Wyczieczki, zjazdy, zawody..... rowerowe.

Piłka nożna, siatkówka, pływanie itp. Po prostu ostrołęcki sport
Awatar użytkownika
JanuszPL
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 22 kwie 2007, 18:10
Lokalizacja: Ostrołęka

Wyczieczki, zjazdy, zawody..... rowerowe.

Post autor: JanuszPL »

Witam. Czy wiecie coś o jakiś zjazdach lub zawodach rowerowych? Jeśli ktoś wie lub był na jakimś w poprzednim roku niech napisze.
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

aconiewolno jak wygląda tego typu maraton? Z ich strony niewiele się dowiedziałem. To jest zwykły wyścig czy jak?
Awatar użytkownika
pandi
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 27 maja 2005, 22:46

Post autor: pandi »

Jak najłatwiej dostać się na maratony mazovii? Oczywiście pomijając sam rower i samochód ;) Interesuje mnie gdzie np. można łatwo pojechać pociągiem, bo jak szukałem na stronie pkp to raczej nie ma pasujących połączeń :-/ Mam na myśli raczej okres wakacji, tzn. od czerwca.
aconiewolno

Post autor: aconiewolno »

z tymi połączeniami to może być różni, nie liczylbym na wiele ;)

a maraton przebiega mniej wiecej tak [w moim przypadku]:
zarejestrowalem sie na necie i zrobiłem opłate na start w przasnyszu na pcozcie [mozna w banku], wtedy o 10zł taniej :) pokazujesz im ten kwitek w dniu startu i dostajesz numer startowy [na poczatku sezonu zawsze mozna sobie taki wybrac, potem juz losowo dostajemy]. przed startem dostajemy puszke izostara :P sa 3 dlugosci tras: hobby [niewymagajacy, jezdza na nim rodziny z przyczepionymi do roweru wozkami dla swoich małych dzieci], mega [da sie najezdzic, na trasie przewaznie 2 bufety, na nich woda, izostar, owoce, żele, batony, jednak te 3 ostatnie szybko schodzą ;)] i giga [najdłuższy, przewaznie 3-4 bufety na trasie]. Na starcie znajduja sie tez atrakcje dla dzieci, typu dmuchany balon na ktorym sie skacze itp [na niektórych startach, czasami nie ma nic :)], stoiska na których mozna kupic ciuchy do jazdy, smary do lancuchow, nawer rower mozna. Oprocz tego zele itp [wiecej info przed kazdym startem na stronie]. Po jezdzcie dostajemy kartke na jedzenie i mozna dostac przewaznie jakies spaghetti albo kiełbaski :) ogólnie wyjazdy oceniam pozytywnie. No i oczywiscie kto chce moze dostac dyplom, ze ukonczyl wyscig z takim czasem i na takiej lokacie [wszystko mierzone za pomoca chipow, ktore sie od nich bierze, kaucja-50zł, kwota zwracana po wyscigu]. niektorzy jada sie scigac, niektorzy sie sprawdzic. chamstwa nie doswiadczylem, mozna bylo sobie nawet pogadac z niektorymi osobami podczas jazdy :) w przasnyszu złapał mnie skurcz po tym jak zrobiłem fikolka na rowerze, odrazu przybiegl stojacy obok pan ze strazy lesnej i pomasował troche łydke :P po 5 startach w jednym sezonie otrzymujemy koszulke kolarska Mazovii :) goraco polecam ten cykl
Awatar użytkownika
JanuszPL
kapral
Posty: 118
Rejestracja: 22 kwie 2007, 18:10
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: JanuszPL »

Hmm. Chyba się wybiorę na ten maraton Mazovii. Brzmi nieźle. Są chętni? :P MatMax a dokładnie to gdzie macie ten tor? :mrgreen:
Awatar użytkownika
brumchlambrum
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 01 sie 2006, 16:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: brumchlambrum »

no wlasnie gdzie te hopki do dirta?? :>
Arrab
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:45

Post autor: Arrab »

Ja mówię, że można by było zrobić :) Rozmawiałem z chłopakiem od tego crossowego na Korczakach (czy co tam jest obok) i wspominał, że coś będą planowali tam robić w związku z dirtem :) A kazoora gdzie jest? Pisze dokładniej na stronce - osobiście tam nie byłem... ale w wakacje... kto wie...
Awatar użytkownika
steve69
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 31 maja 2005, 21:16

Post autor: steve69 »

Qrzysio pisze:aconiewolno jak wygląda tego typu maraton? Z ich strony niewiele się dowiedziałem. To jest zwykły wyścig czy jak?

Mazovia MTB Marathon to cały cykl wyścigów.

W 2007 przewidziano kilkanaście imprez. Od typowych 1-dniowych imprez po 3-dniówki.


DYSTANSE
W maratonach jednodniowych - jak to już opisał aconiewolno - zazwyczaj mamy do wyboru 3 trasy:
• Hobby: od 8km do 30km,
• Mega: od 35km do 65km,
• Giga: od 75km do 120km.

Długość zależy od stopnia trudności trasy. Np. podczas ostatnio rozegranego maratonu w Łodzi było:
- 108 km - Giga (dwie rundy)
- 54 km - Mega (jedna runda)
Hobby nie było.



OPŁATY
Opłaty wynoszą odpowiednio:
• 50 zł - ulgowy koszt uczestnictwa w zawodach na dystansach Mega i Giga pod warunkiem uiszczenia opłaty na 2 tygodnie przed zawodami (decyduje data księgowania wpłat na koncie bankowym organizatora),
• 60 zł - normalny koszt uczestnictwa w zawodach,
• 70 zł - w dniu startu do godz. 10.00, opłata dokonywana wyłącznie w formie gotówki w Biurze Zawodów,
• 100 zł - w dniu startu w godz. 10.00 - 10.30, opłata dokonywana wyłącznie w formie gotówki w Biurze Zawodów,
• 30 zł - opłata za dystans Hobby, niezależnie od terminu wpłaty,
• 335 zł - pakiet startowy „Max”obejmujący uczestnictwo we wszystkich tegorocznych imprezach



WARUNKI UCZESTNICTWA
Aby wystartować w maratonie należy
• dokonać rejestracji (poprzez internet lub na miejscu)
• dokonać opłaty

Osoby niepełnoletnie (16-18lat) jadą po przedstawieniu pisemnej zgody rodziców/opiekunów. Poniżej 16 - TYLKO pod opieką rodzica/opiekuna.


Trasa jest oznakowana, zabezpieczana przez policję, straż miejską, straż pożarną. Miejsca szczególnie niebezpieczne obstawiane są przez ratowników. Na starcie/mecie czuwa przez cały czas trwania wyścigu karetka.
Na trasie w ramach opłaty startowej zawodnicy korzystają z bufetów (woda, napoje, owoce, ciasta) oraz na mecie otrzymują posiłek regeneracyjny.
Czas mierzony jest elektronicznie - na trasie rozmieszczone są maty pomiarowe podłączone do komputera.

Zawodnicy klasyfikowani są według kategorii wiekowych (oddzielnie kobiety i mężczyźni). Jest też tzw. klasyfikacja "Open", czyli najlepsze czasy bez uwzględnienia wieku zawodników.


I to tyle z grubsza.

Jeśli kogoś to ciekawi, to tutaj jest "parę" fotek pokazujących jak to wygląda:
http://www.mazovia.vel.pl/galeria.php?k ... zta&id=248



W kilku maratonach Mazovii brałem udział i mogę polecić każdemu. :D
Każdy znajdzie coś dla siebie.


Pozdrawiam
.


ps. O jednym zapomniałem: OBOWIĄZKOWY jest kask - bez tego nie puszczą na trasę.
.
Awatar użytkownika
pandi
szeregowy
Posty: 28
Rejestracja: 27 maja 2005, 22:46

Post autor: pandi »

Jeśli ktoś będzie się wybierał na jakikolwiek maraton między początkiem czerwca a końcem września np. samochodem albo innym środkiem transportu i będzie miał 1-2 wolne miejsca to proszę o kontakt. W zeszłym sezonie postanowiłem sobie, że 2007 będzie rokiem nieco poważniejszej jazdy i mam to postanowienie zamiar zrealizować :D
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Na pewno się wybiorę w wakacje. Mam nadzieję że kilka razy. Zapraszam 12 maja na rajd rowerowy, możemy pogadać o wielu rzeczach związanych z rowerami. Mam trochę kontaktów do ludzi aktywnych, którzy mogą pomóc, więc myślę że możemy coś ciekawego zorganizować nawet sami w Ostrołęce.


A może ogłosić jakiś rajdzik powiedzmy w środę 2 maja? Co Wy na to?
Awatar użytkownika
steve69
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 31 maja 2005, 21:16

Post autor: steve69 »

Qrzysio pisze:... Mam trochę kontaktów do ludzi aktywnych, którzy mogą pomóc, więc myślę że możemy coś ciekawego zorganizować nawet sami w Ostrołęce...

Taaaaak... Już to widzę...
Pewnie znowu jakaś wycieczka rowerowa szumnie zwana "rajdem"... :lol:




--
Pozdrawiam.


_
Arrab
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:45

Post autor: Arrab »

... to jest Ostrołęka... a tamto cała Polska... przelicz na procenty to i tak bardzo dobrze będzie...
Awatar użytkownika
steve69
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 31 maja 2005, 21:16

Post autor: steve69 »

MatMax pisze:... to jest Ostrołęka... a tamto cała Polska... przelicz na procenty to i tak bardzo dobrze będzie...

Oczywiście masz rację. I oby jak najwięcej takich i podobnych imprez organizowano w Ostrołęce.
Naprawdę - nie mam nic przeciwko.


Rozbawiły mnie jedynie słowa Qrzysia: "... Mam trochę kontaktów do ludzi aktywnych, którzy mogą pomóc, więc myślę że możemy coś ciekawego zorganizować nawet sami w Ostrołęce..." w kontekście wcześniejszych rozmów o maratonach.
Dla mnie zabrzmiało to tak, że jakby tylko Qrzysio i jego koledzy chcieli, to mogą zorganizować w Ostrołęce coś w stylu Mazovii... :wink:


No, ale co ja tam wiem... Ja tylko jeżdżę na rowerze (od początku roku już 2000km :D )




--
Pozdrawiam wszystkich roweromaniaków


_
Arrab
plutonowy
Posty: 249
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:45

Post autor: Arrab »

a ja sobie skaczę ;) ale jak coś się by zorganizowało to normalny rower też by się zorganizował i bardzo chętnie się pojawię :)
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

steve69 pisze:ogą zorganizować w Ostrołęce coś w stylu Mazovii
Nie chciałbyś?

Kto wie jakie możliwości będą za kilka lat, jeżeli regularnie będziemy promować turystykę rowerową. Nie od razu zaczyna się od Mazovii.
ODPOWIEDZ