Strona 1 z 1

Prośba o opinię

: 29 kwie 2017, 20:18
autor: Werbia
- Ciekawi duszpasterze mi się w tej Diecezji Łomżyńskiej i Karmelu Bosym trafili; nałożyli na mnie krzyż, którego sami nie są w stanie udźwignąć ... ... ... ale pracując na Poczcie Polskiej już trochę zdążyłam przyzwyczaić się do równego traktowania przez mężczyzn.

- Mogę zwrócić się do Kościoła Prawosławnego o błogosławieństwo na utworzenie muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu w Ostrołęce, ale muszę mieć pewność, że duchowni prawosławni są w Ostrołęce mile widziani i bezpieczni, dlatego wydaje mi się, że nie powinnam występować z taką prośbą do Cerkwi, dopóki duchowni prawosławni nie pojawią się na nabożeństwie podczas obchodów Dni Ostrołęki na Fortach Bema.

Re: Prośba o opinię

: 30 kwie 2017, 15:00
autor: steward
O jaką opinię prosisz nie zadając pytania?

Czy admin mi wyjaśni tolerowanie autorki tych wątków?

Re: Prośba o opinię

: 30 kwie 2017, 16:39
autor: Werbia
Spróbuję przedstawić sprawę prościej. Na podstawie dokumentu, z którego treścią można zapoznać się pod adresem internetowym: http://blog.wiara.pl/files/blogs/3601/f ... oszcza.pdf
mogę podejmować wszelkie działania i starania zmierzające do utworzenia katolickiego muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu. I skoro uznałam, że takiego muzeum nie uda się założyć bez współpracy z Kościołem Prawosławnym, to mogę również w imieniu Kościoła Katolickiego wystosować prośbę do Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski o błogosławieństwo i pomoc w utworzeniu takiej instytucji ewangelizacyjnej.

Zważywszy jednak na kontekst historyczny, nie chcę narażać osób duchownych z Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego na potencjalne oraz możliwe niedogodności i nieprzyjemności, które mogą na tym tle wyniknąć ze strony ostrołęckich grup rekonstrukcyjnych albo ruchów charyzmatycznych.

- Historykiem nie jestem, ale bardzo możliwe, że ostatnie modlitwy ekumeniczne w Ostrołęce odbyły się w okresie Dwudziestolecia Międzywojennego, ... ... ... więc dość dawno ... ... ...

Re: Prośba o opinię

: 30 kwie 2017, 17:53
autor: steward
Werbia pisze:
30 kwie 2017, 16:39
Spróbuję przedstawić sprawę prościej.
Może spróbuj zadać pytanie jeśli oczekujesz jakiejkolwiek odpowiedzi.

Re: Prośba o opinię

: 30 kwie 2017, 18:32
autor: Werbia
- Ani modlitwy ekumeniczne, ani napisanie listu do Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy nie stanową dla mnie problemu. Zastanawiam się jednak, jakie mogą być konsekwencje prośby wystosowanej przez Kościół Katolicki do Kościoła Prawosławnego o błogosławieństwo i pomoc w utworzeniu katolickiego muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu?

Re: Prośba o opinię

: 01 maja 2017, 9:37
autor: Markus
To napisz jeśli to nie problem ale nie pochlebiaj sobie ,że występujesz w imieniu Kościoła Katolickiego tylko Jako osobna prywatna

Re: Prośba o opinię

: 01 maja 2017, 10:47
autor: Werbia
- Jako osoba prywatna to mogę chodzić na liturgię do Katedry Metropolitalnej pod wezwaniem św. Marii Magdaleny i wrzucać pieniądze do tacy na cerkiew.

Re: Prośba o opinię

: 01 maja 2017, 11:28
autor: Markus
to tak zrób

Re: Prośba o opinię

: 01 maja 2017, 12:18
autor: Werbia
http://katedra.org.pl/parafia/nabozenstwa/

Też możesz się od czasu do czasu wybrać - Kościołowi Katolickiemu przyda się również i Twoja modlitwa wstawiennicza.