Narty

kino, galeria, muzeum, dyskoteki, koncerty, imprezy plenerowe, puby. restauracje, opinie i informacje
barto66
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2006, 17:46

Narty

Post autor: barto66 »

Gdzie jeździcie na narty, macie jakieś ciekawe miejsca godne polecenia, ewentualnie firmy z ciekawą ofertą obozów narciarskich. Pozdrawiam
dziennikarz Jan Wezyk
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2006, 19:18

Post autor: dziennikarz Jan Wezyk »

siema polecam w szczegolnosci JANSKIE LAZNIE w Czechach bez kitu tanio pieknie konfortowo na miejscu mozna wypozyczyc narty cena jakas 150zl za 9 / 10 dni tak placilem w tamtym roku i wtym rowniez tam sie wybieram w polowie stycznia, extra trasy, nartostrady, wyciagi ( nie trzeba stac tak dlugo w kolejkach jak to jest u Nas w Polsce) polecam czechy duzoo sniegu!! tanie piwo Gambrinus i dobre rzecz jasna, poprostu taki sam koszt jak wyjazd w Polskie gory tylko tam jest plus ze jezdzisz jak ,,hrabia' :D tak powiem i nie stoisz w kolejkach mam gdzies nr to pensjonatow jezeli to bedzie Cie interesowalo to spoko postaram sie odnalesc . Janskie Laznie ruleezz
Awatar użytkownika
brumchlambrum
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 01 sie 2006, 16:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: brumchlambrum »

Białka Tatrzańska jest najlepsza na narty / snowboard . można powiedzieć że się tam wychowałem więc znam te tereny :D . a najfajniejsze jest to że jesli jestes kursantem to wchodzisz bez kolejki. ale ceny w Białce jednak też nie należą do najniższych (mam na myśli kotelnicę). dla tych którzy juz conieco umieją na nartkach śmigać polecam w Białce wyciąg "Bania" - często zalodzony i w miare stromy na pierwszych 100 metrach :D . Godny polecenia jest też wyciąg Małe Ciche koło Zakopanego (ale o wiele bliżej niz Białka-na drodze do Lysej Polany). Nie ma sensu wybierać się na Małe Ciche bez łańcuchów w samochodzie bo są tam strooooome podjazdy a w zimie często nie odśnieżają drogi dojazdowej jak należy. Ewentualnie polecam zjazdy z Kasprowego Wierchu (zwłaszcza przez Goryczkową) też fajna zabawa ale tylko jak jest ładna pogoda. O wyprawach skiturowych wogle nie wspominam bo wątpie żeby ktoś z O-ki chciał się na coś takiego wybrać :D
Awatar użytkownika
JaMajka
szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 30 paź 2006, 17:39

Post autor: JaMajka »

Polecam Małe Ciche , bardzo długi zjazd - co mi akurat odpowiada , jedyny minus to kolejki na wyciąg , ale to chyba norma w PL . Kto z was korzystał z wyciagu pomiedzy Oką a Łomrzą ?
barto66
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2006, 17:46

Post autor: barto66 »

Korzystałem i bez rewelacji też nie można wile oczekiwać ale jest tam z 150 zjazdu jest wyciąg tylko ta trasa nie jest rewelacyjna, wypożyczalnia sprzętu też jest, cena- karnet 6 godzinny 30 zł, ośla łączka troche za ostra, ale do nauki przed wyjazdem w góry to gobre miejsce bo blisko
Nie wiem jak jest teraz ja byłem w lutym a może w tym roku się pozmieniało.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
brumchlambrum
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 01 sie 2006, 16:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: brumchlambrum »

Ładny stok jest w Gołdapii (2 wyciągi) :D ale byłem tam tylko latem więc nie wiem jak jest tam zimą. Zawsze zostaje jeszcze Lidzbark Warmiński na płn od Olsztyna. stok krótki na początku stromy ale jest tam wypożyczalnia żarcie itp. No i oczywiście Szczęśliwice w Warszawie :P ale raczej mnie nie kręci jazda gdy wokoło ciebie widzisz pełno bloków i miasto. Najlepiej jest w górach - piękne widoki, cisza (czasem ;] ) no i oczywiście naturalny śnieg bez porównania do tego na sztucznie naśnieżanych stokach.
pablo191
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2006, 17:35

Post autor: pablo191 »

kto sie wybiera do bialki w okresie sylwestrowym??
Rycerz_Ni
szeregowy
Posty: 42
Rejestracja: 26 paź 2005, 13:48

Post autor: Rycerz_Ni »

Jeśli chodzi o Białkę Tatrzańską to polecam ją jedynie niedoświadczynym narciarzom i rodzinom z dziećmi. Prawda jest taka że jest to nudna, niska górka i poszaleć się tam nie da. Trzeba tylko powiedzieć że zaplecze techniczne jest wyśmienite. Dla prawdziwych narciarzy polecałbym Chopok na Słowacji, Szczyrk lub Kasprowy ew. Korbielów. A najlepiej to jechać w Alpy a nie męczyć się na naszych pseudogórach z pseudoinfrastrukturą i drogimi cenami. No ale do tego trzeba mieć kasę której sobie i reszcie życzę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
brumchlambrum
szeregowy
Posty: 30
Rejestracja: 01 sie 2006, 16:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: brumchlambrum »

Ja niestety mam inne plany na święta . jade w góry sie wspinać :D ale może skocze gdzies na słowacje na nartki albo do zakopanego w okolicy Sylwestra .
pablo191
szeregowy
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2006, 17:35

Post autor: pablo191 »

w sylwestra tez bede w zakopanym..podobno fajnie jest sie przes w gory..widac cale zakopane.. i swietny widok ..
Wimpy
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 06 sty 2006, 13:55

Post autor: Wimpy »

Ja jade do Bialki..moze sie spotkamy :P
Awatar użytkownika
Chemik
kapral
Posty: 133
Rejestracja: 23 maja 2005, 22:50

Post autor: Chemik »

Sylwester w górach ... swietna sprawa ! bylem 2 lata temu w szczyrq i bylo zajefajnie ;] szczegolnie podobal mi sie zjazd z pochodniami :twisted:

Ale nie ma co sie oszukiwac jesli chce sie naprawde poszalec na nartach/snowboardzie to trzeba wyjechac poza granice kraju

Polecam Słowacje i Włoskie Dolomity :wink:
ODPOWIEDZ