Ostrołęcka gitara

kino, galeria, muzeum, dyskoteki, koncerty, imprezy plenerowe, puby. restauracje, opinie i informacje
Awatar użytkownika
Jimmy
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 26 gru 2005, 20:26
Lokalizacja: Srodkowa Europa

Ostrołęcka gitara

Post autor: Jimmy »

Cześć wszystkim! Po przeczytaniu tematu o ostrołęckiej scenie hiphopowej mam nawet ochotę powiedzieć EMA ZIOMY :lol: ! Postanowiłem założyć ten temat aby ułatwić komunikację między ostrołęckimi gitarzystami i pozwolić na lepszą wymianę informacji i nabytego doświadczenia w dziedzinie instrumentów gitarowych. Więc jeśli ktoś ma coś czym chciałby się podzielić lub chce się czegoś dowiedzieć to proszę zamieszczać tu swoje posty. POZDRO :lol: !
Ostatnio zmieniony 26 gru 2005, 21:27 przez Jimmy, łącznie zmieniany 1 raz.
Kapitan Dobre Życie mówi:
"myj zęby trzy razy dziennie, bądź miły dla innych dzieci, segreguj śmieci, myj ręce po skorzystaniu z toalety, a zasłużysz na miano prawego przedszkolaka i otrzymasz odznakę SUPERDZIECIAKA"
*cena odznaki 7.99 PLN + VAT
Awatar użytkownika
Hendrix
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 26 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: Ostra łąka

Post autor: Hendrix »

Spoko temat :wink: fajnie wiedziec ze nie jest się odosobnionym przypadkiem oszołomizmu. :) Mam nadzieje, że temat się rozwinie.

pozdro Hendrix
Granie na gitarze jest jak robienie kupy.
Robisz to systematycznie i sprawia ci to przyjemność.
Awatar użytkownika
Jimmy
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 26 gru 2005, 20:26
Lokalizacja: Srodkowa Europa

Post autor: Jimmy »

Elo Ziombel :lol: ! Ciesze się, że ktokolwiek odpisał! Napisz ile lat "bębnisz" i na jakim jesteś etapie rozwoju... :)
Kapitan Dobre Życie mówi:
"myj zęby trzy razy dziennie, bądź miły dla innych dzieci, segreguj śmieci, myj ręce po skorzystaniu z toalety, a zasłużysz na miano prawego przedszkolaka i otrzymasz odznakę SUPERDZIECIAKA"
*cena odznaki 7.99 PLN + VAT
Awatar użytkownika
Hendrix
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 26 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: Ostra łąka

Post autor: Hendrix »

Trudno określic jak dlugo gram bo ze dwa lata temu cos tam brzdąkalem ale tak systematycznie to od pół roku gdzieś pewnie :wink: ale nie oceniaj umiejętności po czasie grania!!!! Jestem dosyć niepozorny. Jeśli chodzi o "etap rozwoju" to walcze ze skalami jak narazie jest 4:1 dla skal :lol:

pozdro Hendrix
Granie na gitarze jest jak robienie kupy.
Robisz to systematycznie i sprawia ci to przyjemność.
Awatar użytkownika
Jimmy
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 26 gru 2005, 20:26
Lokalizacja: Srodkowa Europa

Post autor: Jimmy »

Zajefajnie. Według twoich kryteriów to brzdąkam od 5 a systematycznie od 2 lat. Na początku uczyłem się tylko akordów, ale trochę mi się to nudziło (nauczyłem się tylko durowych, molowych i niekórych septymowych :)), wtedy zacząłem grać utwory z tabulatur (przez ok pół roku, na początku gitarę rytmiczną póżniej przez miesiąc ćwiczyłem palce i zacząłem grać partie solowe. Dzięki temu nauczyłem się podstawowych technik gitarowych i wyszlifowałem ogólnie sprawność. Ale ok pół roku temu stwierdziłem, że w dziedzinie gramatyki jest ze mnie noga i nauczyłem się dzwięków na gryfie i zacząłem grać z nut. Douczyłem się też co ważniejszych akordów. Obecnie od jakiegoś czasu szlifuję skale i coś tam komponuję, oraz pracuję nad własnym stylem.
Kapitan Dobre Życie mówi:
"myj zęby trzy razy dziennie, bądź miły dla innych dzieci, segreguj śmieci, myj ręce po skorzystaniu z toalety, a zasłużysz na miano prawego przedszkolaka i otrzymasz odznakę SUPERDZIECIAKA"
*cena odznaki 7.99 PLN + VAT
Awatar użytkownika
Hendrix
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 26 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: Ostra łąka

Post autor: Hendrix »

Jimmy pisze:Zajefajnie. Według twoich kryteriów to brzdąkam od 5 a systematycznie od 2 lat. Na początku uczyłem się tylko akordów, ale trochę mi się to nudziło (nauczyłem się tylko durowych, molowych i niekórych septymowych :)), wtedy zacząłem grać utwory z tabulatur (przez ok pół roku, na początku gitarę rytmiczną póżniej przez miesiąc ćwiczyłem palce i zacząłem grać partie solowe. Dzięki temu nauczyłem się podstawowych technik gitarowych i wyszlifowałem ogólnie sprawność. Ale ok pół roku temu stwierdziłem, że w dziedzinie gramatyki jest ze mnie noga i nauczyłem się dzwięków na gryfie i zacząłem grać z nut. Douczyłem się też co ważniejszych akordów. Obecnie od jakiegoś czasu szlifuję skale i coś tam komponuję, oraz pracuję nad własnym stylem.

Stary łezka mi się w oku kręci :) czuje się z deka zgaszony ale ja jestem na dosyć zbliżonym stopniu wiedzy(no moze nie do konca bo nie wiem jak ty grasz ale z opisu to zdaje mi się ze jestes troszke a nawet sporo lepszy no i masz troche doświadczenia) . Może jak na tą chwile moje wlasne piosenki nie są najwyższych lotów a niektóre utwory straszą przerażającymi solami ale idę do przodu i jestem jak wino im starszy tym lepszy :wink: . Jakiej muzyki słuchasz/jaką grasz ? Ja uwielbiam stare kawalki z lat 70 :D Głównie słucham AC/DC, Led Zeppelin i Deep Purple. I jak mozesz to jakies szczegóły o sobie (wiek, gitarka, amp., efekt jesli uzywasz i cos tam jeszcze odsiebie dowal).
Granie na gitarze jest jak robienie kupy.
Robisz to systematycznie i sprawia ci to przyjemność.
Awatar użytkownika
Jimmy
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 26 gru 2005, 20:26
Lokalizacja: Srodkowa Europa

Post autor: Jimmy »

Ej z solówkami to będzie lepiej! Poćwiczysz 2 lata po 13h dziennie i będziesz pocinał jak Satriani albo Vai (ale w moich oczach to cioty, bo niby są tacy najlepsi a umieją się tylko popisywać, ich utwory nic nie przekazują, jedyny ich urok tkwi w tym że 40% solówki jest grane z prędkością karabinu maszynowego :p). Ja słucham głównie Led Zeppelin, The Yardbirds, The Rollingstones, Red hot chilli peppers, Queen czasami Deep Purple i ACDC (chociaż Angus jest moim wzorem raczej w dziedzinie choreografii :lol:), lubię też The Doors, Guns'n Roses i wiele innych... Moimi wzorami są Jimmy Page, Slash, Borysewicz... i wielu innych.

[ Dodano: 22:56, 26.12.2005 ]
Mam 17 lat, gram na kopii strata firmy tenson :lol: mam też pudło z lat siedemdziesiątych (radziecka, solidna konstrukcja :) ) i gitarę basową Lunę, przymierzam się do zakupu Lespaula ale chyba nie oryginalnego :D, jesli chodzi o piec to go nie mam :shock: , za to mam zawalisty wzmacniacz z lat 70 (zrobiony własnoręcznie przez mojego ojca) i mega kolumny (300W 8) ), a jesli chodzi o efekt to zrobił mi go kumpel (kopia Bossa) ale z braciakiem klecimy porządnego przestera :lol: . Zresztą nie liczy sie sprzęt tylko umiejętności!

PS Mimo, że moja elektrownia jest stara i robiona "domowo" to gasi piece moich kumpli "metali", mimo że są nowiutkie i takie "super głośne" (ci metale mają na tym punkcie świra :lol: ).
Ostatnio zmieniony 27 gru 2005, 13:39 przez Jimmy, łącznie zmieniany 1 raz.
Kapitan Dobre Życie mówi:
"myj zęby trzy razy dziennie, bądź miły dla innych dzieci, segreguj śmieci, myj ręce po skorzystaniu z toalety, a zasłużysz na miano prawego przedszkolaka i otrzymasz odznakę SUPERDZIECIAKA"
*cena odznaki 7.99 PLN + VAT
Awatar użytkownika
Hendrix
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 26 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: Ostra łąka

Post autor: Hendrix »

Spoko masz, jak chcesz to ja moge sprzedac efekt bo zajmuje się troche wymyślaniem efektów :wink:. Co do gitary to ja nie mam narazie elektryka ale marzy mi się Les Paul standart Gibsona i moze byc jeszcze dwugryfowy SG :wink: a co !!! Mam jednego akustyka który właściwie nalezy do mojego taty i jakis stary bas defila nie wiem jaki model bo się odkleiła ta bajerancka wypukła naklejka :lol:. Mój brat pyka na gitarze to czsami ja tez u niego pogram na elektryku :). Jeśli chodzi o wiek to jestem od ciebie trochę mlodszy mam 15 lat :?. Ogólnie interesują mnie podobne zespoły do tych których ty słuchasz. A co do pieca to niezły masz wypas 8) . Moi kumple tez cos mają do tych piecy :? (metale chyba :? ). Masz jakis zespół? Bo jeszcze o tobie narazie nie słyszalem :? .
Granie na gitarze jest jak robienie kupy.
Robisz to systematycznie i sprawia ci to przyjemność.
Awatar użytkownika
Heniek
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 gru 2005, 12:32
Lokalizacja: Ostrołęka :)

Post autor: Heniek »

Witam! Tak sobie wpadłem na forum a tu taki fajny temat się wziął i stworzył. Jeśli chodzi o mnie to gram 1 rok i słucham sobie różnych zespołów o mocnym brzmieniu Metallica, Nirvana, System of a down, Slipknot i innych fajnych :D Jeśli już mowa o gitarach to mam Skyway SH-5 i piecuk Mega amp 10 W oraz efekt bad metal EXARA :wink: Ja się nie uczylem akordów, znam moze dwa albo trzy, bo akordami to tylko harcerze grają :twisted: :P Co to są skale? Bo tak sobie czytam a wy tu piszecie o jakiejś wojnie ze skalami :? . Czy to jakis nowy gatunek metalu?

Pozdrawiam Henio(DZIKI HENDRYK :twisted: )

ps. znacie jakiegoś lutnika?
And nothing else matters.....
Awatar użytkownika
Jimmy
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 26 gru 2005, 20:26
Lokalizacja: Srodkowa Europa

Post autor: Jimmy »

Do Hendrixa: Nie, nie gram w zespole, bo moi wszyscy kumple to metale, a ja jak sie domyslasz nie przepadam za tymi "ciężkimi brzmieniami" :? . Narazie gram solo.

Do Heńka: Fajnie, że wpadłeś. A co do twojej wypowiedzi to mam ochote cię lekko zbesztać, ale po świętach staram się być miły :) . Skala to zestaw dżwięków oddalonych od siebie o ściśle określone interwały, istnieje wiele skal, różniących się tymi interwałami co sprawia że każda skala ma swoisty charakter, każdą skalę można grać w różnych tonacjach i jest to trochę bardziej zagmatwane, a tak na chłopski rozum to znajomość skal sprawia, że umiesz odróżnić fałsz od poprawnego dżwięku i możesz komponować jakieś zagrywki do podkładu. Najlepiej wejdż na stronę mayones.pl i skorzystaj z bezpłatnych warsztatów gitarowych. Ale nie spiesz się z tym skoro nawet nie znasz akordów, tak apropos to nie tylko harcerze grają akordami, ale wszyscy gitarzyści (moze twoi metale używają tylko kwint inaczej power chordsów), radze ci się ich jak najszybciej nauczyć bo bez znajomości akordów nie zasługujesz nawet na miano gitarowej łamagi :P i nie mozesz zostać nawet kiepskim muzykiem.


[ Dodano: 13:38, 27.12.2005 ]
a co do lutnika to chyba raczej w ostrołęce nie uświadczysz... w sumie nie wiem czy naprawa twojego skywaya by się opłacała, bo naprawa pewnie byla by droższa niż ten twój "instrument". Niech zgadnę, zostawiłeś go na zimę w chłodnym pomieszczeniu i z gryfu zrobił ci się bumerang? Ha! Teraz widzisz, że na sprzęcie nie można oszczędzać, wierz mi na słowo! Gram na gitarze za 400zł to wiem coś o tym, mimo że między skywayami i tensonami jest spora różnica w jakości!
Kapitan Dobre Życie mówi:
"myj zęby trzy razy dziennie, bądź miły dla innych dzieci, segreguj śmieci, myj ręce po skorzystaniu z toalety, a zasłużysz na miano prawego przedszkolaka i otrzymasz odznakę SUPERDZIECIAKA"
*cena odznaki 7.99 PLN + VAT
Awatar użytkownika
Hendrix
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 26 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: Ostra łąka

Post autor: Hendrix »

Co do wypowiedzi Henia (moge tak do ciebie mówic? :lol: ) to zjechaleś mnie równo :? . Jak ty nie znasz akordów to jak ty grasz?? Power chordsy to też są właściwie akordy więc nie wiem jaką muzykę grasz ale napewno nie brzmi to inteligentnie :? . Trochę cie zjechałem ale aż się o to prosiłeś. Skale już ci wyjaśnił Jimmy a jak nie zrozumiałeś to odwiedź szkole mayones.pl albo gitara.pl tam są w miare proste i przyzwoite lekcje. Jak nie zrozumiesz z tamtych lekcji to niewiem jak ci pomóc :? .

Do Jimmiego: Jak grasz solo to ja moge ci polecic paru ludzi, może ci przypasują. Święte słowa na sprzęcie się nie oszczędza ale aqrat ty mu to mówisz :lol: . Nie grałem na tensonie ale na sky wayu tak i wiem, ze nie jest to dobra marka albo nie trafilem po prostu w dobry egzemplarz.
Granie na gitarze jest jak robienie kupy.
Robisz to systematycznie i sprawia ci to przyjemność.
Awatar użytkownika
Jimmy
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 26 gru 2005, 20:26
Lokalizacja: Srodkowa Europa

Post autor: Jimmy »

no co... Tenson to świetna marka :ass: ! Ma historię bogatszą niz ESP i grają na nich najlepsi :lol: , A tak na serio to najlepsze gitary za taką cenę, na sam początek akurat, tylko u mnie ten początek sie wydłuża... bo gram juz na niej prawie rok.
Kapitan Dobre Życie mówi:
"myj zęby trzy razy dziennie, bądź miły dla innych dzieci, segreguj śmieci, myj ręce po skorzystaniu z toalety, a zasłużysz na miano prawego przedszkolaka i otrzymasz odznakę SUPERDZIECIAKA"
*cena odznaki 7.99 PLN + VAT
Awatar użytkownika
Hendrix
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 26 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: Ostra łąka

Post autor: Hendrix »

no nie no nie mówiłem, że tenson to jakis zły jest ale to nie gibson, no nie? :ble: Jak już wspomniałem nie grałem na tensonie :/
Granie na gitarze jest jak robienie kupy.
Robisz to systematycznie i sprawia ci to przyjemność.
Awatar użytkownika
karloss
kapral
Posty: 138
Rejestracja: 31 maja 2005, 19:08
Lokalizacja: Stamtond

Post autor: karloss »

sprzedam piecyk Peavey'a i kostkę soft . Oddam 12nastrostrunówkę w dobre ręce , bez strun ...
zawsze w środku peletonu
Awatar użytkownika
Jimmy
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 26 gru 2005, 20:26
Lokalizacja: Srodkowa Europa

Post autor: Jimmy »

Hmmm... napisz nam uprzejmie jaka jest moc tego "piweja", a jesli chodzi o dwunastostrunówkę, albo raczej w twoim przypadku zero strunówkę :) to ja chyba nie jestem zainteresowany, za to jak będziesz miał jakąś dwugryfową to daj znać!

PS :idea: podaj proszę więcej detali co do tej gitary bo moze ktoś będzie zainteresowany...

pozdro


[ Dodano: 22:58, 27.12.2005 ]
A tak w ogóle to wie ktoś moze czy są kostki fendera w naszym rodzimym muzyku, bo kurcze nie byłem tam juz chyba pól roku...
Kapitan Dobre Życie mówi:
"myj zęby trzy razy dziennie, bądź miły dla innych dzieci, segreguj śmieci, myj ręce po skorzystaniu z toalety, a zasłużysz na miano prawego przedszkolaka i otrzymasz odznakę SUPERDZIECIAKA"
*cena odznaki 7.99 PLN + VAT
Awatar użytkownika
Hendrix
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 26 gru 2005, 21:04
Lokalizacja: Ostra łąka

Post autor: Hendrix »

Jak oddasz za darmo to z chęcią wezme :lol: ale tak serio to daj jakieś dane nie wiem markę czy coś bo nie wiem co to za gitara. A ten piec to jaki model :) ? Gościu nie bądź taki tajemniczy bo narazie tylko nam narobiłeś smaku :D !! To jakis konkurs kto pierwszy zgadnie jakiej marki gitara to ją wygrywa :lol: ? Tak serio to chyba ja tez tej gitary nie kupie :? możesz nią mocniejszy podkła zagrać ale co do partii solowych to nie wiem jak to jest z 12strunówką. Plus 12strunówki to to, że ma dużo mocniejsze walnięcie i jak komuś zalezy na mocnym brzmeniu to strzał w dziesiątke :wink: .

Co do kostek to nie wiem nie byłem tam z dwa miechy a jak bylem to sie o kostki fendera nie pytałem. Ja tam wolę Dunlop Tortoise moja ulubiona-0.73 :P
Granie na gitarze jest jak robienie kupy.
Robisz to systematycznie i sprawia ci to przyjemność.
Morf
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:57
Lokalizacja: z tamtąd

Post autor: Morf »

Właśnie, podaj jaki to model tego piecyka, być może i ja będe zainteresowany. :)
Awatar użytkownika
Jimmy
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 26 gru 2005, 20:26
Lokalizacja: Srodkowa Europa

Post autor: Jimmy »

Oj pewnie juz sprzedał tego "piweja"...
Kapitan Dobre Życie mówi:
"myj zęby trzy razy dziennie, bądź miły dla innych dzieci, segreguj śmieci, myj ręce po skorzystaniu z toalety, a zasłużysz na miano prawego przedszkolaka i otrzymasz odznakę SUPERDZIECIAKA"
*cena odznaki 7.99 PLN + VAT
Awatar użytkownika
ReVerS
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 03 cze 2005, 15:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ReVerS »

Nie chce zakladac oddzielnego tematu. Zapraszam wszystkich fanow grania na istrumentach perkusyjnych, przylaczmy sie do grajacych na gitarach ;)
moze cos z tego wyjdzie... jeszcze tylko wokal i bas....;)
moj set:
mapex m jazz kit, color carmel fade, chromowane wykonczenie.
blaszki zildjian zxt, a custom, f/x
hardware: 3 statywy lamane mapex + 3 clampy pearl, twin iron cobra power glide, naciagi glownie remo, + evans emad na centrali, palki gladek :D
Awatar użytkownika
Jimmy
szeregowy
Posty: 14
Rejestracja: 26 gru 2005, 20:26
Lokalizacja: Srodkowa Europa

Post autor: Jimmy »

Witamy w naszych skromnych progach ReVerS. Fajny pomysł. Zapraszamy wszystkich instrumentalistów, nie ważne czy gracie na gitarach, basach, perkusjach, akordeonach, butelkach po żytniej czy na parapecie :wink:, grasz może w jakimś zespole?
Kapitan Dobre Życie mówi:
"myj zęby trzy razy dziennie, bądź miły dla innych dzieci, segreguj śmieci, myj ręce po skorzystaniu z toalety, a zasłużysz na miano prawego przedszkolaka i otrzymasz odznakę SUPERDZIECIAKA"
*cena odznaki 7.99 PLN + VAT
majk
szeregowy
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2005, 21:29

Post autor: majk »

moze zagląda tu czasem jakis perkman czy basista który chcialby z wymiataczem (czyt. mną :P... taka niekoniecznie wiarygodna reklama.. chłyt martekingowy) to byłoby miło gdyby dał o sobie znać :mrgreen:
Awatar użytkownika
ReVerS
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 03 cze 2005, 15:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ReVerS »

Gram w retamie od okolo 3 lat, wczesnej byly jakies nieistotne projekty.
Awatar użytkownika
ReVerS
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 03 cze 2005, 15:23
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ReVerS »

ja zaslyszalem i calkiem fajnie brzmi. pozdrawiam cihcy i reszte ekipy
whiteplash
szeregowy
Posty: 18
Rejestracja: 08 paź 2005, 18:10

Post autor: whiteplash »

Siemka

A czy jest ktoś kto gra na Bass'ie?
\m/ Rock'z !!!
man444
szeregowy
Posty: 34
Rejestracja: 01 mar 2006, 19:44
Lokalizacja: O-ka

Post autor: man444 »

Niestety w Naszym mieście niema zbytnio mozliwości rozwoju muzycznego. Jest jeden (drogi) sklep muzyczny ze sprzętem i akcesoriami (ubogo), brak porządnych szkół muzycznych, miejsc doszkalania, a przede wszystkim brak miejsca, gdzie moznaby było spotkać się, razem pograć, poćwiczyć i dawać mini koncerty...
Nasi radni niestety nigdy nie pozwolą na rozwój Naszego miasta..... :cry:
ODPOWIEDZ