ostrołęckie zespoły

kino, galeria, muzeum, dyskoteki, koncerty, imprezy plenerowe, puby. restauracje, opinie i informacje
Finck
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 09 cze 2005, 16:33

ostrołęckie zespoły

Post autor: Finck »

Jakie są ostrołęckie kapele rockowe, czy są godne uwagi i lepsze od tych które były pare lat temu?
Awatar użytkownika
aniołek
szeregowy
Posty: 31
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:59
Lokalizacja: Sky

Post autor: aniołek »

Czy ostrołęckie kapele rockowe są lepsze niż kiedyś? Tego nie wiem, bo za młoda jestem i nie pamiętam żadnych kapel z poprzednich lat. Ale teraz ( i na pewno wczesniej) załuguje na uznanie „Kefir” no i oczywiście „Retama”.
Nie wiem czy "Primal Hamster" istnieje jeszcze ale w każdym razie fajnie grali. Chyba sporo jest kapel rockowych w naszej mieścinie , ale pamięć mi szwankuje i więcej nie pamiętam …serdecznie za to żałuje :wink:
A poza tym wszystkie kapele ostrołęckie zasługuja na uwagę…mniejszą lub większą ale zawsze…
:)
Zapomniałabym o "Release" i "Shaid" no a "Al Sirat" to już chyba wspominac nie trzeba :D
Ostatnio zmieniony 09 cze 2005, 18:49 przez aniołek, łącznie zmieniany 2 razy.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi."
Awatar użytkownika
Fad.Er
kapral
Posty: 120
Rejestracja: 20 maja 2005, 11:12

Post autor: Fad.Er »

W przeciągu paru lat to się wiele chyba nie zmieniło , ale kilkanaście lat temu
było w naszym mieście kilka fajnych kapel , które najczęściej bazowały na PUNK ROCKU tu warto wymienić jedną z najbardziej znanych OPAR(pierwsi i chyba ostatni z naszego miasta załapali się do Jarocina) to był początek lat osiemdziesiątych mniej więcej w tym samym czasie grał EXCES
potem były: STREFA KRYTYCZNA , NEKROLOG, trochę puźniej powstał SZWADRON ŚMIERCI , DEGENERAT (fajne texty najczęściej alemki) przez jakiś czas była posucha i powstał ILICZ ,ale oni już grali muzykę z innej bajki (moim skromnyn zdaniem wyprzedzili swoją epokę dlatego nie zrobili kariery) no i też jako jedyni zagrali w Opolu.Warto wspomnieć o takiej kapeli jak DAFNE czy SKARABEUSZ , tu już było słychać coś nowego! Szkoda ,że chłopaki grają już tylko na weselach i u cioci na imieninach. Czasy były inne ( BANALNIE BRZMI) kapele najczęściej grały na radiach typu "taraban" próby odbywały się w domach gitary to najczęściej "Jolany'' jak ktoś miał "Diamanta" to był w siudmym niebie, perkusje to ''Polmuzy''. Koncerty najczęściej odbywały się na 1-go maja i dzień dziecka na przyczepach od ciągnika i raz w roku w styczniu na w miarę dobrym sprzęcie w Przasnyszu na OMPP
ps. nie wymieniłem BACY , ale to już inna historia!
Edward
starszy szeregowy
Posty: 79
Rejestracja: 24 maja 2005, 19:10

Post autor: Edward »

rok temu w wakacje słyszałem fajną kapelkę grali w grzybku LECHA co piątek to
było coś innego niż większość kapel z naszego miasta trochę bluesa trochę jazzu
niestety jak się nazywali niewiem
Ostatnio zmieniony 14 cze 2005, 18:42 przez Edward, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Edward fajna ta kapela była (i mam nadzieję że jest)... tez pamiętam :)
Awatar użytkownika
Fad.Er
kapral
Posty: 120
Rejestracja: 20 maja 2005, 11:12

Post autor: Fad.Er »

Edward Czy my aby nie mieszkamy za blisko siebie? :wink:
wracając do tematu
W tym roku nie gra w grzybku i pewnie grać nie będzie chociaż wszyscy żyją i mają się dobrze!

pozdrawiam!!!!
rebel
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 10 cze 2005, 20:35

Post autor: rebel »

aniołek pisze: Nie wiem czy "Primal Hamster" istnieje jeszcze
istnieje
..wymienić jedną z najbardziej znanych OPAR..
jakis czas temu sie reaktywowali i grali przeglad w Myszyncu i nie dziwie sie ze rzadzili na ostroleckiej scenie te parenascie lat temu

ps. czemu po 3 miechach wygasa profil :P ?
Dyw
kapral
Posty: 104
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:54

Post autor: Dyw »

aniołek napisał:

Nie wiem czy "Primal Hamster" istnieje jeszcze

istnieje
Kurde, a słyszałem ploty że się rozpadli ;p

Ciebie też już skreślili w Oce rebel, dlatego nawet profil ci wygasa :]
Awatar użytkownika
yatering
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 21 maja 2005, 15:29
Lokalizacja: o-ka

Post autor: yatering »

nikt nie pamieta kapeli "total destroy"...z gorylem na wokalu..."irydion"..."machu pichu"...."kalamazoo"...mysle ze jednokoncertowy sklad "twierdza" zasluguje na uwage..chlopaki zagrali chyba tylko 1 koncert w oce...a grali naprawde swietnie..."masakreator"...takze paroimprezowa kapela(a dobra :wink: ).....teraz jest sporo "mlodych kapel"..nieujawniajacych sie...moze dlatego np: ze nie bylo w tym roku "wiosny rockowej"...miejmy nadzieje ze cos sie zrobi w tym kierunku..i OCK wymysli jakis konkursik...bo usniemy w tym miescie:PPP...hmmm..zapomnial bym: "coma".....i "the cherry's band"
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Post autor: Sarcev »

Whoyeah beda rzadzić :D :D :D
Awatar użytkownika
Blitz1916
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 20 maja 2005, 15:41
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Blitz1916 »

jak dla mnie cienizna... :twisted:
ZROBIĆ MODEROWANE DODAWANIE KOMENTARZY PRZY NEWSACH!

PRECZ Z TYM SYFEM
Awatar użytkownika
yatering
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 21 maja 2005, 15:29
Lokalizacja: o-ka

Post autor: yatering »

WhoYeaH :D najlepszy jest wokalista :wink: moze juz niedlugo pokaza swoje prawdziwe oblicze...troche mocnej..melodyjnej muzy na "ostroleckich deskach" :)
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Post autor: Sarcev »

kiedy jest przeglad zespoów rocowych w Goworowie?
arecki
kapral
Posty: 110
Rejestracja: 19 maja 2005, 23:43
Lokalizacja: Wawa? / Oka ?

Post autor: arecki »

a czy ktoś wie jakie kapele będą grały na dzisiejszej wiośnie ?
nwar
szeregowy
Posty: 46
Rejestracja: 22 maja 2005, 20:03

Post autor: nwar »

na pewno Klin & Kapsel, reszty nie pamietam... o, to sie chyba nawet juz zaczelo... hm, jakby sie tu teleportowac do Ostroleki? :)

[ Dodano: 16:58, 24.06.2005 ]
Sarcev pisze:kiedy jest przeglad zespoów rocowych w Goworowie?
a, o to samo bym pragnela spytac:)
steward
starszy chorąży sztabowy
Posty: 751
Rejestracja: 19 maja 2005, 18:48
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: steward »

Boże... dziś był przegląd Ostrołęckich zespołów rockowych... słuchałem tego dziadostwa od początku do końca... powiem tyle że szrpanie drutów, darcie 'gęby' i machanie niedomytymi włosami to lekkie przegięcie

pominąłem naćpanych brudasów, brudasów pijanych itp. :?

żenująca impreza
Awatar użytkownika
Fad.Er
kapral
Posty: 120
Rejestracja: 20 maja 2005, 11:12

Post autor: Fad.Er »

Nie , no niebyło źle, bylo bardzo źle! Nie dziwcie się ,że kapele z Ostrołęki nigdzie nie mogą zaistnieć, ale niestety praktycznie tylko w przypadku jednej kapeli wiedziałem o czym śpiewa wokalista. Kochani jak zaczyna się śpiewać w kapelach to podstawową jest DYKCJA nie ma znaczenia jaki to jest styl muzyczny! Druga sprawa to trzeba grać w miarę RÓWNO ! Panowie perkusiści odpuśćcie sobie podwójne stopki (dopuki się nie nauczycie) bo to myli i was i waszych basistów , a sekcja rytmiczna w muzyce rockowej to podstawa ! I uwaga do wszystkich przed wejściem na scenę dobrze jest być w miarę TRZEŹWYM to jest tzw. początek profesjonalizmu tzn. szacunek dla tych którzy chcą was słuchać!Żeby nie było ,że się tylko czepiam to jest w naszym mieście kilku dobrych( za dużo powiedziane) ciekawych gitarzystów!


Kiedyś już pisałem DOBRZE JEST ,ŻE W OGÓLE COŚ SIĘ DZIEJE W TYM SMUTNYM JAK PI..............DA MIEŚCIE!!

POZDRAWIAM!!!
ps. Nie piszę po to żeby się wyżywać na naszych"muzykach" , ani dlatego ,że jestem jakimś znawcą !To są spostrzeżenia zwykłego słuchacza!
Awatar użytkownika
Blitz1916
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 20 maja 2005, 15:41
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Blitz1916 »

przed wejściem na scenę dobrze jest być w miarę TRZEŹWYM
Przed wejsciem do wody tez, i smieszylo mnie jak jeden kozak mowil ze "da rade" widocznie nie dał i bez rzutki ratowniczej sie nie obyło... Całe szczescie ze było tyle "pomarańczowych" bo nie wiem jakby to sie skończyło :wink:
ZROBIĆ MODEROWANE DODAWANIE KOMENTARZY PRZY NEWSACH!

PRECZ Z TYM SYFEM
Awatar użytkownika
Fad.Er
kapral
Posty: 120
Rejestracja: 20 maja 2005, 11:12

Post autor: Fad.Er »

krajzega pisze:
Fad.Er pisze: Kochani jak zaczyna się śpiewać w kapelach to podstawową jest DYKCJA nie ma znaczenia jaki to jest styl muzyczny!
Chyba nie mowisz o black czy death metalu. Najpierw zainteresuj sie takim graniem a dopiero potem wypowiadaj.

No to teraz wszystko rozumiem i nic nie rozumiem! To skoro nie potrzebna jest dykcja to skąd ja mogę wiedzieć o czym ty śpiewasz , co chcesz mi przekazać śpiewając black czy death metal . Prawdą jest ,że nie jestem znawcą tych gatunków , chociaż staram się słuchać każdej muzyki ,także metalowej i rozumiem o czym śpiewa KAT czy METALLICA .

ps. przypuszczam krajzega , że jesteś jednym z wokalistów którzy śpiewali na ostatnim przeglądzie się chłopie nie denerwuj tylko najpierw zainteresuj się techniką śpiewu poczytaj trochę o tym poćwicz przeponę,
to się przyda bez względu na to czy to metal czy discopolo ( mam nadzieję , że nie śpiewałeś w kapeli która grała druga w kolejności , bo jeżeli tak tak to warto jeszcze pomyśleć nad tonacją )
Awatar użytkownika
Brodway
starszy kapral
Posty: 173
Rejestracja: 21 maja 2005, 13:06
Lokalizacja: NRD

Post autor: Brodway »

po pierwsze Metallica nie gra black metalu i dlatego można zrozumieć co i jak... a po drugie krajzega nie jest wokalistą
your remainder is an unjustifiable egotistical power struggle
Awatar użytkownika
yatering
szeregowy
Posty: 40
Rejestracja: 21 maja 2005, 15:29
Lokalizacja: o-ka

Post autor: yatering »

po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi...stwierdzam ze zaluje ze mnie tam nie bylo...musiala byc niezla imprezka:) :wink: :twisted:
Awatar użytkownika
Fad.Er
kapral
Posty: 120
Rejestracja: 20 maja 2005, 11:12

Post autor: Fad.Er »

Brodway pisze:po pierwsze Metallica nie gra black metalu i dlatego można zrozumieć co i jak... a po drugie krajzega nie jest wokalistą

Wytłumaczcie mi jedno PO CO GRAĆ JAK NIE MOŻNA ZROZUMIEĆ CO I JAK?

Co do Krajzegi to tylko moje przypuszczenia , ponieważ temat się zaczął od dykcji ,a ona tyczy się śpiewania.


POZDRAWIAM !!
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Qrzysio »

Fad.Er pisze:skoro nie potrzebna jest dykcja to skąd ja mogę wiedzieć o czym ty śpiewasz , co chcesz mi przekazać
A muzyka klasyczna?

Co do wspomnianej imprezy to naprawdę szkoda że nie było można zrozumieć co śpiewają...
ODPOWIEDZ