pozostałości bo bazie wojskowej w Lipiance

Wydarzenia, koncerty, sport, itp. z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
Coexistence
kapral
Posty: 140
Rejestracja: 27 lut 2006, 22:17

pozostałości bo bazie wojskowej w Lipiance

Post autor: Coexistence »

Czy może ma ktos z was jakiekolwikek info na temat tegoż miejsca, zdjęcia itp, byłbym bardzo wdzięczny. Chciałem się poprostu dowiedzieć czegoś wiecej o tamtym miejscu, aktualnie znajduije się tam ośrodek Monaru, no to tyle co wiem ;)
Awatar użytkownika
Dark Slayer
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 26 mar 2007, 21:50
Lokalizacja: From the deepest part in the hood

Post autor: Dark Slayer »

Jak byłem tam lat temu naście to stał tam jeszcze stary radar, co tam teraz jest nie mam pojęcia, ale wydaje mi się że został obecnie tylko Monar i sosnowe zagajniki wokół. Niedługo wybieram się w tamte strony bo jest tam podobno cmentarz z I wojny ,o którym mało kto wie i chcę zobaczyć czy uda mi się go znaleźć. Monar wraz z przyległościami zwiedzę w drugiej kolejności:D
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Dark Slayer daj znać coś o tym cmentarzu. Skąd sie o nim dowiedziałeś? Poza tym w Lipiance tak jak mówisz jest monar. Teren jest chyba całkowicie ogrodzony. Nie wiem czy cały teren został przekazany pod monar, bo skoro była tam jednostka to powinno być kilka dobrych hektarów.
Awatar użytkownika
list40i4
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 01 gru 2006, 23:00
Lokalizacja: O-ka

Post autor: list40i4 »

Co do cmentarza to pierwsze słyszę, chociaż dość dobrze znam tamte tereny leśne, aczkolwiek nie zaprzeczam że gdzieś w tej okolicy się może znajdować. Widocznie znajduje się w takim miejscu, w które jeszcze przez te naście lat chodzenia na grzyby nie natrafiłem.
Po dawnej bazie wojskowej pozostały znaki zatrzymywania się i postoju po obu stronach drogi przy wjeździe do lasu od strony Lipianki, bunkier przed bramą wjazdową i wieża radarowa (choć niewykluczone, że już poszła na żyletki). Cały teren (tzn. budynki, bo do lasu kiedyś też nie można było wchodzić) tej dawnej jednostki jest otoczony płotem z drutu kolczastego, nie przeczę że może być uszkodzony w jakimś miejscu, bo pod samym ogrodzeniem byłem ze 3 lata temu.
Wiem jeszcze, że jest z stamtąd wyprowadzony wodociąg gminny, który dostarcza wodę do Lipianki i do Cisku.

Właśnie obiło mi się o uszy, że kuracjusze przebywający w tej dawnej jednostce wojskowej mieli, lub może nawet już zaczeli, hodować jakąś odmianę zdrowych polskich świń....
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2007, 21:53 przez list40i4, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dark Slayer
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 26 mar 2007, 21:50
Lokalizacja: From the deepest part in the hood

Post autor: Dark Slayer »

Hhehe cmentarz na razie pozostanie moją słodką tajemnicą. Byłem tam dość dawno temu i teraz wybieram się znowu. Jeśli okaże się, że dobrze pamiętam drogę to może potem opiszę jak tam dojechać. Wątpliwość czy podać tę informację mam dlatego, że wkurzają mnie debile ,którzy orają ziemię nad Narwią latając z wykrywaczami metalu. Skąd się dowiedziałem też ewentualnie powiem później. Po zastanowieniu... :wink:

Heheheh najlepsze w tym cmentarzu jest to, że jest się na nim , a się o tym nie wie. Trzeba się wykazać ogromną spostrzegawczością, nawet gdy się wie gdzie to jest :wink:

[ Dodano: 08:13, 22.04.2007 ]
A może znacie jeszcze inne fajne miejscówki w okolicach Ostrołęki?
Awatar użytkownika
list40i4
szeregowy
Posty: 44
Rejestracja: 01 gru 2006, 23:00
Lokalizacja: O-ka

Post autor: list40i4 »

Dark Slayer pisze:A może znacie jeszcze inne fajne miejscówki w okolicach Ostrołęki?
To zależy, co by Cię interesowało...
Obrazek
ODPOWIEDZ