101 obrazów Jezusa na 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

kino, galeria, muzeum, dyskoteki, koncerty, imprezy plenerowe, puby. restauracje, opinie i informacje
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

101 obrazów Jezusa na 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Post autor: Werbia »

W związku ze staraniami o kościelne muzeum w Ostrołęce marzy mi się wystawa 101 obrazów Jezusa w 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, bo 100 na setną rocznicę to już nierealne ... ... ... takie huczne okrągłe narodowe święto, ale jakoś jakby bezreligijne ... ... ... Dzięki Bogu, że 11 listopada wypada chociaż w niedzielę - i Boga trudno będzie w nich Polakom ominąć. Ale szkoda, że nie ma też 100 obrazów Maryi na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ... ... ...
https://werbia.blog.deon.pl
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: 101 obrazów Jezusa na 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Post autor: Markqus »

to działaj masz rok i tydzień
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: 101 obrazów Jezusa na 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Post autor: Werbia »

Uważam, że połączenie budżetu parafialnego i muzealnego może być zbyt dużym obciążeniem i dla Księdza Proboszcza, i dla Parafii pw. św. Wojciecha w Ostrołęce - i prowadzeniem muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu powinna zająć się fundacja, którą chyba ma chęć założyć i Ksiądz Biskup, i ożarowska Fundacja Misericordia, ale najodpowiedniejszy adres dla takiej instytucji NGO w Ostrołęce póki co zajmują zupełnie niezwiązane z Kościołem - poza umową najmu - szkoły.
https://werbia.blog.deon.pl
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: 101 obrazów Jezusa na 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Post autor: Markqus »

Nie pisałem o połączenie budżetu parafialnego i muzealnego. Ty masz pomysł , więc go zrealizuj , WŁASNYMI SIŁAMI
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: 101 obrazów Jezusa na 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Post autor: Werbia »

Wszystkie "moje siły"kończyły seminaria duchowne... ... ... :) W kronikach parafialnych Parafii św. Wojciecha B.M. w Ostrołęce natknęłam się kiedyś na wzmiankę o jakimś incydencie podkładania bomby przez szkołę wynajmującą salki parafialne na dole szkole wynajmującej salki parafialne na górze czy jakoś odwrotnie... ... ... od tamtej pory każdy Ksiądz Proboszcz w Wojciechowicach może obchodzić się z nimi jak z bombką choinkową, ponieważ obawia się bomby pod kościołem ... ... ...
https://werbia.blog.deon.pl
jermak
kapral
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: 101 obrazów Jezusa na 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Post autor: jermak »

A może jednak lepiej 101 km dobrych miejskich dróg bez wybojów?
Może sprzątanie bulwarów nad Narwią? - to nie naruszy budżetu dobrodzieja, ale wtedy po co tworzyć Fundację z dofinansowaniem wszystkich podatników.
Jednak potrzeba MIŚia na miarę naszych potrzeb, bardzo drogiego, wtedy nikt nie będzie śmiał pytać po co trwonić nasze pieniądze - pamiętacie? ta logika ciągle działa, niestety.
ODPOWIEDZ