Czy wierzycie ... ... ... ?

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Czy wierzycie ... ... ... ?

Post autor: Werbia »

Czy wierzycie, że Pan Bóg może powstrzymać i zakończyć pandemię?

Księża, którzy mnie dobrze znają, wiedzą, że z natury jestem podobna do niewiernego Tomasza, i kiedy mam do czynienia z rzeczami nadprzyrodzonymi, to je muszę na swój sposób zbadać, żeby uwierzyć, może to jest i wiara mniej warta od wiary „na słowo”, ale tylko taką mogę świadczyć o Chrystusie Zbawicielu i Odkupicielu świata.

Wirus sars wygasł zanim wynaleziono szczepionkę, wydawało mi się, że współczesna medycyna z wirusem sars-cov2 upora się w ciągu roku, tymczasem rok od wybuchu pandemii dawno minął, a ze świata dochodzą nas wieści o jego nowych mutacjach.

Instytucjonalny Kościół Katolicki w stolicy miał nadzieję na ustanie pandemii za wstawiennictwem kard. Stefana Wyszyńskiego planując w ubiegłym roku wśród obostrzeń sanitarnych wielką beatyfikację na Placu Piłsudskiego, takiego cudu jednak nie było i ta beatyfikacja jest aktualnie planowana we wrześniu w świątyni Opatrzności Bożej.

- Gdybym miała możliwość dotarcia do polskich polityków, to zaproponowałabym im prośbę o ustanie pandemii za wstawiennictwem sług Bożych, polskich męczenników komunizmu, których procesy beatyfikacyjne są prowadzone w Archidiecezji Lubelskiej. Taki cud byłby argumentem dla Kościoła za ich rychłą beatyfikacją i, kto wie, może proceduralne byliby i w stanie dogonić kard. Wyszyńskiego oraz matkę Czacką … … bo, co prawda w Credo wyznajemy świętych obcowanie, ale błogosławieni też bez wątpienia się dobrze znają, a Kościół tylko te fakty potwierdza …. …. …

Nie wiem, czy z taka propozycją można w ogóle dotrzeć do polityków, którzy w drodze do pracy zamiast „Boże coś Polskę” nucą „Międzynarodówkę”, i zanosząc taką prośbę przed Boski Tron za wstawiennictwem wspomnianych wyżej kandydatów na ołtarze, musieliby odstąpić jednak Panu Bogu trochę władzy w Polsce oraz ustanowiony na 01 marca dzień Żołnierzy Wyklętych z czasem przemianować na wspomnienie błogosławionych męczenników komunizmu oraz zrezygnować z obu prowadzonych w Polsce muzeów wyklętych albo przemianować je na muzea błogosławionych – ale może ktoś z Was spróbuje? - Przecież to nie byłaby wysoka cena w porównaniu z kosztami, jakie wszyscy ponosimy w związku z ochroną oraz lękiem przed wciąż rozwijającą się pandemią … … …
https://werbia.blog.deon.pl
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Czy wierzycie ... ... ... ?

Post autor: steward »

Werbia pisze: 24 cze 2021, 11:50 Czy wierzycie, że Pan Bóg może powstrzymać i zakończyć pandemię?
Przecież bozia zrywa dachy z kościołów, jak mogłaby chcieć zakończyć pandemię? :devil:
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 659
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Re: Czy wierzycie ... ... ... ?

Post autor: Werbia »

- No widocznie jakiś majster dość długo i żarliwie modlił się o pracę .... .... ....

- Ja bym to pytanie postawiła inczej: czy ludzie ze zdolnościami, w jakie ich Pan Bóg wyposażył oraz zdobytą wiedzą i nauką chcą i są w stanie zwalczyć i opanować pandemię, czy jednak chcą i jednak potrzebują, żeby Pan Bóg im pomógł?
https://werbia.blog.deon.pl
ODPOWIEDZ