Gdzie można nauczyć się skakać ze spadochronu?

Piłka nożna, siatkówka, pływanie itp. Po prostu ostrołęcki sport
ostry12
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2015, 0:53

Gdzie można nauczyć się skakać ze spadochronu?

Post autor: ostry12 »

Gdzie można nauczyć się skakać ze spadochronu? Czy tylko w Warszawie ?
Andrzej1
starszy szeregowy
Posty: 99
Rejestracja: 24 lis 2013, 22:25

Re: Gdzie można nauczyć się skakać ze spadochronu?

Post autor: Andrzej1 »

Witaj
My ostatnio z kolegami skakaliśmy ze spadochronu na Krukach, w gminie Olszewo Borki. Zdzisiek przyniósł spadochron, co to go był wykopał u siebie na polu. Na klamrze były takie różne dziwne domki - widać japoński, to coś z II wojny światowej musiało być. Mietek jak zobaczył to cudo, to zaraz poleciał po litr "siły nośnej". Wiadomo, myśliwce na dopalaczach lepiej latajom - więc wyżej będzie i frajda lepsiejsza. Ja miałem przynieść coś od siebie, ale mi sklep z utynsaliami na dniach zamknęli, więc też litra etylu do silnika przyniosłem. No i tak we trzech zaczęliśmy tankować, mieliśmy nadzieję, że po oderwaniu się od ziemi wzlecimy i skoczymy. Grawitacja i brak paliwa są jednak nieubłagane. Zakończyło się tym, że Zdzisiek poleciał tam, gdzie król chodzi piechotą, Mietek poleciał po fajki, a ja, w pijackim widzie, stanąłem na spakowanym w plecak japońskim spadochronie i skoczyłem.... lot był piękny... choć bardzo krótki, to jednak złamałem sobie paznokieć. Dobrze, że była zima i trochę śniegu. Bo nie wiem jak by się ta moja bardzo ryzykowna przygoda skończyła :-)
Skaczemy ZE spadochronem, nigdy nie skaczemy ze spadochronu - tak jak ja...
Wybacz uszczypliwość, nie mogłem sobie darować :-)

Dowiedz się pod Przasnyszem, może tam się coś dzieje.

Pozdrowienia
Andrzej.
mj_greep
starszy szeregowy
Posty: 78
Rejestracja: 24 lut 2011, 18:18

Re: Gdzie można nauczyć się skakać ze spadochronu?

Post autor: mj_greep »

Najbliżej masz w Przasnyszu. A po za tym Białystok, Olsztyn i wiele innych. Wpisz sobie w google i znajdziesz
samanta
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 15 lis 2008, 10:32

Re: Gdzie można nauczyć się skakać ze spadochronu?

Post autor: samanta »

Och, uwielbiam takie smaczki. 'Skakać ze spadochronu". Mniam. Sama chętnie się dowiem, jak to w ogóle się robi. A może ktoś ma jakiś pomysł? Ja obstawiam, że umieszczasz spadochron gdzieś wysoko, np. na dachu, stajesz na nim, a potem skaczesz w dół. Zatem żeby wykonać skok nie trzeba chyba jechać aż do Warszawy? Jeśli się mylę, błagam, poprawcie :)
skutekk
starszy chorąży
Posty: 456
Rejestracja: 17 lis 2011, 19:41

Re: Gdzie można nauczyć się skakać ze spadochronu?

Post autor: skutekk »

Powinni banowac taki spam.
Najblizej Przasnysz lub Chrcynno za Pułtuskiem, to drugie z tego co widzialem bardziej profesjonalne i spory ruch tam maja. Koszt okolo 400zl za skok oczywiscie z instruktorem
justusz
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:33

Re: Gdzie można nauczyć się skakać ze spadochronu?

Post autor: justusz »

skutekk pisze:Powinni banowac taki spam.
To nie spam..rzeczywiście ludzie powinni się uczyć gramatyki i prawidłowego wysławiania. Skacze się oczywiście "ze spadochronem" a nie "ze spadochronu"...więc nie dziwią mnie te prześmiewcze posty powyżej.
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Gdzie można nauczyć się skakać ze spadochronu?

Post autor: Tapatik »

Przy skakaniu ze spadochronem w tandemie jest jeden myk - w razie awarii spadochronu głównego instruktor odcina kursanta i sam ląduje na zapasowym.
Kursantowi pozostaje jedynie szybkie machanie łapkami.

Już lepiej spróbować paralotni.
RadekTTR
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2015, 8:29

Re: Gdzie można nauczyć się skakać ze spadochronu?

Post autor: RadekTTR »

Tapatik pisze:Przy skakaniu ze spadochronem w tandemie jest jeden myk - w razie awarii spadochronu głównego instruktor odcina kursanta i sam ląduje na zapasowym.
Kursantowi pozostaje jedynie szybkie machanie łapkami.

Już lepiej spróbować paralotni.
Rozumiem, że piszesz coś takiego w formie żartu?
Osobom, które chcą rozpocząć wspaniałą przygodę ze skokami spadochronowymi polecam jakieś poważne publikacje na ten temat, np:
http://4risk.net/powietrze/spadochronia ... zac_skakac
lub
http://www.andegrand.pl/nws/1438339548- ... owych.html

Skoki w tandemie są w zasadzie dla każdego, nad kursem trzeba się jednak zastanowić czy na pewno jest to dla nas.
Awatar użytkownika
sster82
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 06 wrz 2015, 22:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie można nauczyć się skakać ze spadochronu?

Post autor: sster82 »

Żarty żartami, ale paralotnia jest akurat dużo fajniejsza i dłużej trwa zabawa. Trzeba bardzo dużo "wyskakać", żeby móc ze spadochronem skakać samemu, a tak to tylko na doczepkę do instruktora. Emocje są, ale jakby "dzielone". A paralotnia jest mega, widoki dłużej trwają i masa frajdy też.
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

Re: Gdzie można nauczyć się skakać ze spadochronu?

Post autor: Tapatik »

RadekTTR pisze:
Tapatik pisze:Przy skakaniu ze spadochronem w tandemie jest jeden myk - w razie awarii spadochronu głównego instruktor odcina kursanta i sam ląduje na zapasowym.
Kursantowi pozostaje jedynie szybkie machanie łapkami.

Już lepiej spróbować paralotni.
Rozumiem, że piszesz coś takiego w formie żartu?
Tak mi tłumaczył kolega, którego córka miała skakać, ale zrezygnowała po usłyszeniu o tym myku z awarią spadochronu.
ODPOWIEDZ