Upadek Unii Europejskiej

Wydarzenia, koncerty, sport, itp. z kraju i ze świata
brexit

Upadek Unii Europejskiej

Post autor: brexit »

W obliczu egzystencjonalnego zagrożenia epidemią koronawirusa nawet dla lewaków stało się oczywiste, to o czym my, narodowcy mówimy od dawna. "Fcuk EU".

Jakakolwiek polityka , albo plan działania nie istnieje na szczeblu unijnym. Tak jakby takiej struktury w ogóle nie było.
Może to nawet i lepiej , bo jakby te zdegenerowane unijne "elity" coś wymyśliły to byłoby tylko gorzej.


Włochy poprosiły UE o dostarczenie masek , rękawiczek i respiratorów. Nie było odpowiedzi. Mało tego. Niemcy i Francja zabroniły eksportu. Włochy dostały tę pomoc z Chin.
Każdy z krajów jest skazany na działania na własną rękę. Nie ma nawet żadnej koordynacji na szczeblu unijnym.
Żadne z państw nie jest przygotowane na tę epidemię. Dopiero dwa miesiące po tym jak się ropoczęła rozpisano przetargi na dostawy sprzętu jednorazowego. Może tylko kuriozalna, skarajnie łajdacka postawa rządu Borisa Johnsona jest w stanie konkurować z takim podejściem.

Poniżej garść opinii osób z różnych środowisk ( źródła : Twitter, Gazeta Wyborcza)

Jak to jest, że pomoc Włochom udzielają Chiny a nie Unia Europejska? W takich chwilach widać, że to głównie projekt biznesowy. Jak coś walnie to radź sobie sam. Ewnetualnie puścimy cię w skarpetkach jak Niemcy Greków po kryzysie.

— Jan Śpiewak (@JanSpiewak) March 12, 2020

Profesor Zielonka w @Radio_TOK_FM rano krytykował UE za brak reakcji na kryzys i brak solidarności wobec Włoch: „Unii nie ma kiedy jej najbardziej potrzebujemy”. Jeśli liberałowie znowu będą wypierać rzeczywistość jak w ciągu ostatnich lat to obudzimy się w ogromnych tarapatach.

— Jan Śpiewak (@JanSpiewak) March 13, 2020

Lewicowcy właśnie dowiedzieli się, że UE to tylko zbiór traktatów i projekt biznesowy, a egzystencjalne znaczenie dla społeczeństw mają tylko państwa narodowe. #koronawirus /t.co/5WLDoK4OGn

— Karol Kaźmierczak (@KKazmierczakK) March 13, 2020

Sytuacje kryzysowe pokazują co ma kluczowe znaczenie w życiu narodów. W obliczu kryzysu epidemiologicznego jedynymi strukturami zdolnymi do działania na egzystencjalnie ważnej płaszczyźnie okazały się państwa narodowe. Unia Europejska nie ma w tej batalii żadnego znaczenia.

— Krystian Kamiński 🇵🇱 (@KrystianKamin) March 13, 2020

Nadszedł odpowiedni moment, żeby w obliczu gwałtownego wzrostu zachorowań na koronawirusa zapytać gdzie jest Unia Europejska? Gdzie jest działanie wspólnotowe? Codzienne telekonferencje? Bogu dziękować, że wciąż mamy państwa narodowe a nie biurokratyczny eurofederalizm.

— Marcin Palade (@MarcinPalade) March 12, 2020

Gdzie jest Unia Europejska? Komisja Europejska? Rada Europejska? Wszystkie urzędy w Brukseli? Dziś cały ciężar walki z wirusem spadł na rządy poszczególnych krajów. Zostawione same sobie. A Bruksela wciąż milczy… Jakby Unii nie było…

— Grzegorz Jankowski (@GrzegorzJanko12)
sylwor
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: sylwor »

Polska będzie największym w Unii beneficjentem funduszu przeznaczonego na walkę ze skutkami epidemii koronawirusa i otrzyma ponad 7,4 mld euro. Fundusz, który jeszcze we wtorek miał wynieść 25 mld euro, w tym 1 mld dla Polski, został, jak wynika z dokumentu ogłoszonego w piątek przez Dyrekcję ds. Budżetu UE, podwyższony nieoczekiwanie do 37,3 mld euro.
Polska ma otrzymać ponad trzykrotnie więcej, niż przyznano Włochom – 2,3 mld – a obok nas najwięcej dostaną Węgry, Hiszpania, Rumunia i Słowacja
Fundusze mają być dostępne natychmiast, a Bruksela zajmie się "robotą papierkową później", głosi dokument
Do Warszawy ma trafić początkowo 1,1 mld euro (prawie 5 mld zł.), a pozostała kwota po wydaniu tej transzy
Pieniądze te mają być przeznaczone na opiekę zdrowotną, krótkoterminowe programy zatrudnienia i wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które ucierpiały w wyniku kryzysu
brexit

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: brexit »

sylwor pisze: 13 mar 2020, 23:38 Polska będzie największym w Unii beneficjentem funduszu przeznaczonego na walkę ze skutkami epidemii koronawirusa i otrzyma ponad 7,4 mld euro. Fundusz, który jeszcze we wtorek miał wynieść 25 mld euro, w tym 1 mld dla Polski, został, jak wynika z dokumentu ogłoszonego w piątek przez Dyrekcję ds. Budżetu UE, podwyższony nieoczekiwanie do 37,3 mld euro.
Polska ma otrzymać ponad trzykrotnie więcej, niż przyznano Włochom – 2,3 mld – a obok nas najwięcej dostaną Węgry, Hiszpania, Rumunia i Słowacja
Fundusze mają być dostępne natychmiast, a Bruksela zajmie się "robotą papierkową później", głosi dokument
Do Warszawy ma trafić początkowo 1,1 mld euro (prawie 5 mld zł.), a pozostała kwota po wydaniu tej transzy
Pieniądze te mają być przeznaczone na opiekę zdrowotną, krótkoterminowe programy zatrudnienia i wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które ucierpiały w wyniku kryzysu
Tyle razy udowadniałeś, że jesteś idiotą, że naprawdę nie musisz tego robić po raz kolejny.
Może niech ktoś mądrzejszy kupi młotek wygraweruje na nim : "jestem idiotą" i pier....lnie Cię tyle razy ile trzeba w ten pusty łeb.
Zrozumienie słowa pisanego przekracza Twoje możliwości intelektualne( w Twoim wypadku to oksymoron, nawet nie staraj się tego słowa zrozumieć)

Polska otrzyma więc 7,4miliarda euro.Powiedzmy ,że jest to około 4,40 PLN.
Razem daje to około 32,5 miliarda złotych. Na co w dobie obecnego kryzysu to wystarczy ?

https://www.money.pl/gospodarka/zalamal ... 5169a.html

Cytaty z powyższego artykułu wynika( artykuł sprzed tygodnia, obecne dane są prawdopodobnie znacznie gorsze)

"Epidemia koronawirusa oznacza problemy nie tylko w Chinach czy we Włoszech. W Polsce momentalnie załamał się rynek transportu drogowego. Liczba przejazdów autokarami spadła o 97 proc."

"Przewozy autokarowe o charakterze turystycznym oraz biznesowym ustały niemal całkowicie. Szacowany na 10 miliardów złotych polski rynek autokarowy nie istnieje, zmniejszył się o 97 procent "

"Z danych tej organizacji wynika, że sytuacja w transporcie drogowym rzeczy również jest dramatyczna. Obroty polskich przedsiębiorców, szacowane na 129 miliardów złotych rocznie, do tej pory zmalały o 30 procent.

- Nie ma jednak cienia wątpliwości, że to dopiero początek spadków. Sumując straty wszystkich gałęzi polskiego transportu drogowego, otrzymujemy w pierwszym miesiącu załamania wywołanego epidemią kwotę zbliżoną do 4 miliardów złotych - piszą przedstawiciele Zrzeszenia. "

Z tych danych wynika , że dla całego sektora obecne straty to 4 miliardy złotych miesięcznie.
I to był luty. Do końca roku te straty sięgną ponad 40 miliardów złotych.
Nawet przeznaczając wszystkie pieniądze z UE, czyli 32,5 miliarda to i tak zabraknie 8 miliardów złotych.
A gdzie pomoc medyczna, gdzie branża turystyczna ?
Na kawior dla unijnych skorumpowanych urzędasów nie zabraknie.

I teraz coś znacznie ważniejszego. Ile pieniędzy matołku UE musi przekazać krajom członkowskim ,żeby wskrzesić zmarłych z powodu tej epidemii. Dodam,że te pieniądze przekazane przez UE, ta UE musi najpierw krajom członkowskim zaje...bać durniu.

Więc tak naprawdę te pieniądze to pieniądze, które UE zabiera państwom narodowym, żeby je później tym państwom narodowym łaskawie "dać w formie dotacji".
Ty jesteś kompletnym matołem pisząc ile to UE "dała". Napisz ile wcześniej musiała zabrać, żeby potem dać.


https://www.theguardian.com/world/video ... emic-video

"The director general of the World Health Organization, Tedros Adhanom Ghebreyesus, has said Europe is now at the centre of the global coronavirus outbreak. In a press briefing at the WHO headquarters in Geneva, Switzerland, on Friday, he said Europe had more cases and deaths than the rest of the world combined apart from China"

"Generalny dyrektor WHO powiedział, że obecnie Europa jest centrum epidemii koronawirusa.(...) W Europie jest więcej przypadków i zgonów niż w pozostałych częściach świata z wyjątkiem Chin."


Te dane o których mówił dyrektor WHO to są dane skumulowane.
Dane aktualne wyglądają tak :
W dniu 13 marca w Chinach zdiagnozowano 10 nowych przypadków.
W tym samym czasie we Wloszech 2651. W tym w ciągu 24 godzin około 250 ludzi we Włoszech zmarło.

Gdzie ta je....ba...na... UE była jak epidemia nie niepokojona rozprzestrzeniała się po Europie ? Dwa miesiące braku jakichkolwiek realnych działań, a teraz "dają pieniądze" krajom czlonkowskim. Tylko te pieniądze wcześniej tym krajom zaj ...ba...li.

Jesteś Sylwor kompletnym matołem. I tym samym przepraszam wszystkich matołków , którzy się czują tym porównaniem dotknięci.
sylwor
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: sylwor »

To typowe dla ciebie.
Jak nie masz argumentów zaczynasz wycieczki osobiste.
Według ciebie unia powinna wyciągnąć mieczyk i walczyć z wirusem a potem wyczarować kasę i wszystkim pokryć straty związane z pandemią.
Zgłoś się do polskiego rządu który łaskawie przeznaczy 100 milionów na walkę z koronawirusem.
brexit

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: brexit »

W tekście masz pełno argumentów. Wyliczone, że te za... je ... ba.. ne wcześniej pieniądze nie wystarczą nawet na pokrycie strat jednej branży.

W odpowiedzi na komentarze wielu osób znanych publicznie , osób z każdej strony sceny politycznej , wklejasz jakieś bzdety jak to UE "daje pieniądze". Wbij sobie do tego pustego łba , że UE zadnych pieniędzy nie daje. Bo sama ich nie ma. Musi najpierw znacznie więcej zabrać , żeby potem "dać". UE "daje" te pieniądze, które wcześniej państwa narodowe wpłaciły do kasy UE

Nie masz , żadnego argumentu tylko jakiś propagandowy bełkot , jak to UE "daje" pieniądze, i ile jest "beneficjentów" .Na tej samej zasadzie to Kaczyński daje na 500 +.
Powiedz tym z PiS, że to Kaczyński sam z własnej kieszeni finansuje 500 +, to nawet oni zadzwonią , żeby cię w psychiatryku zamknęli.
Ten argument jest tak debilny, że nikt nawet największy kmiot w niego nie uwierzy.No może poza Tobą.....
Tapatik
sierżant
Posty: 273
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: Tapatik »

Brexit, żebyś tak nie opluwał rozmówców, to może ktoś chciałby z tobą rozmawiać merytorycznie, a tak to szkoda czasu.
sylwor
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: sylwor »

Jak większość osób z chorobą dwubiegunową przeczysz sam sobie:
cyt. " Wbij sobie do tego pustego łba , że UE zadnych pieniędzy nie daje. Bo sama ich nie ma. Musi najpierw znacznie więcej zabrać , żeby potem "dać""........
.......i jednocześnie wymagasz od UE działań ratujących kraje UE choć jak sam piszesz nie posiada ona własnego budżetu:

"Z tych danych wynika , że dla całego sektora obecne straty to 4 miliardy złotych miesięcznie.
I to był luty. Do końca roku te straty sięgną ponad 40 miliardów złotych.
Nawet przeznaczając wszystkie pieniądze z UE, czyli 32,5 miliarda to i tak zabraknie 8 miliardów złotych.
A gdzie pomoc medyczna, gdzie branża turystyczna ?
Na kawior dla unijnych skorumpowanych urzędasów nie zabraknie."

Teraz podaj dane.... ile Polska wpłaciła a ile dostanie.

Skoro UE nie ma kasy to jak możesz wymagać pieniędzy na ratowanie polskiej gospodarki (mają zgłosić sie do Harrego Pottera o wyczarowanie dolarków)

Prawda jest taka że ta niedobra unia dała wielokrotnie więcej polskiemu społeczeństwu niż sam rząd Polski.

I w przeciwieństwie do ciebie nie napiszę że jesteś debi...em , półm..,giem, pustołbem itp.
Nauczono mnie że osób chorych nie należy obrażać gdyż ich choroba nie jest ich winą.

Życzę powrotu do zdrowia.
brexit

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: brexit »

Tapatik pisze: 14 mar 2020, 22:18 Brexit, żebyś tak nie opluwał rozmówców, to może ktoś chciałby z tobą rozmawiać merytorycznie, a tak to szkoda czasu.
Te argumenty, które podałem są tak oczywiste, że nie ma nad czym dyskutować. Jeżeli ktoś usiłuje z nimi polemizować, to albo jest idiotą, bo niewiele rozumie z tego co sie dzieje, albo jest łajdakiem -czyli rozumie , ale ma jakiś interes w tym , żeby ludzi wprowadzać w błąd.

Bez względu na to , który przypadek zachodzi dyskusja sensu nie ma. Ten przygłup sylwor, wkleja jakieś cytaty, które mają stawiać w UE w lepszym świetle. 32,5 miliarda złotych dla Polski to nie jest nawet kropla w morzu potrzeb. A i tak te pieniądze UE musi wcześniej państwom narodowym zabrać.
Już tylko dodam ,że Ursula von der Leyen , czy jak się tam dokładnie ta eurobiurwa nazywa poważyła się krytykować państwa narodowe, że usiłują na własną rękę jakoś z problemem się uporać.

https://www.dorzeczy.pl/swiat/132840/ur ... ranic.html

Po czym niecały dzień później Unia Europejska sama zamknęła granice :
https://www.dw.com/pl/unia-europejska- ... a-52812586

Zamknięcie granic przez UE było kompletnie pozbawione sensu , bo gdy to zrobiono, to akurat w Europie przybywało więcej nowych przypadków niż w pozostałych krajach swiata razem wziętych.

Przez dwa miesiące UE nie zrobiła kmpletnie nic , a gdy kraje narodowe zaczęły walczyć z tym problemem samodzielnie to jeszcze jakieś euroszmaty mordę sobie tymi krajami wycierały.
Biurwoland europejski dopiero jak już było dwa miesiące za późno , to raczył podjąć tak kuriozalną decyzję, że nawet Monty Python by tego nie wymyślił.

Unia Europejska jest na ten , tak samo jak na każdy inny kryzys kompletnie nieprzygotowana. Nie ma procedur, sprzętu, pieniędzy.
Każdy kraj działa na własną rękę, a jescze euromatolstwo ma czelność trzaskać tępymi dziobami.
Gdy na zachodzie pojawiło się realne zagrożenie dostaw płynów dezynfekcyjnych to mamy w Polsce problem :

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... siebiorca/

"- Nasza firma ma ok. 10 proc. rynku szpitalnego, pozostałe 90 proc. należy do firm zagranicznych. Jednak w przypadku takich sytuacji kryzysowych jak dziś, czy jak w przypadku świńskiej grypy ci zagraniczni dostawcy po prostu zaopatrują rynki rodzinne, a my zostajemy na lodzie. Po raz kolejny powtarza się sytuacja, gdy moja firma musi stawić czoła zapotrzebowaniu całego rynku - tłumaczył Ferschke w rozmowie z Polsat News."

Tak wygląda w praktyce działanie UE. Liczą się tylko partykularne interesy.To dlatego Orlen się zajął produkcją płynów do dezynfekcji.

Unia Europejska to łajdacki pomiot i im szybciej upadnie tym dla Polski lepiej.
Jeżeli na zachodzie będą problemy z żywnością, to nie miejcie złudzeń. Duże sieci handlowe bez mrugnięcia okiem wstrzymają dostawy żywności na polski rynek, ale z Polski będą tą żywność wywozić.

Ludzie może teraz zrozumieją , że pora jest odbudować silne narodowe państwo, które zabezpiecza interesy własnych obywateli, a nie interesy obcego kapitału.Chociaż patrząc na wyniki poparcia dla UE z różnych sondaży, to wygląda na to ,że poziom indoktrynacji społeczeństwa jest zatrważający -prawie 80 % ocenie UE pozytywnie. Nie rozumiejąc, że Polska jest przez Unię finansowo drenowana.

Fcuk UE
sylwor
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: sylwor »

Minął normalny tydzień dla normalnych ludzi i nagle BREXIT wrócił ze zmywaka.....
"Te argumenty, które podałem są tak oczywiste, że nie ma nad czym dyskutować. Jeżeli ktoś usiłuje z nimi polemizować, to albo jest idiotą, bo niewiele rozumie z tego co sie dzieje, albo jest łajdakiem -czyli rozumie , ale ma jakiś interes w tym , żeby ludzi wprowadzać w błąd."Bez względu na to , który przypadek zachodzi dyskusja sensu nie ma. Ten przygłup sylwor, wkleja jakieś cytaty, które mają stawiać w UE w lepszym świetle. 32,5 miliarda złotych dla Polski to nie jest nawet kropla w morzu potrzeb.
Czyli BREXIT jest jedyną prawdziwą wyrocznią która po tygodniu nieobecności wynikającej z pracy na zmywaku bez prawa dostępu do sieci.
Proponuję by zmywak zwany BREXITEM pokazał całemu krajowi jaka jest prawda i kto nas okłamuje (poza tak zwanym BREXITEM).
W końcu cały tydzień *****...la na zmywaku po to by swoje przemyślenia przekazać wszystkim idiotom, debilom i innym bezmózgom.
BREXIT na pREZYDENTA.
Mieliśmy/mamy głupiego możemy mieć głupszego.
A może ma rację ? Wszyskie firmy zagraniczne wygonić z polski , prezesów ukamienować a potem zabić.
Potem przejąć ich majątki na rzecz nacjonalistów polskich którzy wygrają z koronawirusem.
To wspaniała wieść że w końcu mamy kogoś kto przywróci Polsce jej należne miejsce.
Ten bREXIT to ma łeb ..... tylko czemu tak pusty ???
brexit

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: brexit »

Znowu sylwor tępy jełopie się ośmieszasz. Zero argumentów. Ale to może i lepiej. Bo jak tylko próbujesz polemizować merytorycznie to strzelasz sobie nawet nie w kolano, tylko w ten pusty, siermiężny łeb.
Przytoczyłem fakty pokazujące jak zdegenerowanym tworem jest UE. Jednego dnia krytykująca paszczą eurobiurwy Leyen państwa narodowe za zamykanie granic, a następnego dnia zamykająca granice.Po co zamknęli skoro więcej zakażeń jest w UE niż we wszystkich pozostałych krajach razem wziętych?

Co nam daje UE, oprócz drenowania Polski z kapitału ? W obliczu kryzusu nie ma nawet spójnych , logicznych procedur. Każde państwo narodowe musi chronić zdrowie i życie obywateli na własną rękę - a jeszcze eurołajdacy trzaskają zdegenerowanymi dziobami , krytykując państwa narodowe.

Nie ma wspólnej spójnej polityki walki z zagrożeniem epidemiologicznym. Nie ma żadnych procedur unijnych. Nie ma solidarności wewnątrz UE.Nie ma strategicznych zapasów sprzętu, ani masek, ani żelu.
Kraje silniejsze usiłują się ratować na własną rękę kosztem słabszych.
Jest takie przysłowie ,że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. W UE nie ma mowy o przyjaźni. Nie ma mowy o równych prawach dla wszystkich. Włochy zwróciły się z prośbą o sprzęt do krajów UE. Odpowiedzią było milczenie. Milczeli wszyscy za wyjątkiem dwóch państw.
Francja i Niemcy w odpowiedzi zakazały eksportu.Włochy dostały pomoc z Chin.

Turcja usiłuje wykorzystując kryzys zalać Europę falą uchodźców. Na granicy z Gracją dzieją się dantejskie sceny.Turcy opróżniają więzienia i dowożą więźniów na granicę

https://dzienniknarodowy.pl/turcy-oproz ... cja-wideo/

UE płaci Turcji kilka miliardów euro rocznie za zatrzymywanie u siebie w większości imigrantów. Co robi Turcja gdy w UE jest kryzys związany z pandemią ? Ano usiłuje zalać Europę uchodźcami. Co zrobiłoby silne państwo w odpowiedzi na takie łajdactwo? Najpierw ostrzeżenie, potem jak nie poskutkuje to sankcje, a jak i to nie poskutkuje to pora na odpowiedź militarną.

Co robi UE ? Dopłaca.

Ilu z was płaciło kolegom na podwórku , żeby was nie bili ? Podejrzewam ,że sylwor i Qrzysiu. takie podwórkowe multi-kulti. Tolerujemy każde łajdactwo, bo każdy ma prawo do praktykowania własnych zwyczajów. Nawet kryminaliści.FCUK UE
sylwor
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: sylwor »

Jedno jest pewne....
...Brexita koronawirus nie dopadnie.
Żaden wirus nie jest w stanie przedrzeć się przez taką warstwę jadu i nienawiści jaką ten ma w sobie.
Czy to brak miłości rodziców i akceptacji rówieśników tak go ukształtowała ?
Kiedyś komuniści straszyli zachodem teraz Brexit straszy Unią Europejską.
Biedny , smutny i samotny człowiek.
Tapatik
sierżant
Posty: 273
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: Tapatik »

brexit pisze: 20 mar 2020, 21:16
Tapatik pisze: 14 mar 2020, 22:18 Brexit, żebyś tak nie opluwał rozmówców, to może ktoś chciałby z tobą rozmawiać merytorycznie, a tak to szkoda czasu.
Te argumenty, które podałem są tak oczywiste, że nie ma nad czym dyskutować. Jeżeli ktoś usiłuje z nimi polemizować, to albo jest idiotą, bo niewiele rozumie z tego co sie dzieje, albo jest łajdakiem -czyli rozumie , ale ma jakiś interes w tym , żeby ludzi wprowadzać w błąd.
Czyli wszyscy, którzy są innego zdania niż ty są albo idiotami albo łajdakami.
A pomyślałeś, że może ty sam po prostu jesteś chamski?
Łubień909
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2019, 14:23

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: Łubień909 »

jeśli myślisz że Unia kiedykolwiek upadnie albo tym bardziej teraz, to jesteś idiotą. I to do potęgi entej :*
brexit

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: brexit »

Tapatik pisze: 22 mar 2020, 11:36
brexit pisze: 20 mar 2020, 21:16
Tapatik pisze: 14 mar 2020, 22:18 Brexit, żebyś tak nie opluwał rozmówców, to może ktoś chciałby z tobą rozmawiać merytorycznie, a tak to szkoda czasu.
Te argumenty, które podałem są tak oczywiste, że nie ma nad czym dyskutować. Jeżeli ktoś usiłuje z nimi polemizować, to albo jest idiotą, bo niewiele rozumie z tego co sie dzieje, albo jest łajdakiem -czyli rozumie , ale ma jakiś interes w tym , żeby ludzi wprowadzać w błąd.
Czyli wszyscy, którzy są innego zdania niż ty są albo idiotami albo łajdakami.
A pomyślałeś, że może ty sam po prostu jesteś chamski?
Możesz to tak nazwać. Jestem bezpośredni. Nikt jak do tej pory nie podał jakiegokolwiek argumentu, który stawia w wątpliowść moją narrację.
Jeden argument merytoryczny, czyli podający jakieś dane i opisujące realne zdarzenie i nie będący opinią podał sylwor.
Tylko ,że jego argument był nieudolną próbą , w sumie nie wiem nawet po co podjętą , ratowania twarzy UE.
W tym fragmencie , który wkleił była mowa o beneficjentach. Jacy beneficjenci skoro UE oddaje państwom narodowym zabrane im wcześniej pieniądze. Równie dobrze za beneficjenta można uznać właściciela roweru ukradzionego przez złodzieja, który to rower został przez policję odnaleziony i przekazany właścicielowi. To taki sam beneficjent jak i te kraje, którym UE oddaje wcześniej zabrane pieniądze.
Jest tylko jedna różnica.Okradziony z roweru zdaje sobie z tego sprawę, że jest okradziony.Natomiast większość społeczeństw UE jest tak zindoktrynowanych ,że są święcie przekonani , że UE cokolwiek daje.Owszem może dać , tylko wcześniej musi zabrać.
Różnica jest tylko stanie świadomości : Polacy nie rozumieją, że są okradani przez UE, natomiast osoba której ukradziono rower rozumie ,że padła ofiarą kradzieży.

Zanim zaczniecie się ośmieszać argumentami w stylu, że Polska to beneficient netto , to radzę przeanalizować publicznie dostępne dane Eurostat,.
No , ale do tego to trzeba mieć pojęcie o matematyce i statystyce.
Informacji w necie jest sporo. Oczywiście mało na stronach polskojęzycznych, bo po co płoszyć hołotę ze Wschodniej Europy.
Dopóki da się doić , wierząc w te brednie to po co to zmieniać.

https://www.politico.eu/article/what-ri ... on-policy/

Były minister finansów Witold Modzelewski - to powinno być gdzieś w polskim necie- szacuje, że nasz bilans ze starymi krajami UE to utrata kapitału rzędu 70 miliardów złotych rocznie. To jest bilans czyli uwzględnia wszystkie przepływy finansowe, a nie tylko wpłaty netto do UE i "dotacje"

Do tego należy dodać statystyki w przepływie kapitału niezarejestrowanego dostarczane przez GFI.O ile pamiętam w latach 2004-2013 z Polski wyjechało około 90 miliardów dolarów.
Do tego należy dodać utracone zyski z powodu przejęcia całych branż naszego przemysłu przez zachodnie koncerny.
Otworzyliśmy swój rynek pozostawiając nasze firmy bez żadnej ochrony.

Zresztą i tak niepotrzebnie to piszę. Macie tak zryte berety przez propagandę, że i tak będziecie zaprzeczać faktom i danym.
Taki mamy system edukacji. Produkuje półgłówków z dyplomami. I najgorsze jest to ,że tym ćwierćinteligentom wydaje się,że ta propaganda, która jest im do łbów tłoczona to prawda.
Może 5 % maksymalnie 10 % jest w stanie zrozumieć otoczenie. Reszta tylko powtarza okrągłe politpoprawne brednie.
Dlatego dyskusja z większością z was tutaj to strata czasu.Jak już któryś nie jest wykluczony intelektualnie , to żyje z wtłaczania do waszych łbów tych bredni. więc jak powie wam prawdę to będzie podcinał gałąź na której siedzi.
Najlepszy ubaw z Was mają właśnie ci ludzie , którzy z Waszej ciemnoty żyją. wybieralni urzędnicy, którzy robią wszystko aby jak najwięcej "środków unijnych pozyskać" bo za to są przez ciemny lud rozliczani przy urnach.A podejrzewam ,że większośc z nich zdaje sobie sprawę jak realnie wygląda sytuacja. Tylko nikt Wam w oczy nie powie , że jesteście durniami bo to oznacza brak szans w następnej kadencji.

Wracając do UE. Rozpadnie się i tak. Nawet gdyby tej pandemii nie było. Ekonomia UE stoi na głowie. Trzyma się gówno to bo ECB odpaliło drukarki 24/7. Już nawet obligacje korporacyjne muszą skupować-rządowe to za mało.
Ale quantitative easing, czyli po naszemu luzowanie ilościowe to nie jest rozwiązanie problemu. To robienie makijażu trupowi w nadziei , że ożyje.
Nic takiego się nie stanie.
brexit

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: brexit »

A jednak nadeszła dlugo oczekiwana pomoc ze strony Unii Europejskiej

https://www.youtube.com/watch?v=sLa_QiWulPE

Po dwóch miesiącach od rozpoczęcia się epidemii w Europie eurobiurwa Ursula von der Leyen zagrała główną rolę w filmiku , w którym pokazuje jak myć ręcę.
Ponieważ wirus może przenieść się także przez kał , to proponujemy pani Ursuli nakręcenie filmiku jak srać.
Żeby i Donek nie czuł się pokrzywdzony to może niech on dla odmiany wystąpi w roli eurooddawacza moczu.
brexit

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: brexit »

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... Id,4405958

A UE nadal nie jest w stanie dojść do porozumienia w jaki sposób walczyć z pandemią.
UE nie była przygotowana na to zagrożenie. Tak samo zresztą jak i na inne,Na żadne nie jest. Nie istniały ani procedury, ani plany skoordynowanego działania. Walkę z pandemią przejęły na swoje barki państwa narodowe. Unia nie zrobiła nic przez dwa miesiące.
Poza krytykowaniem państw członkowskich za zamykanie granic.Zresztą dzień po tym gdy Ursula von der Leyen krytykowała państwa narodowe za zamykanie granic UE zdecydowała się na zamknięcie granic właśnie.
Kompletna paranoja, czyli norma w UE.

Po dwóch miesiącach i wciąż rosnącej liczbie zarazonych i ofiar zdecydowano się na zwrócenie państwom członkowskim niewielkiej , wręcz symbolicznej części pieniędzy , które te państwa wcześniej wpłaciły do unijnej kasy.
Ale te pieniądze , które zwrócono Polsce nie wystarczą nawet do pokrycia strat tylko w branży transportowej.
Więc UE nawet w obliczu największego zagrożenia dla zdrowia i życia obywateli kolejny raz kompletnie się kompromituje.
Gest czysto symboliczny.

Kompletnie ośmiesza się ręcami swojej przedstawicielki aparat urzędniczy UE. W ramach pomocy krajom członkowskim pani Ursula von der Leyen zagrała główną rolę w filmiku. Myje sobie ręce. To nawet już nie jest paranoja.Oczywiście obywatele UE cieszą się , że po dwóch miesiącach od tego jak setki takich instruktażowych filmików pojawiło się w necie pani Ursula van der Leyen w końcu nauczyła się jak to robić.
Obywatele UE są z pani Ursuli naprawdę dumni.
A ja się zastanawiam czy ten filmik nie jest takim symbolicznym gestem : UE w obliczu kryzysu umywa ręce.
brexit

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: brexit »

Krótki felieton o UE.


https://www.youtube.com/watch?v=-Lzj2s69QA4

Dlaczego UE czeka upadek. Praktycznie zostało się pod tym filmem podpisać.
brexit

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: brexit »

Euromatołki to sobie obejrzyjcie :

https://www.youtube.com/watch?v=

Tomasz Wróblewski o UE i nie tylko.
brexit

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: brexit »

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/eur ... uropejska/

Jak najbardziej słusznie. UE jest chorym tworem. Im wcześniej się rozpadnie tym lepiej. Na gruzach tego neefektywnego molocha trzeba będzie stworzyć strukturę, która będzie realizować cele europejskich narodów. Żadnego lewackiego łajdactwa, zalewania Europy nachodźcami , promowania zdegenerowanych ideologii. No i przydałoby się rozliczenie tej skompromitowanej eurokołchozowej kasty .
Markqus
starszy kapral
Posty: 183
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: Markqus »

brexit- Ty tak sam ze sobą.
sylwor
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: sylwor »

Dajcie temu biednemu człowiekowi maszynę do szycia i materiał.
Zamiast czytać te bzdury i wypisywać jeszcze większe niech usiądzie i szyje maseczki.
Będzie w końcu z niego jakiś pożytek.
brexit

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: brexit »

https://gf24.pl/wydarzenia/swiat/item/2 ... zenie-unii

Rzut oka na dane dotyczące liczby osób zarażonych i zgonów pokazuje dobitnie , że nigdzie na świecie sytuacja nie jest tak zła jak w Unii Europejskiej.
Jak ktoś przeczyta artykuł, do którego prowadzi powyższy link to zrozumie dlaczego. Miażdżące dla UE fakty.W artykule opisane są konkretne działania jakie podjęła UE.
sylwor
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: sylwor »

A może dla odmiany zamiast zajmować się UE która nie ma pełnego obrazu krajów członkowskich bo te są niezbyt chętne do pokazywania prawdy, zajmiesz się badaniem "podwórka".
To rząd Polski ma pełen obraz sytuacji i chyba tu powinieneś skupić swoją uwagę.
UE może reagować tylko na tyle na ile pozwala jej nasz rząd..... a na ile pozwala ????
Czy rząd walczy z epidemią czy walczy o reelekcję ?
Czy rząd walczy o zdrowie polaków czy tylko to co się politycznie opłaca ?
....itd.
Skoro nie potrafisz szyć maseczek dla szpitala to skup się na kraju a nie na UE.
sylwor
plutonowy
Posty: 212
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: sylwor »

Nie wiem jak UE ale tak Nas traktuje nasz rząd poprzez "zwykłego posła"
https://prnt.sc/rom5li
Od UE nie wymagam cudu bo ta niewiele może w bezpośrednim starciu z pandemią w konkretnych krajach.
To nasz rząd jest na pierwszym froncie.... to nasz rząd ma raportować i żądać pieniędzy od unii....
Ta niedobra unia nie jest jasnowidzem..... skoro nasz rząd twierdzi że panuje nad wszystkim to dlaczego psioczy na unię ?
Skoro jest tak pięknie według MZ to dlaczego ratownicy medyczni muszą za swoje prywatne pieniądze kupować maski ?
Spytajcie ku.rdu.pla on Wam opowie jak wspaniale zorganizował wszystko.
brexit

Re: Upadek Unii Europejskiej

Post autor: brexit »

sylwor pisze: 28 mar 2020, 22:47 A może dla odmiany zamiast zajmować się UE która nie ma pełnego obrazu krajów członkowskich bo te są niezbyt chętne do pokazywania prawdy, zajmiesz się badaniem "podwórka".
To rząd Polski ma pełen obraz sytuacji i chyba tu powinieneś skupić swoją uwagę.
UE może reagować tylko na tyle na ile pozwala jej nasz rząd..... a na ile pozwala ????
Czy rząd walczy z epidemią czy walczy o reelekcję ?
Czy rząd walczy o zdrowie polaków czy tylko to co się politycznie opłaca ?
....itd.
Skoro nie potrafisz szyć maseczek dla szpitala to skup się na kraju a nie na UE.
Kolejny wpis i kolejne piramidalne głupoty. Najpiew małe wyjaśnienie. Nie zamierzam bronić tego rządu, który moim zdaniem jest najgorszym rządem od czasów okupacji niemieckiej. Moim zdaniem jedyna znana korzystna decyzja tego rządu to 500 +. Co prawda w moim odczuciu podjęta głównie po to ,żeby przekupić niezbyt rozgarniętych wyborców ich własnymi pieniędzmi.

Nie będziesz mówił naczym mam uwagę skupiać. Jeżeli uważasz, że rząd sobie nie radzi to załóż nowy temat tam się produkuj. Abo szyj maseczki . Chociaż może lepiej nie, ty szycie tych maseczek tylko sp..ie..rd..o..lisz.

"Czy rząd walczy o zdrowie polaków czy tylko to co się politycznie opłaca ?"
A nie przyszło ci do głowy , że te cele mogą się częściowo pokrywać ?

UE wtrąca się do polityki wewnętrznej innych krajów , gdy nie ma do tego prawa . Natomiast tam gdzie powinna reagować nie robi nic.

"UE może reagować tylko na tyle na ile pozwala jej nasz rząd..... a na ile pozwala ????"

Prawo UE jest nadrzędne wobec prawa krajów członkowskich . Więc znowu piszesz brednie.
Pewnie twoim zdaniem to Ursula von der Leyen uszyła kilka tysięcy maseczek i chciała je podarować Polakom, ale Morawiecki jej przez granicę nie wpuścił. Ale nawet gdyby przyjąć twój punkt widzenia. Że unia nic nie może - to po jaką cholerę istnieje ? Skoro nie ma żadnego wpływu na państwa narodowe to po co nam unia. Nawet nie rozumiesz , że używając tego argumentu poddajesz w wątpliwość sens istnienia unii.

Jak czytam te twoje infantylne-nawet nie na poziomie gimnazjum- odpowiedzi, to zaczynam się zastanawiać ile ty masz lat.

Rządy czy to w Polsce, czy w innych krajach praktycznie nie mają nic do powiedzenia.Kaczyński , Tusk oni mogą podejmować decyzje nawet nie w sprawach drugorzędnych, może w trzeciorzędnych. Rządy to szósty stopień od góry. Taka Merkel to też marionetka.

Prawo , które polski sejm uchwala powstaje poza granicami.I to nie chodzi tylko o UE.
Media głównego nurtu szczują was jednych na drugich, musicie być zantagonizowani i podzieleni. Jedni będą szczekać na PiS , inni na PO.
Między tymi partiami, tak jak zresztą między PSL i SLD nie ma żadnej istotnej róznicy. Ci ludzie mają pozycję podrzędną wobec realnych ośrodków deyzyjnych. A ci którzy usiłują walczyć z tym systemem są w skrajnych przypadkach eliminowani fizycznie.
W Polsce to około 3000 ( trzy tysiące) niewyjaśnionych zgonów od 1989 roku.
ODPOWIEDZ