Muzeum Miłosierdzia nie powstanie

kino, galeria, muzeum, dyskoteki, koncerty, imprezy plenerowe, puby. restauracje, opinie i informacje
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 662
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Muzeum Miłosierdzia nie powstanie

Post autor: Werbia »

Przykro mi, nie mam odpowiedniej ilości używanych dewocjonaliów nawet na to, żeby zorganizować wystawę poświęconą Bożemu Miłosierdziu. A poza tym to " Murarz domy buduje, / Krawiec szyje ubrania," [...} a bezrobotna poetka solo prowadzi korespondencję w sprawie utworzenia muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu z instytucjami w Polsce i w Watykanie. W zeszły piątek wysłałam ostatni list w tej sprawie. Sorry, mam dość - nawet ksiądz proboszcz nie dołożył mi się choćby do jednej koperty czy znaczka ... Wracam do literatury. Marzy mi się, żeby w następnym roku wstąpić do Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego: muszę jakoś zarobić na dojazdy na formację do najbliższego klasztoru karmelitów bosych, a to jednak od Ostrołęki spory kawałek drogi.

- Poparcie dla utworzenia muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu dyplomacja watykańska zadeklarowała dla całej miejscowej społeczności. Proponuję więc aby inicjatywę utworzenia muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu w Ostrołęce przejęły osoby, które formalnie dzierżą mandat społecznego zaufania.
https://werbia.blog.deon.pl
markpil

Re: - Co Wy na to?

Post autor: markpil »

nie rozumiem o co ci chodzi i co ma do tego
Werbia pisze:to " Murarz domy buduje, / Krawiec szyje ubrania," [...}
Marinero100
starszy szeregowy
Posty: 98
Rejestracja: 08 lut 2006, 17:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: - Co Wy na to?

Post autor: Marinero100 »

A po co takie muzeum??? Idź do kościoła i sobie pooglądaj.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 662
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: - Co Wy na to?

Post autor: Werbia »

markpil pisze:nie rozumiem o co ci chodzi i co ma do tego
Werbia pisze:to " Murarz domy buduje, / Krawiec szyje ubrania," [...}
- Luźne nawiązanie do wiersza Juliana Tuwima Wszyscy dla wszystkich
https://werbia.blog.deon.pl
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 662
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: - Co Wy na to?

Post autor: Werbia »

Marinero100 pisze:A po co takie muzeum??? Idź do kościoła i sobie pooglądaj.
Ostrołęcką farę, klasztor pobernardyński oraz pocerkiewny kościół w Wojciechowicach na pewno warto polecać jako atrakcję turystyczną, ale gdyby te kościoły zamienić w muzea, to chyba nie tylko Ojcu Świętemu, ale i okolicznej społeczności serca by pękły, że już o proboszczach nie wspomnę.

- A porządna instytucja kultury katolickiej by się w Ostrołęce przydała przede wszystkim dlatego że Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek — poznając Go i miłując — mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie (por. Wj 33, 18; Ps 27 [26], 8-9; 63 [62], 2-3; J 14, 8; 1 J 3, 2).
https://werbia.blog.deon.pl
markpil

Re: - Co Wy na to?

Post autor: markpil »

Werbia pisze: ale gdyby te kościoły zamienić w muzea,
to by nic nie dało, sama wiesz co dały twoje starania - nikt nie był zainteresowany
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 662
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: - Co Wy na to?

Post autor: Werbia »

markpil pisze:
Werbia pisze: ale gdyby te kościoły zamienić w muzea,
to by nic nie dało, sama wiesz co dały twoje starania - nikt nie był zainteresowany

- Skoro nikt nie był zainteresowany, to dlaczego w odpowiedzi na wniosek skierowany do Prezydenta Miasta Ostrołęki z podpisami osób popierających inicjatywę utworzenia muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu otrzymałam dwa pisma z pieczątką Urzędu Miasta Ostrołęki i podpisem pana Grzegorza Płochy informujące że takie muzeum już w Ostrołęce zostało założone?
Ostatnio zmieniony 20 paź 2014, 18:00 przez Werbia, łącznie zmieniany 2 razy.
https://werbia.blog.deon.pl
laraklara
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2014, 9:51

Re: - Co Wy na to?

Post autor: laraklara »

Co my na to?
Zastanawiamy się czym się na co dzień zajmujesz i jak prowadzisz beztroskie życie skoro masz czas i chęci na realizację jak dla mnie lekko dziwacznych pomysłów. Nie wiem jak dla innych Ostrołęczan ale jak dla mnie starania o te Muzeum w Ostrołęce to delikatnie powiedziane jakiś "kosmos" po prostu...
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 662
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: - Co Wy na to?

Post autor: Werbia »

laraklara pisze:Co my na to?
Zastanawiamy się czym się na co dzień zajmujesz i jak prowadzisz beztroskie życie skoro masz czas i chęci na realizację jak dla mnie lekko dziwacznych pomysłów. Nie wiem jak dla innych Ostrołęczan ale jak dla mnie starania o te Muzeum w Ostrołęce to delikatnie powiedziane jakiś "kosmos" po prostu...
Dzisiejszy dzień zaczęłam od jutrzni z Liturgii Godzin dla osób świeckich, potem poświęciłam parę minut na zabawę z psem a kiedy dałam mu jeść, zjadłam śniadanie. Po śniadaniu pozmywałam naczynia, napisałam fraszkę, wstawiłam ją na swój blog literacki i przejrzałam internetową skrzynkę pocztową oraz zajrzałam na parę stron w Internecie. Potem pozmywałam okna u jednego z sąsiadów i poprałam mu firanki - w międzyczasie wpadłam do domu zjeść podgrzewany obiad z lodówki. Przed wieczorem trochę czasu spędziłam na pogawędce z teściową a przed chwilą skończyłam przeglądać ogłoszenia z ofertami pracy na NGO i rozmawiać przez telefon z mężem. Mam zamiar zajrzeć jeszcze do ogłoszeń z ofertami pracy na lokalnych portalach a potem zrobić kolację dla rodziny i upiec jabłecznik z jabłkami, które dostaliśmy od sąsiadów, dać kolację psu, trochę posprzątać w domu i zakończyć dzień nieszporami z Liturgii Godzin dla osób świeckich.

Zanim zaproponowałam utworzenie muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu jakimkolwiek instytucjom czy urzędnikom, konsultowałam ten pomysł ze znajomymi - wszyscy uważali, że to świetny pomysł i że gdzie jak gdzie, ale w Ostrołęce to się powinno udać - a jest, jak jest.
https://werbia.blog.deon.pl
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Muzeum Miłosierdzia nie powstanie

Post autor: PIq5 »

a można wiedzieć, dlaczego to Ostrołęka jest miejscem szczególnie dobrym na takie Muzeum? Szczerze mówiąc nie rozumiem po co to wszystko, nie mówię tu tylko o muzeum, ale to wymyślne świątynie budowane z przepychem, pomniki osób z kościołem związanych. Bóg i jego syn mówili o życiu ubogim, o tym, że on sam, przepychu nie potrzebuje, jest wszędzie, więc też wszędzie możemy się do niego modlić. Co takie muzeum wniesie do życia człowieka, pytam się Ciebie autorko.
laraklara
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2014, 9:51

Re: Muzeum Miłosierdzia nie powstanie

Post autor: laraklara »

Werbia, zazdroszczę tak beztroskiego dnia. Już rozumiem skąd czas i chęci na takie działania.

Jednak uważam tak jak PIq5, podejrzewam też, że znajomi, którzy podpowiadali Ci, że gdzie jak gdzie ale w Ostrołęce na pewno jest taka potrzeba i uda się, zwyczajnie Cię podpuszczali, jednocześnie myśląc zupełnie co innego.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 662
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Co Wy na to?

Post autor: Werbia »

PIq5 pisze: Co takie muzeum wniesie do życia człowieka, pytam się Ciebie autorko.
- może kulturalnych księży :)
https://werbia.blog.deon.pl
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 662
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: - Co Wy na to?

Post autor: Werbia »

laraklara pisze: Jednak uważam tak jak PIq5, podejrzewam też, że znajomi, którzy podpowiadali Ci, że gdzie jak gdzie ale w Ostrołęce na pewno jest taka potrzeba i uda się, zwyczajnie Cię podpuszczali, jednocześnie myśląc zupełnie co innego.
- Region nieźle wypada w statystykach kościelnych. Moi znajomi chcieli się podzielić dorobkiem kulturalnym i własnymi dewocjonaliami. Mieli też nadzieję że taka instytucja umożliwi im rozwój duchowy. Ale może należałoby oddać głos też i innym religiom. Ja u muzułmanów cenię umiłowanie modlitwy a nie cokoły, ale może w Ostrołęce przydałby się jeszcze jeden pomnik Generała Bema - chyba najlepiej przed Delegaturą Urzędu Marszałkowskiego - i zamiana nazwy ulicy Marszałka Piłsudskiego na ulicę Generała Józefa Bema. - Kiedy do Ostrołęki przyjadą konsulowie Państwa Islamskiego w sprawie budowy meczetu, to wtedy i w Urzędzie Miasta i w Urzędzie Marszałkowskim będą się czuli jak u siebie.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2014, 8:15 przez Werbia, łącznie zmieniany 1 raz.
https://werbia.blog.deon.pl
laraklara
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2014, 9:51

Re: - Co Wy na to?

Post autor: laraklara »

[quote="Werbia"][quote="laraklara"]
Jednak uważam tak jak PIq5, podejrzewam też, że znajomi, którzy podpowiadali Ci, że gdzie jak gdzie ale w Ostrołęce na pewno jest taka potrzeba i uda się, zwyczajnie Cię podpuszczali, jednocześnie myśląc zupełnie co innego.[/quote]

- Region nieźle wypada w statystykach kościelnych. Moi znajomi chcieli się podzielić dorobkiem kulturalnym i własnymi dewocjonaliami. Mieli też nadzieję że taka instytucja umożliwi im rozwój duchowy. Ale może należałoby oddać głos też i innym religiom. Ja u muzułmanów cenię umiłowanie modlitwy a nie cokoły, ale może w Ostrołęce przydałby się jeszcze jeden pomnik Generała Bema - chyba najlepiej przed Delegaturą Urzędu Marszałkowskiego - i zamiana nazwy ulicy Marszałka Piłsudskiego na ulicę Generała Józefa Bema. - Kiedy do Ostrołęki przyjadą konsulowie Państwa Islamskiego w sprawie budowy meczetu, to wtedy i w Urzędzie Miasta i w Urzędzie Marszałkowskim będą się czuli jak u siebie.[/quote]

Werbia :roll: o czym Ty piszesz? W lekkim szoku jestem... Jaki meczet? Jacy Konsulowie? W Ostrołęce???? :roll:
palipies
chorąży
Posty: 428
Rejestracja: 14 lis 2009, 3:49

Re: Muzeum Miłosierdzia nie powstanie

Post autor: palipies »

Wydaje mi się, że zrozumiałem o co chodzi, poznaj trochę historii, przeczytaj kim był Józef Bem oraz jakiego był wyznania, dodaj do tego obecną sytuację polityczną i masz to o czym wyżej było napisane, aczkolwiek w mojej ocenie to była lekko zgorzkniała ironia, jednakże ściśle związana z przeszłością i teraźniejszością.
Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem i pomogłem w interpretacji. Swoją drogą bardzo przypadł mi do gustu opis dnia :)
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 662
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Muzeum Miłosierdzia nie powstanie

Post autor: Werbia »

palipies pisze:Wydaje mi się, że zrozumiałem o co chodzi, poznaj trochę historii, przeczytaj kim był Józef Bem oraz jakiego był wyznania, dodaj do tego obecną sytuację polityczną i masz to o czym wyżej było napisane, aczkolwiek w mojej ocenie to była lekko zgorzkniała ironia, jednakże ściśle związana z przeszłością i teraźniejszością.
Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem i pomogłem w interpretacji. Swoją drogą bardzo przypadł mi do gustu opis dnia :)
Pobożni ludzie wiedzą, że Pan Bóg ma swoją kulturę i swoje obyczaje i że na dzieła Boże to sam miejsca i czas wybiera. I skoro nawet Matce Bożej nie udało się po ludzku Chrystusa wychować, to ja też nie zamierzam próbować. :)
https://werbia.blog.deon.pl
laraklara
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2014, 9:51

Re: Muzeum Miłosierdzia nie powstanie

Post autor: laraklara »

Werbia jeśli czujesz "powołanie" to próbuj.
My możemy wyrazić swoją opinię bo pomóc Ci to raczej nie damy rady, musisz szukać gdzieś "wyżej".
necronomicon
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2014, 13:52

Re: Muzeum Miłosierdzia nie powstanie

Post autor: necronomicon »

jak to czytam to mi staje przed oczami kolejny odcinek "Świata według kiepskich".
Nie wiem dlaczego chcesz żeby to miasto zajmowało się realizowaniem tego przedsięwzięcia skoro możesz zrobić to sama. Jest przecież w Polsce masa prywatnych muzeów o najróżniejszej tematyce, poupychanych w blokowych mieszkaniach. Mogła byś nawet zarabiać na biletach wstępu, jeśli oczywiście znaleźliby się chętni żeby to oglądać.
ODPOWIEDZ