Na Mazury!Tylko gdzie?

Wydarzenia, koncerty, sport, itp. z kraju i ze świata
H___G
starszy kapral
Posty: 154
Rejestracja: 18 maja 2006, 15:06
Lokalizacja: z tad

Na Mazury!Tylko gdzie?

Post autor: H___G »

Mam prośbę do was wszystkich żebyście napisali gdzie najlepiej jechać na Mazury! 8)
ffoczka
szeregowy
Posty: 47
Rejestracja: 04 lis 2005, 12:00
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ffoczka »

Ja proponuje Krzyże. Dla mnie jest to najdogodniejsze miejsce do odpoczynku na Mazurach z wielu powodów:
1. Blisko od Ostrołęki tylko 80 km
2. Jest tam wszystko co do odpoczywania potrzebne: sklepiki, bary, molo z łagodnym zejściem do kąpania, prąd, toalety i woda bierząca na polu namiotowym.
3. Ceny też nie są zbyt wygórowane.
4. A co najważniejsze od tego roku jest możliwość wynajęcia przyczepy kempingowej na miejscu. Ceny wynajmu wahają się od 40 do 80 zł.
5. Istnieje możliwość wynajęcia sprzętu wodnego a mianowicie: kajaki, rowery wodne a nawet łódki. Polecam z całego serca. :-)
Awatar użytkownika
pufty
młodszy chorąży
Posty: 361
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:09
Lokalizacja: Ostrołęka czasami

Post autor: pufty »

krzyze są zayebiste:) chociaz za duzo tam WOS-ow i amatorow taniego techno!! "Jedziemyyyyyyyyyyyyyyy!" i takie tam techno... no i warchały sa fajne :)
Awatar użytkownika
Gonzo
kapral
Posty: 138
Rejestracja: 06 gru 2005, 18:26
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Gonzo »

Ja bardzo bardzo polecam miejscowośc Młynik nad jeziorem Gielądzkim koło Sorkwit na trasie Mrągowo-Olsztyn. Jest tam ośrodek wypoczynkowy i wszystkie bajery typu pomost, łódki, rowerki wodne, kajaki. Zakwaterowanie w domkach letniskowych lub pensjonacie, jest też pole namiotowe. Wszystkie informacje na stronie http://www.osrodekmlynik.pl/index.html
H___G
starszy kapral
Posty: 154
Rejestracja: 18 maja 2006, 15:06
Lokalizacja: z tad

Post autor: H___G »

pufty pisze:krzyze są zayebiste:) chociaz za duzo tam WOS-ow i amatorow taniego techno!! "Jedziemyyyyyyyyyyyyyyy!" i takie tam techno... no i warchały sa fajne :)
co do WOS_ow to nie jest zła opcja zawsze moga miec troche samogonu(bimbru)czyli darmowa impreza :wink:
A co to techno ta jak chce ktos posłuchac to niech jedzie na jakis wjeski sped i sobie słucha!!Nie ma to jak gitara i spiewnik!!
kami221
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 02 maja 2006, 12:38

Post autor: kami221 »

H___G pisze:Nie ma to jak gitara i spiewnik!!
Ojjj tak szczególnie szanty ;) a co do mazur ja polecam całe mazury :P wynając jakiś jacht i pływac od Karwicy do Węgorzewa ;D ja, np. w sobote wybieram się pod namiot do Mikołajek... Krzyże mi sie znudziły sama Ostrołęka tam siedzi :P
Awatar użytkownika
mArCiNq
starszy chorąży sztabowy
Posty: 539
Rejestracja: 19 maja 2005, 16:25
Lokalizacja: z Ostrołęki

Post autor: mArCiNq »

Warchały, tam jest fajnie i tez sa wszystkie atrakcje ktore wyzej zostaly wymienione i w dodatku pewnie najczysta woda
MaliNkaa
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2006, 16:35
Lokalizacja: Ostroleka/Centrum

Post autor: MaliNkaa »

Hmm......... Warchaly tam jest zaje****** sama tam jutro jade :) Chociaz w Karwicy i Krzyzach tez jest fajnie :)
_KanaR_
starszy kapral
Posty: 182
Rejestracja: 29 cze 2006, 10:50
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: _KanaR_ »

Zdecydowanie WARCHAŁY polecam. Czyściutkie jeziorko. Byłem tam przez ostatnie 2 tygodnie co weekend. Czujesz się w sumie jak w Ostrołęce bo większośc osób jest z naszego miasta. W sumie niedaleko trzeba jechac bo nieco ponad 100km a warto... Na miejscu duży kemping "ABA" no i oczwiście "RUSAŁKA". O innych kampingach nie pisze bo nei znam ich nazw bywam tylko w tych dwóch miejscach. Na kempingu wkurzają godziny kiedy jest ciepła woda. Domeczki sa super!!! w sumie 2 pokoiki, salon, kuchnia (wyposażona w: kuchnia gazowa, zlewozmywak, lodówka, naczynia, itd.), łazienka z prysznicem. TV i te tematy w sumie full wypas. Rezerwacja mnie jwięcej 2 tygodnie wcześniej. Mi się udalo z weekendu na weekend... nie każdy ma tyle szczęścia :lol: . Za domek placi się chyba 220 za dobę ale mieści się tam spokojnie 8 osób więc to nie jest dużo :). Obok restauracja ale ceny nie są niskie - zestaw obiadowy 2 dania 20 zł :/ jedzonko jest bardzo smaczne i świeże :) POLECAM WARCHAŁY
hAeS
chorąży
Posty: 436
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:58

Post autor: hAeS »

Ja byłem w tym roku na Brzuzach ... hmm jeziorka są plaża jest :P namiot mozna rozstawic :P

hmm nie daleko i fajnie :)
polecam
Awatar użytkownika
pufty
młodszy chorąży
Posty: 361
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:09
Lokalizacja: Ostrołęka czasami

Post autor: pufty »

tylko ze to nie mazury...ale tez jest zayebiscie!!
MłodyGSX-R
starszy szeregowy
Posty: 65
Rejestracja: 15 kwie 2006, 4:46
Lokalizacja: O-ka/Olsztyn

Post autor: MłodyGSX-R »

Zarowno Karwica, Krzyze jak i Warchały to straszna masówa i jesli nastawiasz sie na balety i ogladanie znajomych geb podczas calego wyjazdu to lepszego miejsca nie znajdziesz :lol: Natomiast jesli chcesz odpoczac to zdecydowane polecam spokojniejsze okolice Piecek, Rynu czy nawet Rucianego, lub zupelnie w druga strone - Augustów (brak masówy i Warszawki)
Awatar użytkownika
mif
starszy szeregowy
Posty: 54
Rejestracja: 19 maja 2005, 20:43
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: mif »

ja bylem w grabowie ( na mazurach :) ) to 3 km od tej krolewskiej sosny i jezdzilem tam sie kapac bo woda czysciutka w ogole tam fajnie jest pole namiotowe jakies domki ;d
Awatar użytkownika
AriS
starszy chorąży
Posty: 454
Rejestracja: 02 cze 2007, 15:40
Lokalizacja: Z nienacka ;F

Re: Na Mazury!Tylko gdzie?

Post autor: AriS »

Orientuje się ktoś jak teraz wygląda cennik ? Tzn za domek 2 osobowy
Jesteśmy Polakami .
W obliczu zła jednoczymy siły .
Nie wybaczamy .
Nie zapominamy .
Oczekujcie nas .
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Na Mazury!Tylko gdzie?

Post autor: behindblueeyes »

_KanaR_ pisze:Zdecydowanie WARCHAŁY polecam
Tylko, że jak za dużo ludu będzie, trudno tam upilnować dzieci, jeśli z nimi jedziemy.
Ale miejsce świetne do wypoczynku. Można też wynająć tam w okolicy domki.
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Na Mazury!Tylko gdzie?

Post autor: Qrpiana »

AriS pisze:Orientuje się ktoś jak teraz wygląda cennik ? Tzn za domek 2 osobowy
To zależy gdzie / w jakich warunkach chciałbyś przenocować. PTTK wychodzą do dość tanio. Dla przykładu cennik z Sorkwit/koło Mrągowa
Ceny i innych podejrzewam że będą podobne.

Jednak jeżeli nie interesuje Cię taki nocleg, to proponuję prywatne kwatery. Są droższe, ale standard wyższy. Ceny także zależą od miejscowości gdzie będziesz chciał wypocząć. W zeszłym sezonie prywatne kwatery w Mikołajkach były w okolicach 50zł osoba/doba. Ale pokoik z w pełni wyposażoną łazienką, miejsce parkingowe, czasami aneks kuchenny.
ODPOWIEDZ