Kurs Ratownika Wodnego

Piłka nożna, siatkówka, pływanie itp. Po prostu ostrołęcki sport
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Kurs Ratownika Wodnego

Post autor: Qrpiana »

Witam i proszę o pomoc :roll:
a mianowicie chodzi o info dotyczące kursu ratownika wodnego, czy takie kursy organizowane są w Ostrołęce a jeśli tak to przez kogo?

A może znajdzie sie ktoś kto tak jak ja chciałby popracowac w wakacje jako ratownik a jeszcze nie ma kwalifikacji do tego?
Awatar użytkownika
Ex Hoppler
starszy sierżant
Posty: 311
Rejestracja: 01 cze 2005, 9:43

Post autor: Ex Hoppler »

przed wakacjami to chyba nie zdążysz - proponujęuderzyć na basen, chyba tam będą mieli najświeższe informacje
Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
AirCafe.pl
zagadka
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 14 lip 2005, 11:33

Post autor: zagadka »

Słyszałam coś o takim kursie. Prowadzi go chyba pan Janczewski.
Awatar użytkownika
Qrpiana
starszy sierżant
Posty: 346
Rejestracja: 09 maja 2006, 18:15
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrpiana »

jeśli to jest u Janczewskiego to nie będzie tak źle - kiedyś miałam z nim zajęcia.
Dzięki za pomoc i do zobaczenia.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

Pan J. nie prowadzi kursów na wodnego.

Zapraszam na pływalnię do p. Dariusza Małkowskiego albo Adama Kurpiewskiego jeżeli chcesz to podam Ci numer telefonu (na PW).

Kurs rozpocznie się od początku sierpnia, przyjdź na basen i porozmawiaj o szczegółach. (p. Małkowski i Kurpiewski nie mają etatów na plaży więc tylko basen).

Pozdrawiam serdecznie,
WOPR-OS

Chciałbym przypomnieć iż na Ratownika WOPR trzeba spełnić poniższe kryteria:

1) Ukończony 18 rok życia.
2) Ważna legitymacja członka WOPR z poświadczeniem lekarskim o zdolności do pracy w charakterze ratownika na dany rok kalendarzowy,
3) Posiadanie przez co najmniej 12 miesięcy uprawnień młodszego ratownika WOPR,
4) Staż godzinowy co najmniej 100 godzin pracy w charakterze ratownika, wpisany do legitymacji członka WOPR,
5) Specjalna karta pływacka.
6) Posiadanie co najmniej jednego spośród uprawnień przydatnych w ratownictwie wodnym:
- motorowodne,
- żeglarskie,
- trenera lub instruktora pływania,
- lekarza medycyny,
- pielęgniarka,
- ratownika medycznego po studium policealnym,
- przewodnika turystyki kajakowej,
- nurkowania swobodnego (bez płetwonurka młodzieżowego),
- instruktora innych sportów, dyscyplin wodnych.
7) Zdanie egzaminu wstępnego:
- przepłynięcie dystansu 100 m sposobem dowolnym w czasie poniżej 1:40 min.
- holowanie współćwiczącego na dystansie 50 m, płynąc na grzbiecie z pracą nóg do żabki i chwytem oburącz stosowanym w ratownictwie wodnym.
- nurkowanie w dal z powierzchni wody na odległość min. 25 m.


Wszystkich spełniających te kryteria serdecznie zapraszam po karty zgłoszeń na basen :!:
zagadka
szeregowy
Posty: 32
Rejestracja: 14 lip 2005, 11:33

Post autor: zagadka »

Ooo to ciekawe steward, bo moja koleżanka chodzi na kurs na ratownika do pana Janczewskiego i chodzi też dużo innych osób. Na ratownika młodszego.
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

zagadka pisze:Ooo to ciekawe steward, bo moja koleżanka chodzi na kurs na ratownika do pana Janczewskiego i chodzi też dużo innych osób. Na ratownika młodszego.
To jest temat o stopniu Ratownika WOPR a nie Młodszego Ratownika WOPR. Pozdrawiam :wink:

P.S. Osobiście nie polecam kursów z Ostrołęckiego WOPR'u tylko z WOPR-OS, ale to moja opinia, wolny kraj - wolny wybór :wink:
ODPOWIEDZ