Dziwny jest ten świat, ostrołęcki świat

kino, galeria, muzeum, dyskoteki, koncerty, imprezy plenerowe, puby. restauracje, opinie i informacje
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Dziwny jest ten świat, ostrołęcki świat

Post autor: jermak »

Dziwnie i niezrozumiale dla mnie jest zorganizowane informacji o miejskich imprezach kulturalnych, rozrywkowych, koncertowych, sportowych, czytelniczych, kolekcjonerskich, itd.
Niby jest takich imprez całkiem dużo, zapewne też kosztują miasto sporo z naszych podatków (przeważnie bezpłatne zaproszenia dla mieszkańców), zapewne duża grupa ludzi zajmuje się przygotowaniem, zakontraktowaniem usług, organizacją eventów.

Tylko jakoś umyka jedna sprawa, całkiem ważna sprawa, po co to jest robione?
Chyba tylko dla pięknych sprawozdać z wykonania ambitnych planów poszczególnych komórek - na wszystkich internetowych serwisach związanych z Ostrołęką widać potem fotki z wręczenia, odśpiewania, zwycięstwa, zdobycia, pobłogosławienia, itd.
W kwartalnym raporcie czy rocznym wygląda to pewnie dobrze, ale co z tego ma przeciętny obywatel? - chyba jest niezbyt potrzebny, bo niedoinformowany, czasem spotka jakieś info na słupach ogłoszeniowych (kilka w mieście), czasem odszuka przypadkiem w którymś z serwisów miejskich, ale zazwyczaj po dacie realizacji.

Jeśli jest organizowany jakiś koncert, event, to musi to nagłośnione PRZED imprezą i dostępne w jednym miejscu z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem (serwisy internetowe wszystkich placówek k/o powinny razem powtarzać taki wspólny terminarz).
Takie czasy, że poza informacją szeptaną, to serwisy internetowe zapewniają największą dostępność, a proszę sprawdzić w kilkunastu serwisach związanych z Ostrołęką, kalendarium imprez w lipcu, sierpniu, wrześniu, prawie żadne daty występów nie pokrywają się, no może poza programem kinowym.

Natomiast wszystkie epatują odbytymi dokonaniami, tylko dla zapewnienia przyszłorocznego budżetu?

Może źle szukałem, może jest inna droga? a może wszyscy się do tego zwyczajnie przyzwyczaili?
samanta
plutonowy
Posty: 209
Rejestracja: 15 lis 2008, 10:32

Re: Dziwny jest ten świat, ostrołęcki świat

Post autor: samanta »

Też często mam takie wrażenie, ostatnio coś chyba zaczyna się zmieniać w tym temacie, bo są publikowane jakby rozkłady jazdy na weekend. Super by jeszcze było, żeby nie czekali z tym do piątku :)
8uhg
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 24 sty 2020, 14:12

Re: Dziwny jest ten świat, ostrołęcki świat

Post autor: 8uhg »

no ja nie wiem nic, zawsze czytam o tym po czasie.. np ostatnio zlot starych aut prl - dowiedzialam sie na mojej ostrolece dzis. Wstyd dla was, dziennikarzy!
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: Dziwny jest ten świat, ostrołęcki świat

Post autor: jermak »

No to mi ulżyło, bo już myślałem, że tylko ja tego nie ogarniam.
Może coś się zmieni, przyjdzie zima, śniegi, będzie czas na planowanie nowych rozwiązań.
Albo i nie :(
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Dziwny jest ten świat, ostrołęcki świat

Post autor: Qrzysio »

Na środku strony jest kalendarz. Wszystkie wydarzenia są tam wpisane.
ODPOWIEDZ