Bez przebaczenia - wojna o ulice

Wydarzenia, koncerty, sport, itp. z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Bez przebaczenia - wojna o ulice

Post autor: oes »

Zakaz słuchania głośnej muzyki, wychodzenia z domu, włóczenia się po dzielnicy. Takie kary mogą teraz wymierzać brytyjscy sędziowie. A wszystko za sprawą ASBO, czyli kontrowersyjnego programu walki z chuligaństwem i wandalizmem.


ASBO(Antisocial Behaviour Orders) - taki program bezpieczeństwa opracowali anglicy by bronić się przed małolatami :D karencja jest już od 10 - tego roku życia :D
kilka przykładów:
:arrow: Brian jest oskarżany o to, że „jeździł motocyklem po chodniku, dokonywał kradzieży w prywatnych ogródkach i wypowiadał się obelżywie”. Został skazany na mocy ASBO i teraz przez dwa lata nie wolno mu: 1. Używać obraźliwego języka i zastraszać ludzi. 2. Gromadzić się z więcej niż trzema osobami w miejscach publicznych. 3. Wsiadać do jakiegokolwiek pojazdu, wyłączając środki komunikacji publicznej, taksówki i… policyjne radiowozy.
:arrow: Dwudziestotrzyletniej kobiecie z Bath, która kilka razy próbowała popełnić samobójstwo, zabroniono spacerów w pobliżu rzek, mostów i torów kolejowych. Pewien chory umysłowo z Tee­sside, którego przyłapano na wąchaniu benzyny, nie może od tej pory zbliżać się do stacji paliw. Mieszkanka Kilbride została zadenuncjowana i skazana, ponieważ wychodziła do ogródka w bieliźnie. Farmerowi z Norfolk wlepiono ASBO, gdyż jego świnie wybiegały samopas na drogę. 87-letni starzec został ukarany, bo odzywał się drwiąco do sąsiadów. W Manchesterze pewnemu 16-latkowi zabroniono nosić kaptur, aby można go było zidentyfikować na obrazie z kamery


Ciekawym, czy takie rozwiazanie sprawdziło by się w Ostrołęce, bo muszę przyznać, że w okresie wakacji i weekendów w mieście jest nieciekawie - szczególnie wieczorem
:D
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Horvat
starszy kapral
Posty: 169
Rejestracja: 19 maja 2005, 19:20
Lokalizacja: z fotela

Post autor: Horvat »

Anglikom trzeba wybaczyć u nich wszystko jest dziwne, nawet samochody mają kierownice po prawej :D a pozatym mogą zabrobnić noszenia kapturów, ja nie noszę tego typu odzieży :D
Akna
szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 13 lip 2005, 18:01
Lokalizacja: Ostrołeka

Post autor: Akna »

To, że Ty nie nosisz tego typu odzieży to znaczy że powinni tego zabronić. Ja osobiście nie lubię chłopaków w długich włosach to twoim zdanie powinni nakazywać nosić wszystkim chłopakom krótkie włosy bo Ty takich nie nosisz. Ja tak nie myślę to, że nie lubię tego to jedno ale toleruje i na pewno bym im nie zakazywała bo każdy ma prawo do indywidualności i może nosić co chce i co mu się podoba.

Dla mnie ten cały program jest bezsensowny. Sorry, ale za kradzieże tylko taka kara buhahaha. Kto mu udowodni że się brzydko do kogoś odezwał. Śmiechu warte. A reszty przykładów nie będę komentowała bo są beznadziejne. Żeby u nas tylko takie przewinienia były to by było cudownie. POZDRO
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

hmmmm..............

ponoć co kraj to obyczaj i czasem jak jesteś na tym terenie, to musisz się do tego dostosować :D
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Horvat
starszy kapral
Posty: 169
Rejestracja: 19 maja 2005, 19:20
Lokalizacja: z fotela

Post autor: Horvat »

Aniu też nie lubię chłopaków z długimi włosami :) wolę zdecydowanie dziewczyny :D zgadzam się w tym przypadku z oes'em "co kraj to obyczaj", a jakbyś mieszkała w kraju, gdzie pełno jest arabów, żydów i całego tego ścierwa, to pewnie bardzo byś się cieszyła z tych zakazów :D
Pozdrawiam wszystkich, którzy nie noszą kapturów :lol:
Awatar użytkownika
Michał007
starszy szeregowy
Posty: 54
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:45

Post autor: Michał007 »

hahaahah ale sie usmaiłem jak to czytałem polewa "Tee­sside, którego przyłapano na wąchaniu benzyny, nie może od tej pory zbliżać się do stacji paliw." hahaha
Akna
szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 13 lip 2005, 18:01
Lokalizacja: Ostrołeka

Post autor: Akna »

Nie rozumiem co do tych zakazów maja Żydzi itd. :?: Przecież kary dostaje się za czyny, a nie za wygląd czy kulturę.
A zakazy i tak są beznadziejne ale jeśli bym już musiała tam mieszkać gdzie są takie zakazy to na pewno bym się do nich dostosowała. Ale bardzo się cieszę :D ze nie mieszkam w takim kraju bo nie wyobrażam sobie życia bez np. słuchania głośno muzy i mam nadziej że nigdy u nas takich zakazów nie wprowadzą. Bo po pierwsze są śmieszne, a po drugi na pewno nie poprawia bezpieczeństwa w kraju.
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

Akna pisze:Bo po pierwsze są śmieszne, a po drugi na pewno nie poprawią bezpieczeństwa w kraju.
No cóż....................................
dla starszych osób to jest smieszne, tak samo jak głupie są przewinienia tych osób :D
dla małolata w wieku 10 - 13 lat to jest słuszna droga :D

Tylko kto by to egzekwował i po recydywie jaka byłby dalsza kara :oops: skoro tzw kuratorzy zawodowi nie daja sobie rady, policji jest za mało - że nie wspomnę o mikroskopijnej straży miejskiej. Chyba trzeba przywołać ORPP (Ochotnicza Rezerwa Policji Państwowej) :D
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
moja-oka
szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 30 maja 2005, 15:14

Post autor: moja-oka »

JA się Anglikom nie dziwie, jak wychodze wieczorami i przechodze kolo gromady chlopakow i jeszcze co najgorsze jest jakas dziewczyna z nimi to zeby sie popisac albo z nodow zaczepiaja przechodniow, nie zawsze oczywiscie ale zawsze strach jest jak sie kolo takiej bandy przechodzi.

Ale macie racje to przesada co tam sie dzieje, ale chcieli dobrze, tylko ludzie sa feeee i nie umieja prawa wykorzystac do celow takich jakich zostaly stworzone

Ps. Policji może jest mało ale żyby tylko oni nie uciekali albo skrecali w inna ulice tylko dlatego ze widza ze cos sie dzieje na tej ulicy na ktorej ida, nie obwiniam ich oni chca żyć (albo przynajmniej nie byc pobitym), ale tak nie powinno być.
Awatar użytkownika
Czuly/Narew88
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:05
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Czuly/Narew88 »

Jak dla mnie to jeden wielki pic na wode.
Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści.
teodor
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 lip 2005, 0:17
Lokalizacja: uk

Post autor: teodor »

W angielskim miasteczku, w którym mieszkam, za bójki, burdy, wandalizm itp. , bywa orzekana kara zakazu wstępu na niekóre ulice, najczęściej centrum, gdzie są puby i dyskoteki. Według mnie nie jest to śmieszne, gdyż taka kara bywa bardziej dotkliwa niż jakaś grzywna, zwłaszcza dla kogoś kto lubi się zabawić. I co ciekawsze za niestosowanie się do kary grozi nawet banicja - wydalenie z miasta, a jak klient jest niepełnoletni, to starzy wypadają razem z nim. Ale by się Ostrołęka wyludniła :) nie?
Awatar użytkownika
oes
starszy chorąży
Posty: 498
Rejestracja: 20 maja 2005, 23:04

Post autor: oes »

teodor pisze: Ale by się Ostrołęka wyludniła :) nie?
No :D
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
Awatar użytkownika
zamot
starszy szeregowy
Posty: 76
Rejestracja: 21 maja 2005, 0:31

Post autor: zamot »

oes pisze:
teodor pisze: Ale by się Ostrołęka wyludniła :) nie?
No :D
już bardziej i tak się nie da ;)
Awatar użytkownika
Mroczny Rzeźnik
Zbanowany
Posty: 205
Rejestracja: 12 maja 2006, 13:44
Lokalizacja: Wojsławice :D

Post autor: Mroczny Rzeźnik »

Większość chłopaków z tych "band" nie zaczepia nikogo, jeśli ten ktoś zbytnio się sobą nie obnosi, no i wygląda i zachowuje się w miarę normalnie :devil: A na metalixów:D to sam chętnie koczuję :twisted:
Don't drink, don't drive- Smoke and fly...
Don't drink and run...
Awatar użytkownika
Mroczny Rzeźnik
Zbanowany
Posty: 205
Rejestracja: 12 maja 2006, 13:44
Lokalizacja: Wojsławice :D

Post autor: Mroczny Rzeźnik »

No i tak właśnie powinno być u nas...Niestety zamiast dbać o nasze bezpieczeństwo to bardziej chętni są przetrzepać trochę pałami towarzystwo zamiast pomóc dotrzeć do domu :D A mandaty swoją drogą... :twisted:
Don't drink, don't drive- Smoke and fly...
Don't drink and run...
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Ale w gruncie rzeczy w Polsce też Cie zwina zeby nic Ci sie nie stało ;)
Awatar użytkownika
Mroczny Rzeźnik
Zbanowany
Posty: 205
Rejestracja: 12 maja 2006, 13:44
Lokalizacja: Wojsławice :D

Post autor: Mroczny Rzeźnik »

No nie wiem, nie wiem... Nie widziałem jeszcze powinięcia bez spałowania. Oni się po prostu nie mogą opanować, żeby chociaż raz nie grzmotnąć... :twisted:
Don't drink, don't drive- Smoke and fly...
Don't drink and run...
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Podejrzewam że Ty w ogóle mało widziałes...
Awatar użytkownika
Mroczny Rzeźnik
Zbanowany
Posty: 205
Rejestracja: 12 maja 2006, 13:44
Lokalizacja: Wojsławice :D

Post autor: Mroczny Rzeźnik »

Podejrzewam że ty też nie za dużo Qrzysio :wink: n/c
Don't drink, don't drive- Smoke and fly...
Don't drink and run...
DziQ
plutonowy
Posty: 236
Rejestracja: 03 cze 2005, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DziQ »

Moim zdaniem jest tak w Angli bo jest duzo Polaków a tak się zachowują Polacy :)
Awatar użytkownika
Mroczny Rzeźnik
Zbanowany
Posty: 205
Rejestracja: 12 maja 2006, 13:44
Lokalizacja: Wojsławice :D

Post autor: Mroczny Rzeźnik »

Nie zgadzam się z tym Dziq w Anglii tak było, jest i będzie ...Niezależnie od tego czy są tam Polacy czy nie :wink: Poza tym co do alku to są oni bardziej tolerancyjni (np. kierować samochodem możesz do 0,8 promila...) :twisted:
Don't drink, don't drive- Smoke and fly...
Don't drink and run...
ODPOWIEDZ