Projekty utworzenia muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu

kino, galeria, muzeum, dyskoteki, koncerty, imprezy plenerowe, puby. restauracje, opinie i informacje
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Projekty utworzenia muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu

Post autor: Werbia »

Życząc Państwu błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i dziękując za cierpliwość do moich postów, odpowiedzi i komentarzy, chciałam poinformować, że nie dotarł do mnie żaden projekt utworzenia kościelnego muzeum w Ostrołęce ani żadne informacje o jego napisaniu.

I jedynym projektem , który mógłby konkurować z tym, który napisałam na utworzenie muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu w budynku przy ul. I Armii Wojska Polskiego 23 w Ostrołęce i wysłałam go do Urzędu Marszałkowskiego, przedstawił mi ksiądz Stanisław Markowski podczas mojej pielgrzymki do Domu Faustyny w Ostrówku pod Warszawą.

Z kronik parafialnych wynika, że Parafia pw. św. Wojciecha B.M. w momencie powstawania nie miała żadnego uposażenia i jest jedną z uboższych w okolicy więc na wykupienie budynku przy ul. I Armii Wojska Polskiego 23 od Urzędu Marszałkowskiego z pewnością jej nie stać, a współpraca pomiędzy Urzędem Marszałkowskim i duchowieństwem chyba obiecująco nie wygląda.

- Dom Pielgrzyma w Ostrówku będzie otwarty już od stycznia 2018! http://domfaustyny.pl/5614
Od początku inicjatywy utworzenia muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu za podstawowe i zasadnicze kryterium jej rozeznawania uznawałam Jedność Kościoła a koncepcja księdza Stanisława Markowskiego, którą mi opowiedział, całkowicie i w zupełności to kryterium spełnia. Wobec czego chyba nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Państwa do Domu Pielgrzyma i Domu św. Faustyny w Ostrówku. :)
https://werbia.blog.deon.pl
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Projekty utworzenia muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu

Post autor: Werbia »

Nie czuję się odpowiedzialna ani za bezowocną współpracę z Kościołem Katolickim w zakresie muzealnictwa Urzędu Miasta Ostrołęki, ani Urzędu Marszałkowskiego. Widocznie eksponaty którymi dysponuje Łomżyńska Kuria Diecezjalna czy też Księża Pallotyni nie są dla osób decyzyjnych w Ostrołęce ani cenne, ani wartościowe. Prosiłam prezydenta Ostrołęki o jakiś reprezentatywny i w miarę dobry na muzeum budynek: prezydent Janusz Kotowski nie dał żadnego budynku i dlatego nie będzie w Ostrołęce żadnego kościelnego muzeum.

Widocznie nikt w ratuszu nie kończył kursu na przewodników turystycznych w Akademii Humanistycznej i nie ma przekonania, że najcenniejsze na Mazowszu jest kapłaństwo sakramentalne a najpiękniejsze i wygrywające konkurencję z wszelkimi lokalnymi cudami i wydarzeniami historycznymi są budynki sakralne.

Z niektórymi Księżmi Pallotynami i księżmi diecezjalnymi może mnie nieco dzielić podejście do kultu Matki Bożej Szkaplerznej, ponieważ uważam że rezygnując z niego tudzież go krytykując wylewają przysłowiowe "dziecko z kąpielą".

- Ale moich badań i znajomości "Dzienniczka" św. Faustyny na pewno nie można porównywać z dorobkiem w tym zakresie Księży Pallotynów. Jednak jako filolog który interesował się epifaniami w literaturze uważam, że gdyby upchnąć eksponaty związane z opracowywaniem "Dzienniczka" siostry Faustyny w ostrołęckim Muzeum Żołnierzy Wyklętych, to wyjdzie z tego karmelitański klasztor. Gdyby je upchnąć w hipotetycznej ostrołęckiej filii Muzeum Diecezjalnego, to wyjdzie z tego filia Muzeum Diecezjalnego, gdyby je upchnąć w Domu Faustyny w Ostrówku to wyjdą z tego podwaliny pod Muzeum Diecezjalne Diecezji Warszawsko-Praskiej, gdyby je upchnąć w muzeum przy Świątyni Opatrzności Bożej, to wyjdzie z tego szybka beatyfikacja i jeszcze szybsza kanonizacja Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdyby eksponaty związane z opracowywaniem "Dzienniczka" wstawić do budynku przy ul. I Armii Wojska Polskiego 23, to wyjdzie z tego katolickie muzeum ekumeniczno - misyjne, a gdyby je wstawić do Muzeum Literatury to wyjdzie z tego nie mniej ni więcej tylko Muzeum Literatury.

- A za rozporządzanie kościelnymi eksponatami chyba już odpokutowałam, ponieważ moja aplikacja na stanowisko opiekuna ekspozycji muzealnych w muzeum literatury póki co została rozpatrzona pozytywnie. :)
https://werbia.blog.deon.pl
ODPOWIEDZ