozumiesz różnicy między przywilejem a prawem.To się zgadzam.Pracodawcy powinni mieć prawo do podejmowania decyzji ograniczających przywileje, aby zachować poziom zatrudnienia.
Tu na koniec uwaga.Te pozbawienie praw w tym trybie nie byłoby konieczne , gdyby rządzący zdecydowali się na wprowadzenie stanu wyjątkowego.Ale nie za wszelką cenę nie chcą tego robić ze względu na wybory. Stąd takie buble prawne jak pozbawianie obywateli ich praw.
brexit

Re: Działania rządu RP w walce z pandemią- Wasza ocena.

Post autor: brexit »

No to jeszcze coś na temat poprzedniej ustawy. To tak a propos n=praw , może już nie tyle pracobiorców, a przedsiębiorców.
Tym razem fragment z tego artykułu :

https://wolnemedia.net/sanepid-zmusi-do ... karabinow/

"Po kilku godzinach od publikacji, projekt specustawy ds. walki z koronawirusem można już chyba nazywać kontrowersyjnym. Znajduje się w nim na przykład możliwość wprowadzenia obowiązkowej hospitalizacji oraz możliwość wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny do 21 dni. Jeśli ktoś odmówi, może się to odbywać z użyciem siły, a nawet wojska. Z ustawy nie wynika jednak jak ma zostać rozwiązany problem wynagrodzenia dla osoby skierowanej na przymusową kwarantannę. Czy zapłaci za to pracodawca?

Projekt umożliwia również swobodne przenoszenie wydatków między poszczególnymi częściami budżetu państwa. Przy okazji zapowiedziano już wyasygnowanie 40 mln zł na walkę z koronawirusem. Jak podczas wojny premier oraz podlegający mu wojewodowie, mogą wydawać polecenia samorządom, osobom prawnym, a nawet przedsiębiorcom i będą one wymagały natychmiastowego wykonania, bez potrzeby uzasadnienia. Na dodatek rząd nie będzie ponosił odpowiedzialności za szkody związane z działaniami antywirusowymi. Minister zdrowia na drodze decyzji administracyjnej może zarządzić przejęcie na rzecz skarbu państwa dowolnych produktów do walki z wirusem."
Markqus
plutonowy
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Działania rządu RP w walce z pandemią- Wasza ocena.

Post autor: Markqus »

"Działania rządu RP w walce z pandemią- Wasza ocena."- Po co pytasz , jakakolwiek opinia , która nie zgadza się z Twoją jest w sposób chamski atakowana.
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Działania rządu RP w walce z pandemią- Wasza ocena.

Post autor: sylwor »

Regulamin postów Brexita:
pkt 1. Brexit ma zawsze rację.
pkt 2. W sytuacji gdy Brexit nie ma racji patrz pkt 1.
To bardzo prosty i przejrzysty regulamin postów Pana Brexit.

A kto się nie zastosuje to ch.am ; lew.ak ; de.bil ; jełop ; i kilka innych epitetów.
I to mi się podoba, jasno, klarownie i wszyscy wiedzą na co się piszą.
Markqus
plutonowy
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Działania rządu RP w walce z pandemią- Wasza ocena.

Post autor: Markqus »

sylwor pisze: 31 mar 2020, 2:02 Regulamin postów Brexita:
pkt 1. Brexit ma zawsze rację.
pkt 2. W sytuacji gdy Brexit nie ma racji patrz pkt 1.
To bardzo prosty i przejrzysty regulamin postów Pana Brexit.

A kto się nie zastosuje to ch.am ; lew.ak ; de.bil ; jełop ; i kilka innych epitetów.
I to mi się podoba, jasno, klarownie i wszyscy wiedzą na co się piszą.
I to niestety prawda
brexit

Re: Działania rządu RP w walce z pandemią- Wasza ocena.

Post autor: brexit »

Marqus, sylwor

Nie wiem czy zauważyliście ,ale temat w tym wątku jest reakcja rządu RP na pandemię. Nawet dla osoby umysłowo upośledzonej w stopniu lekkim powinno być jasne, że należy w treści posta odnieść się do tematu.

Jeżeli zamiast dyskutować merytorycznie zamierzacie atakować mnie personalnie to załóżcie nowy temat i tam swoje frustracje możecie przelewać na ekran. Sylwor to już w ogóle jakiś ewenement. W temacie o upadku Unii Eurpejskiej miał do mnie pretensje , że nie krytykuję rządu.

Więc założyłem temat , w którym sylwor mógł merytorycznie rząd skrytykować.Ale on w tym temacie zamiast merytorycznej wypowiedzi zajmuje się wycieczkami personalnymi pod moim adresem.

W temacie o krokodylach , będzie pisał o WiFi, w temacie o smogu zapewne o czerstwym pieczywie.Jeżeli to nie jest objawem upośledzenia to co nim jest? Poproś sylwor kogoś starszego zanim wyślesz posta, żeby sprawdził czy treść jest zgodna z tematem.

Niestety rząd RP w dalszym ciągu nie reaguje adekwatnie na sytuację przedsiębiorców. To będzie dopiero tragedia.
Markqus
plutonowy
Posty: 218
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Działania rządu RP w walce z pandemią- Wasza ocena.

Post autor: Markqus »

Nikt Ciebie nie atakuje personalnie , jak masz cos do sylwora to załóż nowy temat i tam swoje frustracje możesz przelewać na ekran , a nie w każdym poście dyskusja z Twoim udziałem kończy się epitetami. Każdy ma prawo do własnego zdania , nawet sylwor. Myślę ,że gdyby chciał ( sylwor oczywiście )krytykować rzad nie musi tego robić w temacie przez Ciebie założonym , sam to może zrobić.
brexit

Re: Działania rządu RP w walce z pandemią- Wasza ocena.

Post autor: brexit »

https://www.youtube.com/watch?v=IQeQHWZx4mU

Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute miażdży tarczę rządu RP.
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Działania rządu RP w walce z pandemią- Wasza ocena.

Post autor: Tapatik »

No i pan Tomasz ma sporo racji. Potrzebne są nam regulacje chroniące przedsiębiorców, bo nakładają nam się dwa kryzysy, jeden to zwykły kryzys związane z tak zwanym kołem koniukturalnym, drugi to kryzys związany z wirusem.

Takie wyjaśnienie, obecnie kończy się nam okres dobrobytu, mamy małe bezrobocie, dużą produkcję, stosunkowo duże pensje, przedsiębiorcy chętnie biorą kredyty i inwestują, jest duża konsumpcja towarów i usług. Ten okres kiedyś się kończy, przedsiębiorcy mają problem ze sprzedażą swoich produktów, zatrzymują więc produkcję, zwalniają pracowników, ludzie mają coraz mniej pieniędzy, maleje zapotrzebowanie na produkty i mamy kryzys. Po jakimś czasie kryzys mija i gospodarka znowu zaczyna się rozwijać.

Ekonomiści wiedzą o tym, ale jak na razie nikt nie znalazł rozwiązania jak uniknąć kryzysu. Jedyna metoda, to kumulowanie zasobów finansowych podczas dobrobytu i wykorzystywanie ich podczas kryzysu.

Obecnie mamy sytuację taką jak byśmy zaciągnęli hamulec ręczny w pociągu.
Potrzebujemy rozwiązań, które uchronią drobnych przedsiębiorców przed zniszczeniem, czyli na przykład zwolnienie z ZUS na jakiś czas, zamrożenie kredytów, a nawet dotacje ze skarbu państwa.
Tyle, że aby wiedzieć o tym, co jest potrzebne przedsiębiorcom trzeba samemu być przedsiębiorcą, a podejrzewam, że większość posłów jest jednak pracownikami etatowymi i nie ma pojęcia co jest im potrzebne. Na dokładkę jak wymyślili, aby na 3 miesiące zawiesić ZUS, to
- po pierwsze aby dostać zgodę na zawieszenie ZUS trzeba wypełnić bardzo dziwny formularz, w którym trzeba napisać na przykład jaki się ma majątek i jaki się miało rok temu i 2 lata temu
- po drugie nikt nie powiedział, jakie są warunki przyznawania zawieszenia, decyzja zależy tylko od widzimisię urzędnika
- po trzecie to jest zawieszenie składek, co oznacza, że w czerwcu trzeba będzie zapłacić normalną składkę oraz zaległe 3 raty.

Reasumując? To jest moim zdaniem komentarz tego co nas czeka:
https://youtu.be/M-skpeuYmfE?t=1205
brexit

Re: Działania rządu RP w walce z pandemią- Wasza ocena.

Post autor: brexit »

Tapatik pisze: 03 kwie 2020, 19:52
Obecnie mamy sytuację taką jak byśmy zaciągnęli hamulec ręczny w pociągu.
Potrzebujemy rozwiązań, które uchronią drobnych przedsiębiorców przed zniszczeniem, czyli na przykład zwolnienie z ZUS na jakiś czas, zamrożenie kredytów, a nawet dotacje ze skarbu państwa.
Tyle, że aby wiedzieć o tym, co jest potrzebne przedsiębiorcom trzeba samemu być przedsiębiorcą, a podejrzewam, że większość posłów jest jednak pracownikami etatowymi i nie ma pojęcia co jest im potrzebne. Na dokładkę jak wymyślili, aby na 3 miesiące zawiesić ZUS, to
- po pierwsze aby dostać zgodę na zawieszenie ZUS trzeba wypełnić bardzo dziwny formularz, w którym trzeba napisać na przykład jaki się ma majątek i jaki się miało rok temu i 2 lata temu
- po drugie nikt nie powiedział, jakie są warunki przyznawania zawieszenia, decyzja zależy tylko od widzimisię urzędnika
- po trzecie to jest zawieszenie składek, co oznacza, że w czerwcu trzeba będzie zapłacić normalną składkę oraz zaległe 3 raty.

Reasumując? To jest moim zdaniem komentarz tego co nas czeka:
https://youtu.be/M-skpeuYmfE?t=1205
Tapatik pisze: 03 kwie 2020, 19:52
Obecnie mamy sytuację taką jak byśmy zaciągnęli hamulec ręczny w pociągu.
Potrzebujemy rozwiązań, które uchronią drobnych przedsiębiorców przed zniszczeniem, czyli na przykład zwolnienie z ZUS na jakiś czas, zamrożenie kredytów, a nawet dotacje ze skarbu państwa.
Tyle, że aby wiedzieć o tym, co jest potrzebne przedsiębiorcom trzeba samemu być przedsiębiorcą, a podejrzewam, że większość posłów jest jednak pracownikami etatowymi i nie ma pojęcia co jest im potrzebne. Na dokładkę jak wymyślili, aby na 3 miesiące zawiesić ZUS, to
- po pierwsze aby dostać zgodę na zawieszenie ZUS trzeba wypełnić bardzo dziwny formularz, w którym trzeba napisać na przykład jaki się ma majątek i jaki się miało rok temu i 2 lata temu
- po drugie nikt nie powiedział, jakie są warunki przyznawania zawieszenia, decyzja zależy tylko od widzimisię urzędnika
- po trzecie to jest zawieszenie składek, co oznacza, że w czerwcu trzeba będzie zapłacić normalną składkę oraz zaległe 3 raty.

Reasumując? To jest moim zdaniem komentarz tego co nas czeka:
https://youtu.be/M-skpeuYmfE?t=1205
To nie jest zaciąganie hamulca ręcznego. To jest czołowe uderzenie w ścianę z betonu przy prędkości 150 km/h
Rozmawiałem ze znajomym. Prowadzi małą firmę. Zadzwonił do ZUS. Automat poinformował go, że jest na sześćsetnym którymś miejscu( nie pamiętam już na którym dokładnie). Czekał na telefonie aż do konca pracy ZUS. Przesunął się o około 80 miejsc.

Nie wierzę w to ,że rządzący nie zdają sobie sprawy, że szczegolnie w obecnych warunkach , gdy część personelu może mieć kwarantannę, urzędnicza mitręga i uzyskiwani ekolejnych zaświadczeń , zezwoleń, zgód może komukolwiek w czymkolwiek pomóc.

To nie jest żadna tarcza antykryzysowa. To jest betonowe koło ratunkowe . Nie chcę pisać dokładnie i personalnie co na temat tego rządu i jego metod myślę.Chwilowo nie mam czasu, ani ochoty na szarpaninę w sądach. To jest najgorszy rząd jaki urzędował w Warszawie za czasów mojego życia.A pamiętam tow. Wiesława i rządy za jego czasów ,czyli rząd towarzysza Cyrankiewicza

W porównaniu do rządu w UK, rządu w Niemczech Polska jest idealnym przykładem jak się nie powinno w czasach kryzysu rządzić.
Mam nadzieję, że przynajmniej przedsiębiorcy, rolnicy i ich rodziny podziękują tym ..... przy urnach wyborczych.
brexit

Re: Działania rządu RP w walce z pandemią- Wasza ocena.

Post autor: brexit »

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... za/0yqzl2d

Pod tezami z tego artykułu, dotyczącymi polityki rządu w Warszawie mogę się właściwie podpisać.
Recepta rządu na walkę z pandemią to recepta na cywilizacyjną katastrofę.

Nie do końca jestem przekonany, że to tylko nieudolność.
orfeoks
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2020, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: Działania rządu RP w walce z pandemią- Wasza ocena.

Post autor: orfeoks »

ja uważam, że ograniczenia są trochę przesadzone
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Działania rządu RP w walce z pandemią- Wasza ocena.

Post autor: Tapatik »

orfeoks pisze: 10 maja 2020, 18:28 ja uważam, że ograniczenia są trochę przesadzone
Trochę? Są chaotyczne i bezsensowne. Przy obecnym poziomie zachorowań w Polsce już od grudnia powinna być strefa żółta, a niektóre gminy powinny być w strefie czerwonej. No i przy okazji dożynają gospodarkę.
ODPOWIEDZ