Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Wydarzenia, koncerty, sport, itp. z kraju i ze świata
peter90
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:48

Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: peter90 »

Witam...chciałem poruszyć sprawę dotyczącą zmiany dotychczasowego sprzedawcy energii...
Dziś moich rodziców odwodzili przedstawiciele firmy Energetyczne Centrum, już na wejściu twierdząc, że zmiana sprzedawcy energii elektrycznej jest dla rodziców opłacalna... Po krótkim przedstawieniu oferty tej że firmy, przez swoją naiwność, podpisali umowę "nie czytając"!!!.
Przedstawicielka nie poinformowała, że jest to umowa na 5 lat !!
Nr telefonu do przedstawiciela jest niewłaściwy!!
Sama w umowie zaznaczyła "chęć zawarcia Umowy w jednym z poniższych pakietów" Energia na zdrowie ( 34zł-wersja podstawowa)
-10% rabatu na leki w największej sieci aptek w Polsce...tylko jakiej ???
-specjalistyczna, prywatna opieka medyczna...ciekawe na jakiej zasadzie?
-wizyta lekarza i pielęgniarki w miejscu zamieszkania w razie choroby.....a od czego jest lekarz rodzinny???
Nie raczyła wspomnieć, że będą przychodziły dwie faktury..jedna z Energetycznego Centrum, druga od dotychczasowego dystrybutora!!!
Na szczęście jest 10 dni do rozwiązania umowy, jutro wysyłam pismo , aby tylko nie było problemów...
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3308
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: Qrzysio »

Zajmiemy się tym.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: głęboka otchłań »

Dzięki za ostrzeżenie. Teraz tak łatwo o "naciągaczy".
gg 33063013
oleandra
starszy kapral
Posty: 164
Rejestracja: 30 wrz 2008, 21:34

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: oleandra »

Witajcie.
Jestem bardzo zbulwersowana.
Bardzo dziękuje ,że napisałeś te ostrzeżenie. Słuchajcie, u mnie na centrum też była jak sie teraz okazuje, przedstawicielka i tekst był taki:
PGE i tak w czerwcu zamienia sie w Centrum Energetyczne (!!!!!!) nie wiem czy to fakt, czy nieprawdziwy argument? I lepiej sie teraz przenieść z PGE bo pozniej bedzie drożej itd. Poinformowała mnie że na 5 lat i 10% taniej do aptek, W momencie jak zapytałam czemu w takim razie skoro i tak PGE samoczynnie sie w to przekształci, chodzą już przepisywać ludzi- nie usłyszałam konkretnej odpowiedzi oprócz tego ze teraz w prezencie dostanę rabaty do aptek.
Podejrzewam że starsze osoby podpiszą bez namysłu. Kobieta była u mnie w sobotę,
MO -APEL DO CIEBIE: WYBADAJ CO TO ZA SPÓŁKA I ZAMIEŚĆ OSTRZEŻENIE, BO LUDZIE MOGĄ MIEĆ OGROMNE PROBLEMY.
peter90
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:48

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: peter90 »

Dla tych którzy będą chcieli odstąpić od umowy, podaje wzór...


Imię i nazwisko (klienta) ......................................................(miejscowość, dnia)
adres

............................................................................. Energetyczne Centrum S.A
............................................................................. ul. Młodzianowska 75 F
.............................................................................. 26-600 Radom

...................................Oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej
.............................................. poza lokalem przedsiębiorstwa

Oświadczam, że zgodnie z art. 2 ust. 1 Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny odstępuję od umowy sprzedaży energii elektrycznej nr (numer umowy)
zawartej dnia .........2012 w (miejscowość) między mną (imię, nazwisko) , a przedstawicielem firmy Energetyczne Centrum S.A (imię, nazwisko) legitymującym się identyfikatorem o numerze (numer handlowca)


..................................................................................................... Podpis własnoręczny
skutekk
starszy chorąży
Posty: 457
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: skutekk »

w takich sytuacjach polecam skorzystac z pomocy rzecznika praw ochrony konsumenta. Bardzo pomocna osoba i chetna do współpracy.
nerro9
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2012, 22:06

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: nerro9 »

Witam

Osoby, które zostały oszukane przez przedstawicieli Energetycznego Centrum proszę o kontakt na adres: nerro9@wp.pl.

Jestem w stanie pomóc jak również zapobiec kolejnym tego typu przypadkom.
czerwona1308
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2012, 10:06

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: czerwona1308 »

U mnie też byli, bardzo miła pani, wszystko wyjaśniła, sama wybrałam umowę na 5 lat, bo dała mi gwarancję najniższej ceny prądu na ten czas. Mogłam wybrać 2 lub 3 lata. Sprawdziłam, firma rzeczywiście istnieje, dostałam cennik z niższymi cenami prądu. Zresztą w umowie jest napisane, że gdyby z jakiegoś powodu nie mogli dać mi tej obiecanej najniższej ceny prądu, mam prawo do odstąpienia od umowy, bez żadnych konsekwencji. Nr telefonu na umowie jest poprawny, bo dzwoniłam, zgłasza się sekretarka, która w razie czego rozwiewa wątpliwości. Można z umowy zrezygnować w ciągu 10 dni- to też jest zagwarantowane na umowie, tylko po co, skoro mają naprawdę świetną ofertę. Prąd idzie cały czas w górę, więc może warto zmienić dostawcę... Padło pytanie od czego lekarz rodzinny - to nie specjalista, tylko daje skierowanie do specjalisty, do którego potem czeka się Bóg wie jak długo. A dostałam razem z umową ubezpieczenie, które gwarantuje mi specjalistę bez kolejki. Nie rozumiem, czemu wszędzie widzicie "naciągaczy" i "oszustów", nie sprawdzając wcześniej faktów. Ja jestem zadowolona.
czerwona1308
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2012, 10:06

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: czerwona1308 »

dla zainteresowanych: numer do biura, który mam wpisany na umowie, i który jest działający: 692 892 565.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3308
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: Qrzysio »

Podejrzewam, że posty użytkowników czerwona1308 i Spinacz napisała ta sama osoba.
peter90
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2012, 17:48

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: peter90 »

czerwona1308 pisze:(...)Zresztą w umowie jest napisane, że gdyby z jakiegoś powodu nie mogli dać mi tej obiecanej najniższej ceny prądu, mam prawo do odstąpienia od umowy, bez żadnych konsekwencji.(...)
Bzdura!!! Ogólne warunki umowy:
Rozdział 5,
pkt 2 "W przypadku rozwiązania Umowy przez Odbiorcę przed upływem okresu na jaki Umowa została zawarta, Odbiorca będzie zobowiązany do zapłaty Sprzedawcy kwoty w wysokości ulgi przyznanej Odbiorcy w związku z zawarciem przez niego Umowy na czas określony, pomniejszonej o proporcjonalną wartość za okres od dnia zawarcia Umowy do dnia jej rozwiązania. Wysokość ulgi przyznanej Odbiorcy w związku z zawarciem Umowy na czas określony- w rozumieniu niniejszego ustępu- stanowi iloczyn miesięcy, na który została zawarta Umowa oraz różnicy między Cennikiem dla umów na czas określony a Cennikiem, który wiązałby Odbiorcę, gdyby zawarł umowę ze Sprzedawcą na czas określony."
czerwona1308 pisze:(...)Nr telefonu na umowie jest poprawny, bo dzwoniłam, zgłasza się sekretarka, która w razie czego rozwiewa wątpliwości.(...)

Tak sekretarka, ale w umowie jest "numer do przedstawiciela", czyli powinien być do przedstawiciela, a nie sekretarki!!!
czerwona1308 pisze:(...)A dostałam razem z umową ubezpieczenie, które gwarantuje mi specjalistę bez kolejki.(...)
Haha..to mnie najbardziej rozbawiło...najlepszą gwarancją jest wizyta prywatna, i to też nie zawsze bez kolejki!! Czyli tą swoją gwarancję możesz włożyć między bajki.
czerwona1308
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2012, 10:06

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: czerwona1308 »

Peter90, wnioskuję, że 90 przy Peter to rok Twoich urodzin. Najwidoczniej Ty też nie bardzo masz co robić i siedzisz na forum :-) Więc już masz odpowiedź na swoje pytanie. Zresztą podobnie jak ja, siedzę w pracy, nie mam co robić, to serfuję po internecie. Życie. A wracając do sprawy: ilu ludzi, tyle opinii. Na pewno są też negatywne. Nie wszystkich ludzi odwiedza ten sam przedstawiciel, z tego samego biura. Ale biorąc pod uwagę, że szczycą się tym, że są na dzień dzisiejszy jedyną firmą w Polsce z taką ofertą, nie sądzę, żeby pozyskali tylko samych niezadowolonych klientów. Myślę, że osoby zadowolone, nie zakładają wątków na forach. Jeżeli chodzi o tel. do przedstawiciela, to myślę, że może to być nr do biura. Biuro to też przedstawicielstwo :-)
Miłego weekendu :-D
swistak_lol
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2012, 11:21

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: swistak_lol »

Witam
Niedawno przeprowadziłem się z Ciechanowa do Ostrołęki i zaciekawił mnie wątek Centrum Energetyczne. W Ciechanowie już działają i powiem szczerze ,że moja mama podpisała z nimi umowę. Na początku bałem się co to za firma, dzwoniłem do nich ,pytałem ,przeczytałem umowę od A do Z po czym wybrałem najlepszą opcję tej umowy. Przedstawiciel będąc w terenie przyjechał ponownie i zmienił umowę w tak dogodny sposób by mojej mamie odpowiadała. Pamiętajcie by spytać się jakie korzyści wam zaoferują oraz na ile lat umowa(umowę można rozwiązać na końcu każde okresu rozliczeniowego... ale po co ,jeżeli może się opłacać) no nie wolno zapomnieć o sprawdzeniu PGE ile płacimy i ile będziemy płacić przy przedłużeniu umowy. W Ciechanowie mama miała Energę i od nowego roku w tej firmie prąd podrożał o 20% :shock: a w CE też ale tylko o 6% co przy jej 150 zł na miesiąc daje różnice w okolicach 25 zł .ale to już zawsze coś.

Zamykając swój wywód na temat energii chce jeszcze powiedzieć, że firm w Polsce tego typu jest kilka. A niektóre z nich kupują udziały np: PGE czy podobnych... a na koniec zobaczycie państwo jak przyjdzie faktura od jednej z nich tylko dlatego ,że w końcu ktoś inny kupił spółkę. Prawa rynku są bardzo pokręcone. Pozdrawia i mam nadzieję, że pomogłem państwu porównaniu ofert i rozjaśnieniu umowy.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: balboa »

Zresztą podobnie jak ja, siedzę w pracy, nie mam co robić, to serfuję po internecie. Życie.
I wszystko jasne. Ktoś musi pracować na takiego darmozjada.
Przedstawiciele-akwizytorzy.
Awatar użytkownika
pawel555
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2012, 11:44

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: pawel555 »

Sam pracowałem jako przedstawiciel handlowy i wiem jaka to wymagająca robota. Nie nazwał bym żadnego akwizytora darmozjadem. Balboa - naprawdę proszę Cię, nie uogólniaj.
A odnośnie energii elektrycznej to odkąd zmieniło sie prawo mozemy sami wybrac dostawcę. Warto więc wiecej wiedziec w temacie i byc swiadomym. No i wybrac najtańszą propozycję.
Awatar użytkownika
balboa
starszy chorąży sztabowy
Posty: 550
Rejestracja: 15 kwie 2011, 9:50
Lokalizacja: alaska

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: balboa »

Nie uogólniam. Dla jasności: nie nazwałem darmozjadem akwizytora, tylko autorkę cytatu.
A akwizytor czasem ucieka się do różnych metod opisanych wyżej w temacie, żeby zapracować na wypłatę takiej osoby.
Awatar użytkownika
głęboka otchłań
starszy chorąży sztabowy
Posty: 623
Rejestracja: 16 lis 2011, 17:49
Lokalizacja: z głębi

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: głęboka otchłań »

Do mnie ostatnio dzwonili telefonicznie z pytaniem o to, czy właśnie nie zechciałabym zmienić "dostawcy prądu". Odmówiłam grzecznie, mając w pamięci to co przeczytałam na MO.
gg 33063013
AZB666
sierżant
Posty: 289
Rejestracja: 14 mar 2012, 22:17

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: AZB666 »

Ja myślę, że zawsze byli nie uczciwi przedstawiciele handlowi.
Po prostu z czasem człowiek ma mniej czasu i nie czyta umów, a potem
gada,że został oszukany :)
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: behindblueeyes »

Czytajcie dokładnie umowę, szczególnie Ci, co macie problemy z rachunkami "na czas". Jeśli płacicie w terminie, wszystko jest ok. Ale jeśli nie, taka przyjemność kosztuje minimalnie od 60zł / miesiąc. Mówię to w stosunku do tych, którzy uznali, że mimo wszystkiego będzie się im opłacać zmieniać sprzedawcę energii elektrycznej. Ja to chciałbym przeczytać chociaż jeden konkretny artykuł, w którym czarno na białym jest pokazane, ile można zaoszczędzić bądź stracić. Nie oszukujmy się. Ci, co płacą rachunki mniejsze, niż 500zł, nie opłaca się im dla paru groszy stresować. I to z załączeniem, że przy nawiązywaniu umowy z Centrum Energetycznym, nie aktywują pakietu ubezpieczeniowego. Przy nim zaczynają się schody...
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: behindblueeyes »

Spinacz pisze:daja mozliwosc otrzymywania tanszego pradu
Przyjrzyjmy się owemu otrzymywaniu tańszego prądu - ceny za kWh:

PGE - 0,2825 zł netto - G11
Energetyczne Centrum - 0,2725 zł netto - G11

G11 - najczęściej używana taryfa, tzw. całodobowa, bez nocnej

Ładnie wygląda? A teraz do rachunku Energetycznego Centrum doliczmy jeszcze:

- koło 5 zł brutto miesięcznie - opłata handlowa (rozumiem, to jeszcze mogłoby być, ale tylko to!)
- od 34 do 84 zł brutto miesięcznie - za ubezpieczenie (nie powiem, czego warte, bo cenzura)
- ok. 60 zł brutto miesięcznie - gdy mamy problemy z płatnościami
- w tym miejscu pomijam wysoką opłatę, jeśli zostanie wstrzymana dostawa prądu z winy braku płatności, sic!
- pomijam też wysokość kary za zerwanie umowy (czytajmy uważnie wyżej zamieszczone linki w postach)

Pomijam, by nie stresować tych, którzy dopiero zaczynają studiować ten temat .....

Przypominam oczywiście o drugiej fakturze z PGE - za resztę opłat dystrybucyjnych, regulowanych przez URE ....
Awatar użytkownika
Boxxer
starszy szeregowy
Posty: 50
Rejestracja: 28 sie 2012, 18:38
Lokalizacja: http://www.inicjatywa14.net

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: Boxxer »

Znajoma została oszukana. Wysłała stosowne pisma. Manipulują i udają, że musi zapłacić karę. Na moje oko interes legł.
Horytnica - Katyńskie Łzy .. Bóg, Honor i Ojczyzna!
http://www.youtube.com/watch?v=Xr9NpfQq780
seitenberg
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2012, 13:38

Re: Energetyczne Centrum - ostrzegam!

Post autor: seitenberg »

Zbiera się społeczność ludzi Oszukanych oraz tych których bliskich oszukano lub jest PRZECIW OSZUSTOM! https://www.facebook.com/pages/Oszukani ... 3706092848
ODPOWIEDZ