Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

kino, galeria, muzeum, dyskoteki, koncerty, imprezy plenerowe, puby. restauracje, opinie i informacje
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: PIq5 »

Konkordat to największe złodziejstwo jakie nam zafundowano naszej Ojczyźnie. Kosztem państwa dorabia się prywatną instytucję.
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Markus »

Jasio zaprosił swoją mamę na obiad. W mieście, w którym studiował, wynajmował małe mieszkanie razem z koleżanką Małgosią. Kiedy matka Jasia go odwiedziła, zauważyła że współlokatorka syna jest wyjątkowo atrakcyjną dziewczyną. Matka - jak to matka - zaczęła zastanawiać się, czy aby z tego ich wspólnego mieszkania nie wynikną jakieś problemy. Kiedy więc byli sam na sam, Jasio oznajmił:
- Domyślam się o czym myślisz, ale zapewniam cię, że ona i ja jesteśmy tylko współlokatorami. Nic nas nie łączy!
Tydzień później Małgosia stwierdziła, że w ich wynajętym mieszkaniu brakuje cukiernicy. Zwróciła się więc do Jasia:
- Nie chcę nic sugerować, ale od ostatniego obiadu z twoją matką nie mogę znaleźć mojej pamiątkowej cukierniczki. Chyba jej nie wzięła, jak myślisz..?
Jasiek zdecydował się napisać list do matki:
\"Droga Mamo, nie twierdzę, że wzięłaś pamiątkową cukiernicę Małgosi, ... nie twierdzę też, że jej nie wzięłaś. Faktem jednak jest to, że od czasu Twojej wizyty u nas nie możemy jej znaleźć.\"
Kilka dni później otrzymał odpowiedź:
\"Drogi Synku, nie twierdzę, że sypiasz z Małgosią, ... nie twierdzę również, że z nią nie sypiasz. Faktem jednak jest to, że gdyby Małgosia spała we własnym łóżku - już dawno by ją znalazła. Buziaczki, Mama.\"
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Markus »

W czasie mszy, facet szeptem pyta osoby obok:
- Jakie jest tu hasło do wi-fi?
- Jezu Chryste, człowieku!
- Ze spacjami, czy podkreślnikiem?
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Markus »

- Nie dzisiaj, kochanie, tak mnie boli głowa, że chyba zaraz pęknie...
- Wczoraj też cię bolała. To kiedy?
- Wybacz, naprawdę, to migrenowe, mam to po swojej mamie, a ona po swojej...
- Dziwna rodzina. Jak wy się rozmnożyłyście?
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Werbia »

Konkordat jest traktatem międzynarodowym zawartym pomiędzy Stolicą Apostolską i Rzecząpospolitą Polską.

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TA ... at_rp.html

Ze względu na powołanie oraz funkcję duszpasterską wszystkie osoby duchowne i konsekrowane na terenie Państwa Polskiego są - w pierwszej kolejności - obywatelami Stolicy Apostolskiej
https://werbia.blog.deon.pl
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Markus »

Trzy źrebaki przechwalały się kto ma starszą babcię:
-Moja babcia woziła na grzbiecie Napoleona - mówi pierwszy.
-To nic,moja woziła Aleksandra Wielkiego - mówi drugi.
-A moja piła wodę z Morza Martwego,
w czasach,kiedy było jeszcze Morzem Chorym - wypalił trzeci źrebak
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Werbia »

Dwaj benedyktyni siedzą i przepisują stare księgi.
Młodszy pyta swojego mistrza:
- Padre? A skąd my możemy wiedzieć, że te księgi dobrze przepisujemy?
- A widzisz bo my mamy w piwnicach oryginały. Chcesz to ci pokażę.
Po czym Padre schodzi do piwnicy. Mija godzina, dwie, a on nie wraca. Uczeń zaczął już się martwić, więc zszedł do piwnicy. Patrzy a tam jego mistrz siedzi nad jakąś księgą i płacze.
Podchodzi i pyta:
- Padre co się stało?
- Tu... Tu jest napisane "żyj w celi bracie" a nie "w celibacie".
https://werbia.blog.deon.pl
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Markus »

Facet w średnim wieku zatrząsł się, kiedy lekarz oznajmił mu, że ma przed sobą tylko 6 miesięcy życia, bo podczas ostatniego badania wykryto u niego nieuleczalną chorobę. Lekarz zasugerował, żeby uporządkował wszystkie swoje sprawy, zostawił testament i dopilnował organizacji pogrzebu. Poradził mu też, by jak najpełniej zaplanował resztę swojego życia, które mu jeszcze zostało.
- Co będzie pan robił przez te 6 miesięcy? - spytał lekarz.
Pacjent pomyślał parę minut i powiedział:
- Myślę, że zamieszkam z teściową.
Zaskoczony lekarz pyta:
- Na litość boską, dlaczego chce pan mieszkać z teściową?!
- Bo to będzie moje najdłuższe 6 miesięcy w życiu!
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Werbia »

Markus - gdybyś chciał poczytać coś mojego autorstwa, to zapraszam na mój blog: http://blog.wiara.pl/pisanki
i zachęcam Cię do pisania :)

Ale opowiem Ci jeszcze historię rodzinną. Kiedy moja córka była w gimnazjum i powiedziała mi, że po nim ma zamiar uczyć się w I LO a potem w Akademii Sztuk Pięknych, oba jej wybory mi się nie podobały. Mam bardzo złe wspomnienia z I LO i nie chciałam tam chodzić na wywiadówki i martwiłam się, gdzie po Akademii Sztuk Pięknych ona znajdzie pracę. Studiując przez dwa lata w Krakowie zdążyłam się zorientować jak w pewnym kraju nad Wisłą wygląda życie artystów: są okradani zwłaszcza przez instytucje kultury: w większości ośrodków kultury są pozatrudniani kuzyni lokalnych działaczy partyjnych - posłów, senatorów, prezydentów, wójtów, burmistrzów, itd. .... którzy nie poczuwają się absolutnie do żadnej solidarności zawodowej z artystami. A jeśli już u artystów coś zamawiają (książkę, obraz, kompozycję muzyczną) to mają zwyczaj podpisywać z nimi umowę odbierającą prawa autorskie do zamówionego dzieła ( moim zdaniem kultura, która nie tylko wyrzeka się własnych dzieci, ale też i je okrada jest zwyczajnie barbarzyńska .... i zaryzykuję stwierdzenie, że w Polsce nie ma grupy zawodowej bardziej pokrzywdzonej niż artyści. Nie chciałam więc takiej przyszłości dla mojej córki. Odbyłyśmy kiedyś wspólną wycieczkę do Krakowa. Pogoda była piękna, na krakowskim rynku zapytałam ją czy chce po Akademii Sztuk Pięknych malować obrazy na rynku i sprzedawać je turystom. Przyjrzała się bliżej życiu malarzy i po jakimś czasie zmieniła plany. Skończyła III LO o profilu grafiki komputerowej i niedługo po skończeniu liceum otrzymała pracę w firmie produkującej gry. Pracuje w tej branży do dzisiaj jako grafik i póki co nie żałuje, że miała okazję oglądać życie nie tylko swojej matki, ale także i innych artystów od podszewki: przynajmniej ją to uchroniło od popełnienia życiowych błędów.
https://werbia.blog.deon.pl
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Markus »

Sprawa rozwodowa:
- Co jest przyczyną pozwu?
- No
- Mąż pije?
- Nie
- Narkotyki?
- Nie
- Mało zarabia?
- Nie, nieźle zarabia
- Bije panią?
- Nie
- Nie zajmuje się dziećmi?
- Zajmuje
- Zdradza panią?
- Ależ skąd!
- Nie zaspokaja panią seksualnie?
- Nie, z tym wszystko OK.
- Nie pomaga pani przy pracach domowych?
- Pomaga, robi wszystko, co potrzeba
- To, co jest przyczyną rozwodu?!
- Wysoki Sądzie, musiałby Wysoki Sąd zobaczyć, z jaką miną on to robi...
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Werbia »

Początkująca poetka skarżyła się do siwobrodego poety na brak akceptacji wśród czytelników. - A dla kogo piszesz? - zapytał. - Dla Pana Boga - odpowiedziała. - A czy On cię akceptuje? - Oczywiście, że tak! - To innymi czytelnikami się nie przejmuj!
https://werbia.blog.deon.pl
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Markus »

Mąż do żony, po kilku godzinach kłótni:
- Ok, mogę się z Tobą zgodzić, ale to nic nie da.
- Dlaczego?
- Oboje będziemy wtedy w błędzie...
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Werbia »

Kurator rodzinny pyta mechanika samochodowego, dlaczego jego małżeństwo jest taka ruiną. - Wszystkie samochody umiem naprawić, ale do żony to nie mam narzędzi.
https://werbia.blog.deon.pl
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Markus »

Szkoła, nauczycielka pyta klasie:
- Jeśli pięć ptaków siedzi na płocie i zestrzelimy jednego z nich, to
ile zostanie?
Do odpowiedzi rwie się Jasiu:
- Żaden, pani profesor, na dźwięk strzału wszystkie odlecą.
- Poprawna odpowiedź to cztery, Jasiu, ale podoba mi się twój tok
rozumowania...
- To teraz ja zadam pani pytanie - mówi Jasiu.
- Na ławce siedzą trzy kobiety. Każda z nich je loda. Pierwsza
delikatnie oblizuje gałkę, druga ssie go całymi ustami tworząc z loda
stożek, a trzecia odgryza jednym ruchem pół loda. Która z nich jest
mężatką?
Pani chwile się zastanawia i pewnym głosem odpowiada:
- Wydaje mi się, że ta, która ssie loda całymi ustami tworząc stożek.
- Poprawna odpowiedź brzmi: ta, która ma obrączkę na palcu, ale podoba mi się pani tok rozumowania...
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Werbia »

W związku z tym, że patronem Ostrołęki jest św. Jan Paweł II i niewykluczone, że Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski na propozycję utworzenia karmelitańskiego klasztoru w Ostrołęce może odpowiedzieć, że jest już jeden ogólnopolski klasztor im. Jana Pawła II, do którego wszystkie osoby świeckie mogą wstępować i modlić się razem z karmelem i to wystarczy, może lepiej skończę ten wątek zachętą do wstępowania do Klasztoru im. św. Jana Pawła II, warunki wstąpienia na stronie: http://niewidzialnyklasztor.pl/index.ph ... &Itemid=42

Poza tym siostry karmelitanki z Woli nie mają aktualnie żadnej siostry zewnętrznej [choć kiedyś było ich trzy], póki co rolę takiej siostry zewnętrznej pełni pewien pan emeryt, który stara się pomagać siostrom za klauzurą we wszelki możliwy sposób. Ale jego siły i możliwości są ograniczone. Może jakieś powołanie z Ostrołęki na taką siostrę zewnętrzną w karmelu albo jakiś dil z szarytkami [chyba siostry mogą zmieniać zakony za zgodą przełożonych]? Szkaplerz u karmelitanek na Woli w Warszawie można przyjąć codziennie po mszy świętej o godzinie 7:45
https://werbia.blog.deon.pl
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Markus »

80-latek ożenił się z 20-latką i noc poślubną spędzają w hotelu.
Wśród personelu tegoż hotelu trwają zakłady, czy pan młody przeżyje tę noc.
Nad ranem na schodach prowadzących do recepcji pojawia się panna młoda.
Na drżących nogach słania się trzymając się poręczy.
- Co się stało? - pyta zaniepokojona recepcjonistka.
Na to panna młoda płaczliwym głosem:
- Jak mówił, że oszczędzał 60 lat, to myślałam, że ma na myśli pieniądze.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Werbia »

Modlitwa staruszka
Siwy, przygarbiony staruszek wysiadywał całymi godzinami w kościele. Z jego twarzy biła pogoda i skupienie. Pewnego dnia proboszcz chciał wiedzieć, o czym tak Bóg stale z nim rozmawia.
- Pan Bóg nic nie mówi. On tylko słucha - odparł krótko starzec.
- A co ty Mu mówisz? - ciągnął ksiądz.
- Ja też nic nie mówię. Ja też tylko słucham - brzmiała odpowiedź.

[z http://www.powolanie.bernardyni.pl/arti ... cle_id=266]
https://werbia.blog.deon.pl
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Markus »

Flegmatyk zatrudnił się w zoo do pracy przy żółwiach. Już na drugi dzień wpada do dyrektora i krzyczy:
-Panie dyrektooooorze.....żóółwie ucieeeekły!!!
-Niemożliwe!! Jak to sie stalo??
- To byl mooooment!!!
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Werbia »

Za przyjaźń z księżmi chyba mnie Pan Bóg pokarał znajomością różnych duchowości w obrębie chrześcijaństwa: zawołaniem jezuitów jest "dla większej chwały Bożej", karmelitów "aby Bóg był we wszystkim uwielbiony", pallotynów "dla nieskończonej chwały Bożej", wszystkich odłamów franciszkańskich "pokój i dobro", Opus Dei "albo rozum jest posłuszny i służy woli Bożej, albo odchodzi" - skoro Diecezja Łomżyńska i Ostrołęka ma już paru wariatów na publicznych stanowiskach, to może na tym etapie zakończmy jakiekolwiek moje zaangażowanie religijne w Ostrołęce.
Kościół ma dość pokory, żeby odnaleźć się nawet w takich sytuacjach ... ... ...
Ostatnio zmieniony 21 sty 2017, 17:01 przez Werbia, łącznie zmieniany 1 raz.
https://werbia.blog.deon.pl
Markus
starszy sierżant
Posty: 345
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:34

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Markus »

- Dlaczego w trakcie poważnej awarii lub katastrofy najpierw ewakuuje się kobiety i dzieci?
- Aby móc w spokoju pomyśleć nad rozwiązaniem
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Jak zamienić Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce w Klasztor Karmelitanek Bosych

Post autor: Werbia »

Nuncjatura Apostolska uważa, że utworzenie Muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu dotyczy miejscowej społeczności. - Tylko, powiedz, jaki interes mają Księża Pallotyni w tym, żeby eksponaty z Ożarowa Mazowieckiego i Częstochowy "eksportować" do Ostrołęki? Skoro błogosławieństwo karmelitów bosych ich nie przekonało to nawet i utworzenie klasztoru w Ostrołęce może ich nie przekonać ... ... ...
https://werbia.blog.deon.pl
ODPOWIEDZ