Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

kino, galeria, muzeum, dyskoteki, koncerty, imprezy plenerowe, puby. restauracje, opinie i informacje
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 662
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: Werbia »

- Jakiś czas temu zainteresował mnie lokalny - niegdyś podobno bardzo żywy a w ostatnich dziesięcioleciach chyba trochę zaniedbany - kult Matki Bożej Szkaplerznej. [Jedyne Bractwo Szkaplerzne w Diecezji Łomżyńskiej, o którym mi wiadomo, znajduje się w Zambrowie.]

Owocem podejmowania przeze mnie tego tematu z Księżmi Pallotynami posługującymi w Parafii pw. św. Wojciecha B. M. w Ostrołęce była w lipcu 2012 roku nowenna (9 mszy świętych od 08 do 16 lipca) w kościele pw. św. Wojciecha o opiekę Matki Bożej z Góry Karmel, następnie plakat szkaplerzny w gablocie przed kościołem a potem poprowadzenie Rekolekcji Wielkopostnych w parafii przez rekolekcjonistę z Zakonu Braci Bosych Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

I na dzień dzisiejszy - chyba nie tylko dlatego, że figura Matki Bożej na placu przed kościołem w Wojciechowicach jakoś wydaje mi się ubrana w szaty karmelitańskie - zastanawiam się nad możliwością założenia przy kościele św. Wojciecha B.M. w Ostrołęce Świeckiego Karmelu.

Podejmując próby rozeznania tego tematu, kontaktowałam się ze Świeckim Karmelem w Bednarach oraz Karmelitankami Bosymi z Karmelu Miłości Miłosiernej ze Szczecina. Przedstawicielka Świeckiego Karmelu z Bednar odpisała mi, że skoro tam się udało, to i w Ostrołęce może się udać; Karmelitanki Bose ze Szczecina też uważają, że warto próbować i obiecały modlitwę w tej intencji.

Ksiądz Proboszcz z Wojciechowic czeka na ewentualną inicjatywę oddolną w tej kwestii, ale choć brałam udział i w spotkaniach Bractwa Szkaplerznego, i w spotkaniach Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego, to po pierwsze: nigdy nie zakładałam żadnej wspólnoty modlitewnej i zwyczajnie nie wiem, od czego zacząć, a po drugie: jak dotąd nie spotkałam w Ostrołęce zbyt wielu osób, które pragnęłyby wprowadzić w swoją stałą praktykę religijną wyraźny kult Matki Bożej Szkaplerznej.

Byłabym niezmiernie wdzięczna za Wasze opinie na ten temat.
https://werbia.blog.deon.pl
Jojo_2007
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 22 cze 2011, 22:42

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: Jojo_2007 »

Aha.
markpil

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: markpil »

czas się leczyć tobie potrzebna jest terapia.
Marinero100
starszy szeregowy
Posty: 98
Rejestracja: 08 lut 2006, 17:31
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: Marinero100 »

Hmmm. Doczytałem do końca i zapomniałem o czym było na początku :? A to już kasy nie zbierasz na otwarcie muzeum???
Jojo_2007
starszy szeregowy
Posty: 52
Rejestracja: 22 cze 2011, 22:42

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: Jojo_2007 »

Kolejne tematy są coraz śmieszniejsze. Ale do rzeczy - przestańmy odpowiadać na te durnoty to może się jej znudzi zaśmiecanie forum przez tworzenie takich tematów :)
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 662
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: Werbia »

Jojo_2007 pisze:Aha.
:)
markpil pisze:czas się leczyć tobie potrzebna jest terapia.
podobno bratu Albertowi Chmielowskiemu w założeniu Albertynów nie przeszkodził ani kontakt z jezuitami, ani porekolekcyjna choroba psychiczna, ani terapia, ...
Marinero100 pisze:Hmmm. Doczytałem do końca i zapomniałem o czym było na początku :?
Może spróbuj jeszcze raz :) ... od początku. A mój poprzedni wątek też się nie zdezaktualizował.
Jojo_2007 pisze:Kolejne tematy są coraz śmieszniejsze. Ale do rzeczy - przestańmy odpowiadać na te durnoty to może się jej znudzi zaśmiecanie forum przez tworzenie takich tematów :)
Pana Boga to być może rozśmieszają prace dyplomowe teologów, ale na pewno nie Twoje komentarze, ...
https://werbia.blog.deon.pl
Awatar użytkownika
Mawashi
plutonowy
Posty: 240
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:46
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: Mawashi »

Droga Autorko tematu, po stylu pisania widać, że nie obudziłaś się dopiero co na tafli wody, tylko umiesz pisać więc żyjesz na świecie jakiś czas i jesteś z krwi i kości. Przypuszczam jednak, że większość z nas, w tym ja, nie ma pojęcia jaki 'Świecki Karmel' i jaka 'Szkaplerzna'. Nie sądzę abyś na tym forum znalazła zwolenników, współorganizatorów i poparcie. Nie mam nic do kościoła i jego zwolenników, dla mnie każdy jest równy - i ten co wierzy w Matkę Boską, i ten co wierzy w Mahometa i Buddę, możecie się organizować, tylko tak jak napisałam wyżej - myślę, że powinnaś poszukać w środowiskach przykościelnych.

A do pozostałych forumowiczów - zacznijcie się nawzajem szanować, bo chociaż ja nie wiem o co tej dziewczynie chodzi, to do głowy by mi nie przyszło kazać jej się leczyć. Widzę, że ludzie bardziej akceptują wyznawców Potwora Spagetti niż katolików, a według mnie jednak, mimo iż wierzę w zupełnie co innego, to nie przeszkadza mi ich wspólnota i organizacja.
'Instynkt jak zwierz, w tym świecie trzeba mieć.`
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 662
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: Werbia »

Mawashi pisze:Droga Autorko tematu, po stylu pisania widać, że nie obudziłaś się dopiero co na tafli wody, tylko umiesz pisać więc żyjesz na świecie jakiś czas i jesteś z krwi i kości. Przypuszczam jednak, że większość z nas, w tym ja, nie ma pojęcia jaki 'Świecki Karmel' i jaka 'Szkaplerzna'. Nie sądzę abyś na tym forum znalazła zwolenników, współorganizatorów i poparcie. Nie mam nic do kościoła i jego zwolenników, dla mnie każdy jest równy - i ten co wierzy w Matkę Boską, i ten co wierzy w Mahometa i Buddę, możecie się organizować, tylko tak jak napisałam wyżej - myślę, że powinnaś poszukać w środowiskach przykościelnych.

A do pozostałych forumowiczów - zacznijcie się nawzajem szanować, bo chociaż ja nie wiem o co tej dziewczynie chodzi, to do głowy by mi nie przyszło kazać jej się leczyć. Widzę, że ludzie bardziej akceptują wyznawców Potwora Spagetti niż katolików, a według mnie jednak, mimo iż wierzę w zupełnie co innego, to nie przeszkadza mi ich wspólnota i organizacja.
To może poleciłabyś mi jakieś lokalne forum internetowe odpowiednie do poruszania takich tematów? W lokalnych środowiskach przykościelnych też można usłyszeć: jaki "Świecki Karmel" i jaka "Szkaplerzna"? I jak nie skojarzą tego z diabłem to z Oksfordem, ...
https://werbia.blog.deon.pl
markpil

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: markpil »

A Ty dalej swoje .Forum moze bys sama znalazla a porownanie siebie do brata Alberta to gruba przesada lagodnie mowiac(sorry nie mam polskich znakow w tablecie)
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 662
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: Werbia »

markpil pisze: a porownanie siebie do brata Alberta to gruba przesada lagodnie mowiac
- Muszę Ci się przyznać, że porównywanie mnie - przez osoby duchowne - do Brata Alberta już dawno przestało robić na mnie wrażenie, ale kiedy jeden z lokalnych księży - całkiem niedawno - zaczął moją osobę porównywać do Matki Teresy z Kalkuty, to nawet ja uznałam to za przesadę i jakieś kompletne nieporozumienie...
https://werbia.blog.deon.pl
markpil

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: markpil »

jesteś chora- choroby umysłowe się leczy - szkoda mi tylko twojej rodziny
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 662
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: Werbia »

markpil

- A widziałeś swoje "zdjęcie" i swój login na tym forum? Normalne to to nie wygląda, ...
https://werbia.blog.deon.pl
formatcedwukropek
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:12

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: formatcedwukropek »

Ja również uważam, że autorka wątku powinna znaleźć dla siebie forum tematyczne. Google: "forum fanatyków religijnych".
markpil

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: markpil »

Werbia pisze:- A widziałeś swoje "zdjęcie" i swój login na tym forum? Normalne to to nie wygląda, ...
a właśnie ze normalnie longin to poczatkowe litery imienia i nawiska więc się odczep - to TY TU NIE PASUJESZ ALE NIE CHCESZ TEGO PRZYJĄĆ DO WIADOMOŚCI
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 662
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: Werbia »

markpil pisze:
Werbia pisze:- A widziałeś swoje "zdjęcie" i swój login na tym forum? Normalne to to nie wygląda, ...
a właśnie ze normalnie longin to poczatkowe litery imienia i nawiska więc się odczep - to TY TU NIE PASUJESZ ALE NIE CHCESZ TEGO PRZYJĄĆ DO WIADOMOŚCI
formatcedwukropek pisze:Ja również uważam, że autorka wątku powinna znaleźć dla siebie forum tematyczne. Google: "forum fanatyków religijnych".
Kiedy rozum śpi - budzą się demony, a kiedy chrapie dusza - grasują szarlatani.
W ramach wdzięczności za komentarze przyślę Wam indywidualne zaproszenia na spotkanie laikatu karmelitańskiego.
https://werbia.blog.deon.pl
alf 78
kapral
Posty: 142
Rejestracja: 14 mar 2011, 20:36

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: alf 78 »

Werbia podobna nawiedzona do Ciebie prowadzi biznes na ul.Gołębiej myślę że znajdziecie wspólny język i założycie te sanktuarium i muzeum i co tam jeszcze będziesz chciała/...
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: mIcHaLos »

Fanatyzm? Choroba ?
Ale to bardzo rzadkie zjawisko
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 662
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: Werbia »

alf 78 pisze:Werbia podobna nawiedzona do Ciebie prowadzi biznes na ul.Gołębiej myślę że znajdziecie wspólny język i założycie te sanktuarium i muzeum i co tam jeszcze będziesz chciała/...
- Niech się spróbuje zmierzyć z projektem Drogi Krzyżowej wzdłuż ulicy Dłużewskiego i Staszica. Jeśli uda jej się postawić w Ostrołęce jedną Drogę Krzyżową w dwóch parafiach, to i tak będzie to chyba wyczyn porównywalny z obaleniem Muru Berlińskiego.
https://werbia.blog.deon.pl
markpil

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: markpil »

twoje skojarzenia sa porażające
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 662
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: Werbia »

markpil pisze:twoje skojarzenia sa porażające
Oparte na doświadczeniu. - Zacznij czytać Pismo Święte!-

- Jezus mówi: Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie.
- I słyszy odpowiedź: Cóż to jest prawda?

W lipcu 2012 roku złożyłam w Urzędzie Miasta Ostrołęki wniosek o utworzenie katolickiego muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu, który był jednocześnie zewnętrzną korespondencją Kościoła dwóch ostrołęckich parafii: św. Wojciecha i św. Antoniego.

Konsekwencje po dwóch latach: muzeum Bożego Miłosierdzia jak nie było, tak nie ma [choć od księdza Grzegorczyka usłyszałam informację, że już je założył i z Urzędu Miasta Ostrołęki otrzymałam 2 pisma z taką samą wiadomością], od czerwca 2013 do kwietnia 2014 wysłałam 4 listy do Kongregacji Nauki Wiary i zakończyłam tą korespondencję z Watykanem 5. listem do Kongregacji do Spraw Biskupów o zmianę ordynariusza diecezji. - Na mój babski rozum biskup, który nie radzi sobie z podstawowym uporządkowaniem administracji kościelnej oraz Jednością Kościoła, powinien jak najszybciej zostać arcybiskupem na Alasce.
https://werbia.blog.deon.pl
markpil

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: markpil »

Twoja ignorancja i zaślepienie mnie przeraża- nie chce cię obrażać = a tak nawiasem myślę że Pismo Święte znam i ROZUMIEM leiej niż Ty. Kościół nie toleruje fanatyzmu i dlatego każdy cie olewa
Ostatnio zmieniony 21 lis 2014, 18:44 przez markpil, łącznie zmieniany 1 raz.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 662
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: Werbia »

- Wiara nigdy nie jest sprawą prywatną: albo bierzesz za nią odpowiedzialność, albo mówisz "róbta, co chceta" - i ponosisz tego konsekwencje ...
https://werbia.blog.deon.pl
markpil

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: markpil »

Werbia pisze:- Wiara nigdy nie jest sprawą prywatną:
ale indywidualną a TY Ją i się narzucasz
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 662
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: Werbia »

- indywidualny to można mieć kod genetyczny i linie papilarne ...
https://werbia.blog.deon.pl
markpil

Re: Świecki Karmel u Księży Pallotynów?

Post autor: markpil »

nie tylko - dlaczego bierzesz tylko to co ci pasuje a nie akceptujesz poglądów innych niż twoje- koń z klapkami na oczach więcej widzi niż ty
ODPOWIEDZ