Iran - propaganda wokół tego kraju

Wydarzenia, koncerty, sport, itp. z kraju i ze świata
wesoły_rolnik
szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 06 sty 2011, 11:35
Lokalizacja: Czerwin

Iran - propaganda wokół tego kraju

Post autor: wesoły_rolnik »

Witam
Od dłuższego czasu czytamy w mediach i widzimy w TV jaki to Iran jest zły ,że buduję broń atomową itd.

Jednak wiele wiadomości jest ukrywanych przez media tj. TV, gazety , portale internetowe.

Czy wiedziałeś ,że:

- Iran podpisał traktat o zakazie produkcji i rozwoju broni masowego rażenia

- Iran rezygnuje z rozwoju wojskowego programu jądrowego i wpuszcza międzynarodowych inspektorów kontrolujących Irańskie obiekty atomowe

- 30 stycznia 2011 międzynarodowa agencja energii atomowej wydala raport,że nie ma żadnych dowodów na to ,że Iran dąży do produkcji broni atomowej.

- National Inteligence Estimate ( reprezentuje 16 amerykańskich agencji wywiadowczych) wydaje raport o tym ,że Iran nie posiada wojskowego programu atomowego. Informuję również,że Iran wstrzymał swój program atomowy(wojskowy) w 2003 r i pozostaje on zamrożony.

- W przeciwieństwie do Izraela Iran nie atakował, okupował swoich sąsiadów, nie tworzy gett takich jak palestyna

- Prezydent Iranu nie użył słów " wymazać Izrael z mapy świata" zostało to wymyślone przez propagandę USA i Izraela!


Teraz kilka faktów na temat Izraela

- Izrael posiada wojskowy program nuklearny i jego arsenał jest szacowany na ok 200 głowic atomowych!

- Izrael posiada broń biologiczną oraz chemiczną ( za posiadanie tejże broni zaatakowano Irak !)

- Izrael odmawia podpisania paktu o nie rozprzestrzenianiu broni jadrowej ( Iran podpisał!)

- Izrael nie zezwala na jakiekolwiek inspekcje międzynarodowych inspektorów energii atomowej!

- To Izrael używał zakazanej broni przez konwencję międzynarodowe takie jak : bomby kasetowe, biały fosfor, bomby klasterowe(palestyna,Liban)


Więc który kraj jest osią zła?? Który kraj jest zagrożeniem dla światowego pokoju???

Oczywiście Izrael ale propaganda wskazuje na innych tj : Irak, Libia, Syria ale nie Izrael!



Coś co zostało przemilczane przez Polską Telewizję, media i prasę!!!!


Pakistan poprze Iran w przypadku konfliktu ze Stanami Zjednoczonymi !!

Islamabad udzieli wsparcia Teheranowi w wypadku ataku na ten kraj – oświadczył prezydent Pakistanu Asif Ali Zardari.

Podczas konferencji prasowej w stolicy Pakistanu po spotkaniu przywódców Pakistanu, Afganistanu i Iranu, Zardari podkreślił, że Islamabad nie ulegnie presji z zewnątrz i nie dopuści do osłabienia ścisłych kontaktów z Iranem. Prezydent Pakistanu zapewnił również, że nie będzie „udzielał żadnej pomocy” Waszyngtonowi w konflikcie z Iranem.



Czy wiedziałeś ,że:

- w 2000 roku Saddam Huessejn wprowadził zakaz sprzedaży Irackiej ropy za dolary? Jedynym prawnym środkiem nabywczym było Euro!

- Kilka lat Muamar Kadafi lobbował w afryce aby ropa byłą sprzedawana nie za dolary czy euro a za nowy pieniądz oparty o złoto. Miał się nazywać "złoty dinar"

- 20 marca zgodnie z decyzją prezydenta Iranu ,Irańska ropa nie będzie sprzedawana za dolary a za: złoto , euro lub inne dobra takie jak diamenty, srebro platyna.


Teraz poskładajcie fakty. Co sie działo z tymi którzy wprowadzili zakaz sprzedaży swojej ropy za dolary? Dolary które nie mają pokrycia w złocie a są jedynie bezwartościowymi papierkami w sensie ekonomicznym bez żadnego pokrycia.


Zaatakowano Iraq i zabito Saddama, sprowokowano "wiosnę ludów" i zabito Kadafiego ... kto następny?????
mcaron07
kapral
Posty: 123
Rejestracja: 21 lip 2011, 14:54

Re: Iran - propaganda wokół tego kraju

Post autor: mcaron07 »

ja powiem tak - nawet nie chciało mi się tego czytać w całości, ale pytanie mam takie: skąd masz te informacje? od innych mediów? a może od ludzi których nawet nie znasz? ludzie nie wierzą dziesięciu informacyjnym serwisom ale wierzą jednej osobie która coś powie.
wiadomo, że jest tam ropa i inne dobra, którymi interesują się różne kraje, często 'niby' im pomagając, ale w dzisiejszych czasach należy zastanowić się komu wierzyć a komu nie.
hcuj
sierżant
Posty: 271
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:30

Re: Iran - propaganda wokół tego kraju

Post autor: hcuj »

mcaron07 pisze:ja powiem tak - nawet nie chciało mi się tego czytać w całości, ale pytanie mam takie: skąd masz te informacje? od innych mediów? a może od ludzi których nawet nie znasz? ludzie nie wierzą dziesięciu informacyjnym serwisom ale wierzą jednej osobie która coś powie.
wiadomo, że jest tam ropa i inne dobra, którymi interesują się różne kraje, często 'niby' im pomagając, ale w dzisiejszych czasach należy zastanowić się komu wierzyć a komu nie.
raczej nie tvnowi, stawiam na niezależne media, a tam jest przeważa opinia przychylna iranowi, a nie usa i ich ziomkom spod żydowskiej gwiazdy
ODPOWIEDZ