Prośba o napisanie projektu utworzenia Muzeum Poświęconego Bożemu Miłosierdziu

kino, galeria, muzeum, dyskoteki, koncerty, imprezy plenerowe, puby. restauracje, opinie i informacje
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Prośba o napisanie projektu utworzenia Muzeum Poświęconego Bożemu Miłosierdziu

Post autor: Werbia »

Bardzo proszę osoby chętne o napisanie tym razem projektu utworzenia Muzeum Poświęconego Bożemu Miłosierdziu w budynku przy ul. I Armii Wojska Polskiego 23 w Ostrołęce.

Gotowe projekty mogą Państwo przesłać do Urzędu Marszałkowskiego a kopię projektu chyba najlepiej będzie oddać do rąk własnych ks. Roberta Kaima SAC w parafii pw. św. Wojciecha B.M. w Ostrołęce.

Jako termin zakończenia tej akcji proponuję 14 grudnia 2017.

Każda osoba, która podejmie się napisania projektu i jego przesłania do Urzędu Marszałkowskiego oraz przekazania kopii ks. Robertowi, może następnie zgłosić na mój e-mail wjkurpiewska@wp.pl swoje dane kontaktowe w celu otrzymania nagrody za udział - a jest nią tym razem Brewiarz dla osób świeckich.

- Chyba dobrze by było, żeby urzędnicy mogli te projekty nie tylko porównywać i wybierać, ale też żeby mieli w czym przebierać :)
https://werbia.blog.deon.pl
obcy w mieście
kapral
Posty: 129
Rejestracja: 24 wrz 2016, 10:19

Re: Prośba o napisanie projektu utworzenia Muzeum Poświęconego Bożemu Miłosierdziu

Post autor: obcy w mieście »

Nie uważasz że w tym mieście jest wiele większych potrzeb niż jakieś muzeum?
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Prośba o napisanie projektu utworzenia Muzeum Poświęconego Bożemu Miłosierdziu

Post autor: Werbia »

Nie wiem. W dodatku nie jestem muzealnikiem i nie dysponuję żadną kolekcją; eksponatami dysponuje Łomżyńska Kuria Diecezjalna i Księża Pallotyni. A od rozpoznawania potrzeb w tym mieście to chyba jest Rada Miasta i cały sztab urzędników z prezydentem i jego zastępcami na czele. Wydaje się że początkowo, gdy wystąpiłam z taką inicjatywą Urząd Miasta Ostrołęki wyrażał zainteresowanie utworzeniem muzeum kościelnego, ale gdy się okazało, że chodzi o dwa kościelne muzea to się wycofał. Może i za dużo naraz .... ... ...
Ale na utworzeniu Muzeum Poświęconego Bożemu Miłosierdziu w Ostrołęce w budynku przy ul. I Armii Wojska Polskiego 23 zależy mi znacznie bardziej niż na jego utworzeniu przy jakimkolwiek pallotyńskim czy diecezjalnym sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ponieważ uważam że Jedność jest w Kościele istotna i przynosi Bogu większą chwałę niż najpobożniejsze dzieła, które tej jedności mogą przeczyć - a biskup wywodzący się z Ostrołęki na katedrze łomżyńskiej być może jest większym męczennikiem niż niektórzy spośród tych, których dzisiaj obchodzimy święto w Kościele... ...
https://werbia.blog.deon.pl
kormoran
sierżant
Posty: 270
Rejestracja: 23 sie 2013, 11:34

Re: Prośba o napisanie projektu utworzenia Muzeum Poświęconego Bożemu Miłosierdziu

Post autor: kormoran »

Ostrołęka miastem Biedronek i... muzeów?
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Prośba o napisanie projektu utworzenia Muzeum Poświęconego Bożemu Miłosierdziu

Post autor: Werbia »

Gdyby osoby duchowne miały taki sam problem z dzieleniem się powierzoną sobie władzą z Bogiem jak politycy, szkoda by mi było czasu na takie tematy .... .... .... ale wystarczy jeśli z lekcji religii człowiek wyniesie, że gdy Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest na swoim miejscu.... .... ....
Jest pewna piękna modlitwa ignacjańska, która czyniąc z człowieka Bożego niewolnika, potrafi go wyzwolić nie tylko z powszedniej idolatrii:

Zabierz Panie i przyjmij
całą wolność moją,
pamięć moją i rozum,
i wolę mą całą.
Wszystko, co mam i posiadam.
Ty mi to wszystko dałeś,
Tobie to, Panie, oddaję.
Twoje jest wszystko,
rozporządzaj tym w pełni
wedle swej woli.
Daj mi jedynie miłość Twą i łaskę,
a to mi wystarczy.
Amen.


św. Ignacy Loyola,
Ćwiczenia Duchowe, 234
https://werbia.blog.deon.pl
ODPOWIEDZ