Konkurs na projekt filii muzeum diecezjalnego w Ostrołęce

kino, galeria, muzeum, dyskoteki, koncerty, imprezy plenerowe, puby. restauracje, opinie i informacje
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Konkurs na projekt filii muzeum diecezjalnego w Ostrołęce

Post autor: Werbia »

Dzień dobry

Bardzo proszę osoby chętne o napisanie projektu filii Muzeum Diecezjalnego w Ostrołęce w budynku po byłej pływalni miejskiej przy ul Piłsudskiego - wychodząc z tą inicjatywą do Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego niestety nie miałam żadnego konkretnego projektu, który można by było urzędnikom przedstawić.

Co prawda przedstawiłam Ostrołęckiemu Ratuszowi i w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego projekt założenia Muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu w budynku przy ul. I Armii Wojska Polskiego 23 w Ostrołęce -Wojciechowicach, ale chyba jest zbyt awangardowy, na to żeby mógł uzyskać aprobatę i raczej mógłby być on faktycznie zrealizowany jedynie przez oo. Jezuitów albo Kościół Prawosławny. Księży Pallotynów do niego trudno przekonać .... ... .... i pewnie prędzej powstanie tam Muzeum 5 Pułku Ułanów Zasławskich niż jakiekolwiek kościelne muzeum.

Ogólne kryteria i założenia projektu filii Muzeum Diecezjalnego w Ostrołęce w budynku po byłej pływalni miejskiej przy ul. Piłsudskiego:
poparcie Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej i Nuncjatury Apostolskiej w Polsce,
poparcie zakonu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Księży Pallotynów i Zakonu Karmelitów Bosych,
poparcie Urzędu Miasta Ostrołęki i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Oczywistą nagrodą za napisanie takiego projektu dla Autora/Autorów będzie jego realizacja. Ja ze swojej strony jako dowód wdzięczności oferuję wszystkim Autorom projektów po egzemplarzu "Dzienniczka" Św. Siostry Faustyny Kowalskiej.

Termin nadsyłania projektów: 05.10.2017
adres:
wjkurpiewska@wp.pl

Gdyby ktoś z Państwa zechciał przesłać projekt utworzenia filii muzeum diecezjalnego w Ostrołęce bezpośrednio do wszystkich wyżej wymienionych instytucji - wyręczając w tym mnie - ma na to oczywiste moje błogosławieństwo.

z życzeniami owocnej pracy oraz udanego weekendu
W.K.
https://werbia.blog.deon.pl
PIq5
kapral
Posty: 132
Rejestracja: 09 cze 2010, 20:24

Re: Konkurs na projekt filii muzeum diecezjalnego w Ostrołęce

Post autor: PIq5 »

Przecież miasto ogłosiło, że budynek pływali będzie dzierżawiony. Jak chcesz tam muzeum zrobić?
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Konkurs na projekt filii muzeum diecezjalnego w Ostrołęce

Post autor: Werbia »

Mam nadzieję, że projekty będą broniły się same.

Jak do tej pory udało mi się przekonać Władze Kościelne jedynie do tego, że kwintesencja Biblii Ubogich czyli dwa kawałki materiału stanowiące Szkaplerz są więcej warte niż fochy niektórych księży, ale stanowisko Biskupa Łomżyńskiego i błogosławieństwo Księdza Proboszcza są okrągłe jak wielkanocne jajeczka - nie mam pozwolenia Kościoła na napisanie projektu filii muzeum diecezjalnego.

Podstawowym produktem turystycznym muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu są eksponaty związane z opracowywaniem teologicznym "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny Kowalskiej, ale choć jeszcze ani razu nie zrobiono z nich wystawy, to, z jakiegoś powodu, już jest na nie sporo amatorów wśród osób duchownych. Księża Pallotyni nie są w stanie zapewnić im odpowiedniego bezpieczeństwa i sądzę, że te eksponaty mogą bardzo szybko zaginąć nie tylko z każdego muzeum diecezjalnego, ale nawet z muzeum przy Świątyni Opatrzności Bożej. I bardzo możliwe, że mogły by być dobrze zabezpieczone tylko pod patronatem, ochroną i fachowym monitoringiem Stora Enso.
https://werbia.blog.deon.pl
formatcedwukropek
starszy szeregowy
Posty: 73
Rejestracja: 26 paź 2013, 18:12

Re: Konkurs na projekt filii muzeum diecezjalnego w Ostrołęce

Post autor: formatcedwukropek »

Ogłaszam konkurs dla lokalnych architektów na projekt mojego przyszłego domu. Wynagrodzeniem będzie jego realizacja. Dodatkowo, jako dowód wdzięczności, oferuję przeterminowany bilet PKS do Borawego. Życzę owocnej pracy.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Konkurs na projekt filii muzeum diecezjalnego w Ostrołęce

Post autor: Werbia »

Gdybym ja pisała projekt filii muzeum diecezjalnego w Ostrołęce, to za zasadniczy produkt turystyczny uznałabym tutaj sztandary parafialne Parafii z Ostrołęckiego Rejonu Duszpasterskiego.
https://werbia.blog.deon.pl
pawello
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 26 sty 2017, 20:28
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Konkurs na projekt filii muzeum diecezjalnego w Ostrołęce

Post autor: pawello »

autora/autorkę tematu chyba coś (delikatnie mówiąć) boli.

Zwracam się do administracji o usunięcie tego durnego tematu.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Konkurs na projekt filii muzeum diecezjalnego w Ostrołęce

Post autor: Werbia »

http://bip.mkidn.gov.pl/pages/departame ... rowego.php

- To zapytaj czy Departament Dziedzictwa Kulturowego nie zainteresuje się zainwestowaniem w muzeum ze sztandarami kościelnymi :)

- Kościelnym mogą się kojarzyć z mysimi gniazdami, siedliskami kurzu i moli, ale dla dla Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego to są bezcenne Dobra Narodowe .... .... ....
https://werbia.blog.deon.pl
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Konkurs na projekt filii muzeum diecezjalnego w Ostrołęce

Post autor: steward »

pawello pisze: 06 wrz 2017, 22:29 autora/autorkę tematu chyba coś (delikatnie mówiąć) boli.

Zwracam się do administracji o usunięcie tego durnego tematu.
Pisałem o tym wielokrotnie, administracja karmi tego trolla i ma gdzieś ten ewidentny spam. Żenujące. Nałożyłbym bana na pesel do 4 pokolenia do przodu. :mrgreen:
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Konkurs na projekt filii muzeum diecezjalnego w Ostrołęce

Post autor: Werbia »

https://werbia.blog.deon.pl
ODPOWIEDZ