Pływanie dla niemowlaków

Piłka nożna, siatkówka, pływanie itp. Po prostu ostrołęcki sport
młodamama
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2011, 22:23

Pływanie dla niemowlaków

Post autor: młodamama »

Witam serdecznie!!!
Szukam w Ostrołęce kogoś, kto zajmuje się nauką pływania dla niemowlaków. Bardzo chciałabym uczestniczyć z moim bobaskiem w takich zajęciach ale nie słyszałam o żadnym klubie tego typu. Nowy aquapark niedługo rusza i myślę, że znalazłoby się wiele chętnych na takie zajęcia. Czy jest ktoś, kto umiałby to poprowadzić i czy w aquaparku byłyby do tego warunki?
Pozdrawiam!!!
Młoda mama
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Pływanie dla niemowlaków

Post autor: steward »

Z pływaniem dla niemowlaków może być problem w Ostrołęce, jestem instruktorem pływania i mogę Ci poradzić, że aby uczyć niemowlaka pływać czy raczej "koordynować" jego ruchy w wodzie musi być odpowiednia TEMPERATURA wody. Polecam najpierw zabawę w wannie niż w nieprzygotowanym basenie z temperaturą wody do 28'C. Dla takiego niemowląt temperatura 33-35'C jest odpowiednia. Poniżej 30 w ogóle nie wchodź z dzieckiem do wody, nie mówiąc o zajęciach.

Chyba, że na nowym basenie będzie otwarty brodzik z wysoką temperaturą wody. W co śmiem wątpić :wink:

Oprócz tego z przyjemnością bym takie zajęcia poprowadził z większą grupą (z rodzicami rzecz jasna).
młodamama
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2011, 22:23

Re: Pływanie dla niemowlaków

Post autor: młodamama »

Serdeczne dzięki za informacje!
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ