Co w Ostrołęce stało się z pamięcią po Wojciechu Woźniaku?

kino, galeria, muzeum, dyskoteki, koncerty, imprezy plenerowe, puby. restauracje, opinie i informacje
Werbia
starszy chorąży sztabowy
Posty: 665
Rejestracja: 25 cze 2012, 9:54

Co w Ostrołęce stało się z pamięcią po Wojciechu Woźniaku?

Post autor: Werbia »

Witam,

gdy zetknęłam się kilka lat temu z krakowskim środowiskiem literackim, to może nie jedynym, ale na pewno pierwszym człowiekiem, który temu środowisku kojarzył się z Ostrołęką, był Wojciech Woźniak. Potem dowiedziałam się, że prowadzone przez niego ogólnopolskie czasopismo literackie "Pracownia" do dzisiaj cieszy się bardzo dobrą opinią.

Ale kiedy zaczęłam szukać śladów Wojciecha Woźniaka i "Pracowni" w Ostrołęce, sprawa zaczęła wyglądać mniej klarownie; odniosłam wręcz wrażenie że tutejsza kultura doznała jakby jakiejś wybiórczej amnezji.
- A przecież po śmierci Wojciecha Woźniaka i tutaj pisano: Odszedł wspaniały animator kultury, jeden z najwybitniejszych współczesnych ostrołęczan.

Może Ktoś z Państwa pomoże mi znaleźć odpowiedź na pytanie: co w Ostrołęce stało się z pamięcią po Wojciechu Woźniaku?
https://werbia.blog.deon.pl
justusz
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:33

Re: Co w Ostrołęce stało się z pamięcią po Wojciechu Woźniak

Post autor: justusz »

A co Cie tak dziwi..?
W tym mieście pamięta się tylko o księżach ... i pseudo bohaterach walki z wymaiginowanym "komunizmem". Kazdy zmarły proboszcz ma ulice swego imienia ,a Wojciech Woźniak (?) człowiek wielkiego ducha ale o lewicowej orientacji to przeciez tylko na śmietnik zasługuje.
ODPOWIEDZ