Charyzmat nowego prezydenta Ostrołęki

kino, galeria, muzeum, dyskoteki, koncerty, imprezy plenerowe, puby. restauracje, opinie i informacje
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Charyzmat nowego prezydenta Ostrołęki

Post autor: Werbia »

W związku z nadchodzącymi zmianami w Ostrołęckim Ratuszu zastanawiam się nad charyzmatem pana Łukasza Kulika.

Kapłańskie pamiątki po opracowywaniu teologicznym Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej już próbowało przyjąć i zagospodarować dwóch polskich kapłanów diecezjalnych, ale żadnemu z nich to się nie udało. - Może dlatego, że nie rozpoznali daru bilokacji, z którym od początki w tej inicjatywie chyba mamy do czynienia ... ... ...

Wydaje mi się, że te pamiątki przyjmą tylko ci, którzy mają do tego powołanie ... ... ... chyba poza mną ma je tylko Parafia pw. św. Wojciecha B.M. w Ostrołęce i prezydent Ostrołęki - odchodzący prezydent nawet nie próbował założyć jakiegokolwiek kościelnego muzeum w Ostrołęce - pewnie nie miał do tego powołania ... ... ... czy Łukasz Kulik jest na tyle ubogi duchowo, żeby przyjąć TAKI prezent od kapłanów? - por. Mt.5,3

- Czy poczekamy na kolejne wybory albo na włączenie Wojciechowic do Republiki Federalnej Niemiec -? ... ... ...jakimś zrządzeniem losu ambasada RFN okazuje się zainteresowana pomocą w założeniu kościelnego muzeum ... ... ... ... ... ... w Ostrołęce ... ... ...
https://werbia.blog.deon.pl
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Charyzmat nowego prezydenta Ostrołęki

Post autor: Markqus »

coraz lepiej Ci idzie
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Charyzmat nowego prezydenta Ostrołęki

Post autor: sylwor »

Prezydent miasta to organ świecki więc szukaj gdzie indziej.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Charyzmat nowego prezydenta Ostrołęki

Post autor: Werbia »

- Ciekawe dlaczego Ostrołęka wypłaca pensję księżom za pracę w oświacie, a ma opory przed zatrudnieniem ich w kulturze ... ... ...
https://werbia.blog.deon.pl
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Charyzmat nowego prezydenta Ostrołęki

Post autor: sylwor »

Nie wypłaca , a wypłacała.......
Odpowiedź jest dość prosta.
Prezydentem był (niby jeszcze jest kilka dni) katecheta.
Księża mają tyle do kultury co świnie do lotów w kosmos.
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Charyzmat nowego prezydenta Ostrołęki

Post autor: sylwor »

Moja kochana werbio nastał ten czas kiedy możesz udać się bezpośrednio do Pana Kotowskiego i poruszyć ten problem osobiście.
Co do obecnego (za kilka dni) prezydenta to daruj sobie takie zapytania. Nowy prezydent ma dobro mieszkańców ponad dobro kościoła i innych tworów.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Charyzmat nowego prezydenta Ostrołęki

Post autor: Werbia »

Świadkowie Jehowy z pewnością by się ucieszyli z misji katechetycznej w ostrołęckich szkołach, ale żaden komitet rodzicielski na to nie pozwoli :)

Przejdź się dzisiaj do kościoła, a przekonasz się, ile wspólnego ma wiara katolicka z polską tradycją i kulturą.

Ja już napisałam wystarczająco dużo wniosków i nazbierałam podpisów o utworzenie kościelnego muzeum w Ostrołęce za kadencji Janusza Kotowskiego. Teraz on niebawem będzie miał znacznie więcej wolnego czasu ode mnie - misji katechetycznej od biskupa już raczej nie dostanie - ale na muzealną z pewnością może liczyć. Może będzie chciał pisać wnioski i zbierać podpisy, ... ... .... przecież ma w tym zakresie większe doświadczenie ode mnie ... ... ..
https://werbia.blog.deon.pl
Markqus
plutonowy
Posty: 217
Rejestracja: 02 kwie 2018, 16:40

Re: Charyzmat nowego prezydenta Ostrołęki

Post autor: Markqus »

ty sama siebie pytasz , zadawaj pytania ZAINTERESOWANYM (w/g ciebie) , niech SAMI się wypowiedzą
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Charyzmat nowego prezydenta Ostrołęki

Post autor: Werbia »

Masz rację, to Forum nie jest miejscem na wykłady z teologii podawania szklanki wody spragnionemu i kromki chleba głodnemu czy szaty nagiemu - choć niektórym zaangażowanym społecznie katolikom w Ostrołęce by się przydały ... ... ...
https://werbia.blog.deon.pl
brexit

Re: Charyzmat nowego prezydenta Ostrołęki

Post autor: brexit »

sylwor pisze: 11 lis 2018, 1:14 Nie wypłaca , a wypłacała.......
Odpowiedź jest dość prosta.
Prezydentem był (niby jeszcze jest kilka dni) katecheta.
Księża mają tyle do kultury co świnie do lotów w kosmos.

Nie dość ,że jesteś niedouczonym durniem, to jeszcze łajdakiem.

https://www.youtube.com/watch?v=SN0wK-wXqY0
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Charyzmat nowego prezydenta Ostrołęki

Post autor: Werbia »

Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staje się wkrótce narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości.
kard. Stefan Wyszyński

Nie dziwię się, że Łomżyńska Kuria Diecezjalna wyraża chęć utworzenia w Ostrołęce filii Muzeum Diecezjalnego a Księża Pallotyni możliwość założenia muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu. Nie dziwię się także karmelitom, którzy są otwarci na nakładanie ludziom szkaplerzy i zakładanie karmelitańskich klasztorów zawsze i wszędzie - więc także i w Ostrołęce.

- Zadziwiające, że samorządy lokalne do tej pory robiły sporo, żeby żadnej z tych inicjatyw nie zauważyć ... ... ...
https://werbia.blog.deon.pl
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Charyzmat nowego prezydenta Ostrołęki

Post autor: steward »

Najlepszy w tym wszystkim dla mnie jest fakt, iż nowy prezydent jest nastawiony anty katolicko. Dlatego werbio, nie będzie za publiczne pieniądze, żadnego ołtarzyka głupoty i ciemnoty czyt. muzeum, a żaden mężczyzna chodzący w czarnej sukience nie będzie piastował żadnego stanowiska w urzędzie miasta. Poniekąd dlatego na niego głosowałem. Miałaś swojego katechetę, który również nie zatrudnił żadnego plebana w UM :devil: :devil: :devil: . A mam nadzieję, że za parkingi, zbudowane za publiczne pieniądze, pod kościołami, kościoły oddadzą publiczne środki.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Charyzmat nowego prezydenta Ostrołęki

Post autor: Werbia »

W Polsce jest ponad 90 procent katolików, którzy płacą podatki a ich pieniądze w zdecydowanej mierze idą na utrzymanie ateistycznej budżetówki. - Wydaje mi się, że komunizm mamy za sobą na tyle w tyle, iż wyborcy będą powoli rozliczać z tego każdy rząd i każdą partię polityczną ... ... ...

Po 12 latach prezydentury Janusza Kotowskiego Ostrołęka wygląda jak teren działania iluminatów. Mam nadzieję, że prywatny przedsiębiorca na stanowisku prezydenta Ostrołęki będzie umiał zadbać przede wszystkim o interesy i dobro mieszkańców.
https://werbia.blog.deon.pl
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Charyzmat nowego prezydenta Ostrołęki

Post autor: sylwor »

Moja droga Pani....
A może w tej bajce jest 99% katolików.... ( ateraz się budzimy..............................)
Obudziła się Pani???? gdzie te podatki na ateistów ???? A czy przypadkiem według konkordatu urzędy mają być oddzielone od kościoła ?
Ja mam nadzieję że nowy prezydent zadba o Pani dobro i postara się o miejsce dla Pani w ośrodku leczącym urojenia.
A może w ośrodku wystąpi chęć założenia muzeum o które Pani walczy....
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Charyzmat nowego prezydenta Ostrołęki

Post autor: sylwor »

A co do charyzmatu nowego prezydenta to chyba należałoby się skupić na braku charyzmatu ustępującego.....
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Charyzmat nowego prezydenta Ostrołęki

Post autor: sylwor »

Ustępujący prezydenci dzielą się na:
Facetów (kobiety)z klasą...
Facetów(kobiety) którym wydaje się że mają klasę......
I pseudoprezydentów którzy w dniu odwołania powołują szmatę na dyrektora by ograbić mieszkańców miasta.....
Jako przykład może być decyzja Januszka od Kotowskich który w dniu zakończenia swej kadencji mianuje znienawidzoną osobę w srodowisku nauczycielskim na dyrektora nowo powstałego tworu będącego NA LIŚCIE PŁAC MIASTA....
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Charyzmat nowego prezydenta Ostrołęki

Post autor: sylwor »

Jak dla mnie ... Ustępujący... niejaki kotowski nie zasługuje nawet na splunięcie historii.....
Pani Historia powinna wysłać go bez zastanowienia na śmietnik i przysypać gnojem.
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Charyzmat nowego prezydenta Ostrołęki

Post autor: Werbia »

Dane szacunkowe m.in dotyczące katolików w Polsce być może warto zweryfikować w Instytucie Statystyki Kościoła Katolickiego SAC: http://www.iskk.pl

Zdarza się, że Hierarchia Kościoła Katolickiego korzysta z posługi rozeznania duchowego i kierownictwa w tym zakresie osób świeckich, ale ustępujący prezydent Ostrołęki choć niewątpliwie ma charyzmat misyjny i braku pobożności też nie można mu zarzucić, to nie ma charyzmatu rozeznawania duchów i mógłby w tym zakresie zdecydowanie bardziej ufać odpowiedniej Hierarchii Kościelnej, która dysponuje charyzmatem rozeznawania duchów i kierownictwa duchowego - z urzędu.
https://werbia.blog.deon.pl
ODPOWIEDZ