Rząd. No wkurza mnie.

Wydarzenia, koncerty, sport, itp. z kraju i ze świata
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Rząd. No wkurza mnie.

Post autor: behindblueeyes »

Wszystko potrafię zrozumieć, nawet reformę emerytalną. Ale na litość boską, po co w takim kryzysie mamy jeszcze dokładać (z czyich pieniędzy?) na Afganistan 20 mln dolarów rocznie? Kiedy w tym roku ograniczono budżet na pomoc socjalną, a lokalnie nie ma nawet dostaw żywności dla biednych rodzin? Nie darzę zaufania tych, którzy kolejny raz z rzędu obiecują wycofanie wojsk. Tym razem w 2014 roku. Założę się, że żadnemu decydującemu nikt bliski tam nie zginął. Ani nie wrócił bez rąk czy nóg. Przykład mam z własnego rodzinnego podwórka, co dzieje się po powrocie stamtąd? Wycofanie się? Jak dla mnie temat zastępczy.
Awatar użytkownika
emesz
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2010, 15:33
Kontakt:

Re: Rząd. No wkurza mnie.

Post autor: emesz »

Zgodzę się. Cała sprawa Afganistanu doskonale odzwierciedla to, że nadal dla USA jesteśmy petentem, który wykonuje polecenia.
Sytuacja jest patowa bo z jednej strony wykonujemy polecenia, a z drugiej nie silnych argumentów, aby się postawić.
To samo jest z kontaktami z Rosją a sprawą smoleńską. No cóż. Aby móc pewnie przekonać się jaka była prawda (a może prawda okaże się dla Nas gorzka, tego nikt nie wie) trzeba by chyba wkroczyć militarnie. Ale czy to ma jakikolwiek sens już.
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Rząd. No wkurza mnie.

Post autor: behindblueeyes »

Żeby nie było - dostrzegam silną potrzebę stabilizacji w Afganistanie. Rozumiem problemy, od których nikt tam wolny nie jest. Ale w świetle problemów społecznych w Polsce, czy stać Nas na to? Tym bardziej, że inne kraje nie dołożą się w składce - nawet dwa razy mniej, niż Polska? Przecież to nie jest pożyczka, którą ktoś zaciągnął i zwróci po czasie. Bo co, dadzą Nam za to ropę?
Awatar użytkownika
qaz
starszy szeregowy
Posty: 54
Rejestracja: 03 paź 2008, 22:35

Re: Rząd. No wkurza mnie.

Post autor: qaz »

Trzeba wynająć z Afganistanu kilku terrorystów i niech oni zrobią porządek w sejmie , albo z sejmem, ja się do takiej składki bym dołożył a nawet bym kredyt wziął :)
http://www.youtube.com/watch?v=_an_QfL-HJIfeature=youtu.be
satek15
kapral
Posty: 113
Rejestracja: 07 lis 2011, 4:18

Re: Rząd. No wkurza mnie.

Post autor: satek15 »

Szkoda gadać co się tutaj dzieje. Warto posłuchać Cejrowskiego, który często wypowiada się na tematy państwa i często mądrze mówi :)
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Rząd. No wkurza mnie.

Post autor: alf 78 »

Dzięki wojskowym misjom w Iraku i Afganistanie mamy już zniesione wizy do USA,intratne kontrakty,wojsko nabiera ogromnego doświadczenia a my tutaj na zielonej wyspie żyjemy jak pąki w maśle i słuchamy bajek opowiadanych przez ryżego ku.....
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Rząd. No wkurza mnie.

Post autor: behindblueeyes »

No właśnie, w świetle nowych wydarzeń z postawą B. Obamy, Prezydenta USA, który za grosz nie ma szacunku do Polski, ciekaw jestem jak Polski Rząd podejdzie do tematu, o którym mowa na początku? :crazy:
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Rząd. No wkurza mnie.

Post autor: xlukim »

Rząd ma własne życie ,które nie ma nic współnego z naszym,ale płacimy za to,żeby ktoś mógł się wzbogacić ...zamydlanie oczu Afganistanem i Nato...
behindblueeyes
starszy chorąży
Posty: 472
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:46
Lokalizacja: WO :-)

Re: Rząd. No wkurza mnie.

Post autor: behindblueeyes »

xlukim pisze:Rząd ma własne życie ,które nie ma nic współnego z naszym
Jak te słowa idealnie obrazują dzisiejsze słowa Komorowskiego, który tylko chyba dla formalności spotkał się z przedstawicielami wszystkich partii ws emerytur i pracy do 67 roku życia. Miał być Prezydentem ponad podziałami. A zaśpiewał i zatańczył tak, jak poprosił Donald Tusk. Nie wiem, jak trzeba być ograniczonym, by dalej wierzyć temu Rządowi?
Awatar użytkownika
xlukim
starszy kapral
Posty: 196
Rejestracja: 17 lut 2012, 12:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Re: Rząd. No wkurza mnie.

Post autor: xlukim »

A jednak...
lalka
starszy szeregowy
Posty: 54
Rejestracja: 08 cze 2012, 18:54

Re: Rząd. No wkurza mnie.

Post autor: lalka »

behindblueeyes pisze:
xlukim pisze:Rząd ma własne życie ,które nie ma nic współnego z naszym
Jak te słowa idealnie obrazują dzisiejsze słowa Komorowskiego, który tylko chyba dla formalności spotkał się z przedstawicielami wszystkich partii ws emerytur i pracy do 67 roku życia. Miał być Prezydentem ponad podziałami. A zaśpiewał i zatańczył tak, jak poprosił Donald Tusk. Nie wiem, jak trzeba być ograniczonym, by dalej wierzyć temu Rządowi?
Komorowski zobaczcie jakiego mamy prezydenta-choc ja tez bylam baranem i oddalam na niego swoj glos teraz wiem jaki popelnilam blad i poddalam sie medialnej propagandzie

https://www.youtube.com/watch?v=P0AXJzM6IYs
Larek
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2015, 11:20

Re: Rząd. No wkurza mnie.

Post autor: Larek »

To jest taki prezydent, który nie powoduje wokół siebie afer dlatego jest tak lubiany. Ale mnie bardziej w sumie denerwuje, że w Polsce wszyscy chcą wybierać prezydenta, są wybory bezpośrednie i o najwyższej frekwencji, a ten urząd ma bardzo niskie prawa i kompetencje. Czyli wszyscy wybieramy prezydenta, który nie może za dużo zrobić, a premiera, który ma większy zakres władzy jest wybierany pośrednio przez partię.
gregorro2
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2015, 13:32

Re: Rząd. No wkurza mnie.

Post autor: gregorro2 »

No bo to jest jak z tymi referendami. Nie zawsze ogół ma rację. Gdybyśmy bezpośrednio wybierali premiera to byłby dopiero cyrk. Ten, który najlepiej by wypadał w tv ten by wygrywał, a mógłby być totalnie głupi na przykład. Rządzenie to bardzo trudna sprawa, wszyscy lubią krytykować ale nie zdają sobie sprawy co to polityka. Może my na Afganistan dajemy, a stany nam co innego? Nie pomysleliście? Nie wszystko nadaje się do TV i upubliczniania!
waleriuszo
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 24 cze 2015, 21:59

Re: Rząd. No wkurza mnie.

Post autor: waleriuszo »

Mnie też to wszystko coraz bardziej wkurza, ciągle tylko zabierają tym biednym ludziom. Płacimy coraz wyższe podatki, wszystko jest coraz droższe, a płaca się nie zmienia. Do czego to doszło, a Rząd i tak ma to gdzieś, bo im to na pewno na nic nie brakuje.
Awatar użytkownika
mizzopl
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2015, 7:39

Re: Rząd. No wkurza mnie.

Post autor: mizzopl »

Sama kwestia prezydenta taka, że kwestia wetowania będzie zależało czy jego partia będzie u władzy. I tak samo będzie jak zmiana w parlamencie podąży za prezydencką.
kamilex
szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 05 sie 2015, 18:57

Re: Rząd. No wkurza mnie.

Post autor: kamilex »

Ale na jaki zmienić ten rząd? skoro taki zły ;p sam ich nie popieram, ale nie ma żadnej alternatywy
Zablokowany