APOKALIPSA - opinie, uwagi, komentarze

kino, galeria, muzeum, dyskoteki, koncerty, imprezy plenerowe, puby. restauracje, opinie i informacje
Awatar użytkownika
Y@rosh
chorąży
Posty: 420
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:16
Lokalizacja: Ostrołeka / Olsztyn / Władysławowo / Ostrołęka

Post autor: Y@rosh »

noom ...nasz "Portalowy Expert" Coexistance ma racje... eheheheh 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Awatar użytkownika
aj_em22
starszy szeregowy
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2006, 11:18

Post autor: aj_em22 »

Coexistence pisze::) musze się z Toba co prawda troche zgodzić bo masz racje, no ale Dj a producent to co innego ;) moze byc dwa w jednym, ale również może być oddzielnie, a co do nagrania dwóch płyt to mozę sie zdziwisz, ale ostatnio z 6 płyt grałem 3 godziny i parkiet był pełny ;) dlatego sądze że to też żaden wyznacznik.. ;) a tu mały cytat z encyklopedii na temat pojecia kim jest Dj "Praca didżeja polega na miksowaniu piosenek, a prościej – na likwidowaniu wyraźnych przejść między piosenkami."
nie chodzi mi ze ktos nagral 2 cd tylko ze wrzuca do nisnika dwie cd i udaje mixa bo jedna piosenka (koniec piosenki) laczy sie z druga(z poczatkiem piosenki) :)

[ Dodano: 17:40, 20.11.2006 ]
dodam jeszcze ze to nie wielka filozofia zlaczyc dwa kawalki (w calosci) w jedno, filozofia jest zmiksowac rozne fragmenty songow, zrobic mala "przeplatanke" kilku roznych kawalkow tak zeby to sie kupy trzymalo, oczywiscie z dodatkiem wlasnej tworczosci i wlasnych pomyslow... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Y@rosh
chorąży
Posty: 420
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:16
Lokalizacja: Ostrołeka / Olsztyn / Władysławowo / Ostrołęka

Post autor: Y@rosh »

ghe..dobre:)... myslisz ze to zaden problem nałożyc bicik do bicika zeby wyszło całkiem przyjemne przejscie??? nie sadze... a te sample wklejane podczas "mixowania" to chyba z Lve setami ci sie popaprało.......
Awatar użytkownika
aj_em22
starszy szeregowy
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2006, 11:18

Post autor: aj_em22 »

ja mowie o tych pseudo dj-ach ktorym mixu mixu idzie tak jak mi spiewanie :) ze laik bedzie wiedzial ze cos nie kaman... przeciez to od razu slychac jak ktos zly moment wybierze na przejscie... poza tym nie ma to jak tworzenie na zywo ... zreszta ja tam lubie "udziwnianie" pierwotnych wersji roznych kawalkow, pod warunkiem ze sa one "fachowo" zrobione... (mnie osobiscie podoba sie granie D.Guetty... ) i przez pewnien czas mialam hopla na punkcie dj dany, zany'ego i pawo.. tam to jest "rzniecie" ...

[ Dodano: 21:05, 20.11.2006 ]
zreszta moj repertuar preferowanych wykonawcow jest calkiem pokazny...
Awatar użytkownika
Y@rosh
chorąży
Posty: 420
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:16
Lokalizacja: Ostrołeka / Olsztyn / Władysławowo / Ostrołęka

Post autor: Y@rosh »

czyli?? wypisz swoich faworytów???:-)"kobieto", zły moment wybieraja chyba wszyscy ostrołeccy "discjokeje"buehehehe
Awatar użytkownika
Coexistence
kapral
Posty: 140
Rejestracja: 27 lut 2006, 22:17

Post autor: Coexistence »

dobrze, że olsztyńscy mją się lepiej ;D
Awatar użytkownika
aj_em22
starszy szeregowy
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2006, 11:18

Post autor: aj_em22 »

niech spojrze w moja playliste : timo mass, jj flores, D.Guetta, riva, tiesto (wybrane kawalki), sucker dj's, syke'n'sugar, micha daniels, mellow trax, westbam, dr motte (tylko hymny, bo wiecej to sam chyba nie tworzy...tak zeby mozna bylo z neta zassac), members of mayday, lexy & k-paul, marusha, hardy hard, sash, (stare czasy), armand van helden (wybrane kawalki), i wiele innych..
Awatar użytkownika
Coexistence
kapral
Posty: 140
Rejestracja: 27 lut 2006, 22:17

Post autor: Coexistence »

czylui nic nowego, tylko to co jest grane w klubach i klubikach, moze poza dr motte, westbamem i misch-ą ;) ale ja jednego nie rozumiem, co chesz nam tym udowodnić???? każdy w sumie może rzucić na forum szereg wykonawców...

[ Dodano: 10:17, 21.11.2006 ]
chyba temat schodzi na inne tory i zaraz każdy zacznie prezentowac swoja playliste ;) a tu chyba chodziło o sposób podawania muzyki przez Dj-a itd ;) z tego co napisałaś, trzymasz sie totalnych klasyków, bo prawda w dużej mierze nieśmiertelnych, ale wiele zostało zapomnianych... wypartych przez inne brzmienia.. także postaw sobie pytanie, czy gdyby tego typu wykonawcy zagościli w kubacg tyou elba,avalon, kiss czy apokalipsa ludzie by przyjeli to jakoś ciepło i sympatycznie,.. raczej niee, nie wydaje mi sie, ewentualnie AvH no to szlagier ;), guetta tez ujdzie, tylko trzeba sobuie postawić zasadnicze pytanie, kto jest w klube i dla kogo gram, nie zagrasz 50-latkom mellow trax, or beatbox rocker ;) tylko puścisz im "parasolki" albo "kormorany" a wracając do kolegi który gra w apokalipsie, najprawdopodobniej gra muzykę taką, jaką ma publiczność.. no cóż , realia mamy jakie mamy..
Awatar użytkownika
aj_em22
starszy szeregowy
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2006, 11:18

Post autor: aj_em22 »

"wracając do kolegi który gra w apokalipsie, najprawdopodobniej gra muzykę taką, jaką ma publiczność.. no cóż , realia mamy jakie mamy.."
ok ok, yarosh chcial moich wykonawcow... a co do grania w apokalipsie to nie uwazam ze masz racje bo: mr president - coco jambo czy Loft - majorca albo uhlalala alexii to nie sa kawalki dla ludzi ktorzy tam zagladaja bo akurat co moze wiedziec gosciu ktory ma do 19 lat o tej muzie (chyba ze ma starsze rodzenstwo to wie), dla mnie to total prehistoria i muza sluchana Xlat tem do uzygu, i jak ide na techniawke to jest jest techniawka a nie wczesny pop albo co gorsza zaawansowany hh, tu chyba nazwa techniawka mija sie torche z rzeczywistoscia :) ale mniejsza o wiekszosc - jedno jest pewne -nie mamy klubu techno i z muza elektro z prawdziwego zdarzenia...

[ Dodano: 11:59, 21.11.2006 ]
tylko od czasu do czasu cos sie trafi, ze przyjedzie jakis dj ...
Awatar użytkownika
Coexistence
kapral
Posty: 140
Rejestracja: 27 lut 2006, 22:17

Post autor: Coexistence »

słuchaj, to nie jest wina żadnego dj-a, prezentera, czy jakby go nie nazwać, mamy klubiki jakie mamy, w nich nie można zagrac nic innego, bo dobrze wiemy jakie sa realia miasta ostrołęki i jeżeli przyjedzie ktoś rozreklamowany z zewnątrz zagra swoje klimaty, nawet zupełnie niekomercyjne, to ludzie tokupią i beda się bawić, a jeżeli te same gusta muzyczne zaprezentował by chociażby wspomniany czlowiek z apokalipsy, ludzie jak zwykle skomentowali by to standardowo, ze było do bani, ze z taką muzyką to nie tu... słuchaj nie raz juz tak było, sam nawet troche próbwałem wyjsc poza jakiś tam obszar muzyki ostrołęckiej, ale u nas sie nie da... jest jakiś tam stereotyp ze muzykaz kisu jest najlepsza i koniec i tego sie ludzie trzymaja, ja tego nie neguje, tylko staram sie Ci wytlumaczyc, ze u nas podejście złe mają zarówno klubowicze jak i właściciele klubów, którzy równiez ograniczaja swobode muzyczną.
Awatar użytkownika
aj_em22
starszy szeregowy
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2006, 11:18

Post autor: aj_em22 »

co prawda to prawda... ale ja nie podzielam stereotypu ze kiss is ok... ja ide tam gdzie jest spoko muza to wyszalenia sie a nie do zareklamowania siebie... :D
Awatar użytkownika
Y@rosh
chorąży
Posty: 420
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:16
Lokalizacja: Ostrołeka / Olsztyn / Władysławowo / Ostrołęka

Post autor: Y@rosh »

aj_em22 pisze:co prawda to prawda... ale ja nie podzielam stereotypu ze kiss is ok... ja ide tam gdzie jest spoko muza to wyszalenia sie a nie do zareklamowania siebie... :D
ale chyba u nas nie ma innej muzy.. niestety..:(chyba..bueheheheh)
Awatar użytkownika
aj_em22
starszy szeregowy
Posty: 87
Rejestracja: 31 paź 2006, 11:18

Post autor: aj_em22 »

dlatego musze stwierdzic ze smutkiem :( , ze rzadko chodze po imprezach, niestety... :?
Awatar użytkownika
Y@rosh
chorąży
Posty: 420
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:16
Lokalizacja: Ostrołeka / Olsztyn / Władysławowo / Ostrołęka

Post autor: Y@rosh »

, a myslisz ze co yrzeba zrobic zeby bylo inaczej??? hmmmmm
Awatar użytkownika
Coexistence
kapral
Posty: 140
Rejestracja: 27 lut 2006, 22:17

Post autor: Coexistence »

przeprowadzić sie do innego miasta 8)
Awatar użytkownika
Y@rosh
chorąży
Posty: 420
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:16
Lokalizacja: Ostrołeka / Olsztyn / Władysławowo / Ostrołęka

Post autor: Y@rosh »

hehe racja racja... dla kogo sie gra..? dla ludzi...
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

No wiadomo ze zające muzy nie słuchają i się robi muze dla ludzi, ale czy warto odrzucać jakieś swoje ideały i tworzyć muze dla kasy?? Ja wiem ze oka to oka a polska to nie Ameryka, ale posłużę sie takim przykładem... Ostatnio oglądałem dokument o Eminemie. Biedny chłopak podążający za swoimi ideałami nie zważający na to ze ludzie nie chcą go słuchać, bo jest biały i w ogóle. Ale nie zważał na to i pisał dale. Pracował w jakiejś tam restauracji jako kelner, sam płacił za nagrywanie swoich płyt i ledwo wiązał koniec z końcem. Wylansował go jakiś raper, który usłyszał go na jakiejś bitwie (chyba dr.dre czy jakoś tak) bo zauważył ze jest dobry i może być z niego ktoś... Ok wiem wiem... To jest Ostrołęka w Polsce a nie Detroit w USA... Tu muzyka jest tworzona pod publikę i dla kasy. Spoko rozumiem to.
amatorqa_
szeregowy
Posty: 5
Rejestracja: 31 sty 2007, 16:28
Lokalizacja: OSTROŁĘKA

Post autor: amatorqa_ »

propo pisanych wczesniej postow o tym ze psaraki nie maja wstepu to przesada psaraki wchodza tam i do apokalipsy ostatnio czesto uczeszczaja. niedawno nawet byla taka akcja ze szklanki potlukli czy cos. no i jak tu sie nie bac ?????????
canabis
starszy szeregowy
Posty: 69
Rejestracja: 12 wrz 2006, 20:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: canabis »

Ja byłem wczoraj, i było za..biście, smiechów było co nie miara.
A co do psaraków, to nie róbcie jaj że to nie ich rewir, elba,enigma,apokalipsa tam można ich spotkać napewno.
Jeżeli nie ma żadnych buraków to i kufle nie latają, nic się nie dzieje bez przyczyny.
Awatar użytkownika
pufty
młodszy chorąży
Posty: 361
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:09
Lokalizacja: Ostrołęka czasami

Post autor: pufty »

hahah dobre !
Czejen
starszy chorąży sztabowy
Posty: 614
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:05
Lokalizacja: Goworowo

Post autor: Czejen »

Jasne że dobre... w końcu ziom z Goworowa to kręcił :twisted: hehe
Awatar użytkownika
pufty
młodszy chorąży
Posty: 361
Rejestracja: 20 maja 2005, 9:09
Lokalizacja: Ostrołęka czasami

Post autor: pufty »

a to przepraszam...jak z goworowa ziomek to wszystko wyjasnia :D
Awatar użytkownika
Y@rosh
chorąży
Posty: 420
Rejestracja: 19 maja 2005, 21:16
Lokalizacja: Ostrołeka / Olsztyn / Władysławowo / Ostrołęka

Post autor: Y@rosh »

Juz w Piątek 02.03.07. zapraszam koneserów na kolejna impreze z cyklu "Progressive Sessions".. a zagrają:
VAMPIRE /minimal house/
YAROSH /progressive house/
ADEE /electro house/
Startujemy o 20:00
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Post autor: Michał »

No ladnie, post sie zaczal a wy imprezy robicie i to jeszcze w piatek :P
Awatar użytkownika
rbk
chorąży
Posty: 441
Rejestracja: 15 paź 2006, 13:16
Lokalizacja: Ostrołeka

Post autor: rbk »

Władcy lansu...heheheheheh dobre
"Życie się toczy chodź czas się zatrzymał, modle sie do Boga abym wytrzymał..."
ODPOWIEDZ