Problem z Asus m51Ta

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
szczery
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 17 lip 2010, 14:25

Problem z Asus m51Ta

Post autor: szczery »

Witam mam problem z Asusem m51ta. Sprzęt ma już swoje lata (prawie 6 ), jednak do tej pory działał bez najmniejszego problemu. Był czyszczony, 6 miesięcy temu wymieniona została pasta termo-przewodząca i wentylatorek. Parę dni temu po jego wyłączeniu nie można go ponownie włączyć. Brak jest jakiejkolwiek reakcji, nie wyświetla się nic na ekranie, Nawet matryca nie jest podświetlana. Jedynie świeci się dioda power, żadna inna nawet nie błyśnie. Od czau do czasu załącza się wentylator. Pozostawiłem go w takim stanie włączonego na kilka godzin, po powrocie zastałem go działającego normalnie jednak po wyłączeniu ponownie nie reaguje. Moje pytanie jest takie czy ktoś może wiedzieć co mu dolega, jaki koszt był by naprawy i czy to się opłaca. Szkoda mi go bo laptop przez cały czas był używany w domu, nie chodził na spacery :) i wygląda jak nowy.
kml700
kapral
Posty: 134
Rejestracja: 21 lip 2011, 16:38

Re: Problem z Asus m51Ta

Post autor: kml700 »

Sprawdź czy gniazdo do którego wkładasz wtyczkę zasilacza wygląda ok .
Jeśli jest dobrze to stawiam na bardziej skomplikowany problem - bez dobrego serwisu się nie obędzie
W enterze na dole słyszałem że jest specjalista od laptopów który zna się na rzeczy . :D
bachi
szeregowy
Posty: 47
Rejestracja: 09 wrz 2009, 15:10

Re: Problem z Asus m51Ta

Post autor: bachi »

A czy po przyciśnięci przycisku start, słychać próbę uruchamiania się dysku twardego , jak nie to , masz dysk twardy do wymiany , na 80 %
szczery
szeregowy
Posty: 16
Rejestracja: 17 lip 2010, 14:25

Re: Problem z Asus m51Ta

Post autor: szczery »

Nie słychać dysku i nawet dioda od dysku ani razu się nie zaświeci. Dysk jest na 100% sprawny bo przenosiłem z niego pliki na innego lapka.
Awatar użytkownika
Michał
starszy chorąży sztabowy
Posty: 600
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:22
Lokalizacja: Ostroleka

Re: Problem z Asus m51Ta

Post autor: Michał »

Strzelam że płyta główna do naprawy/wymiany.
ODPOWIEDZ