Strona 1 z 1

Ad. Muzeum Miłosierdzia Bożego przy kościele pw. Krzyża Świętego w Warszawie

: 17 sie 2019, 16:04
autor: Werbia
Inicjatywa utworzenia muzeum poświęconego Bożemu Miłosierdziu rozpoczęła się w Ostrołęce, ale swój finał chyba znajdzie w Warszawie. Jednak zakładanie tego muzeum trzeba zacząć w tym przypadku od tablicy pamiątkowej poświęconej bł. ks. Michałowi Sopoćko na domu Księży Misjonarzy przy ul. Traugutta: tutaj ks. Sopoćko mieszkał podczas studiów teologicznych na Uniwersytecie Warszawskim. - Gdyby udało się uzbierać na ten cel ze 3 tysiące zł. to może księżom udałoby się załatwić sprawy formalne związane z pozwoleniami na umieszczenie takiej tablicy na budynku jednak zabytkowym.

- W końcu ilu z nas nie słuchało przez radio mszy świętych z Kościoła pw. Św. Krzyża - jest okazja rzucić z parę zł. " na tacę" :), ale w tytule ofiary lepiej wpisywać "na tablicę pamiątkową ks. Sopoćki". :) Poniżej dane kontaktowe.

Parafia pw. Św. Krzyża
ul. Krakowskie Przedmieście 3
00-047 Warszawa

Konto Parafialne:BANK PEKAO SA
59 1240 1024 1111 0010 0109 1158

Na muzeum poświęcone Bożemu Miłosierdziu być może wygospodaruje miejsce w Instytucie Filozofii na Krakowskim Przedmieściu 3 Uniwersytet Warszawski, ale i na odsłonięcie tablicy poświęconej bł. ks. Sopoćko i na otwarcie muzeum z pewnością będzie można z Ostrołęki pojechać na pielgrzymkę do Warszawy z ostrołęckimi szarytkami :)