Poszukiwany kompan do wyjazdów z wykrywaczem metali

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Jaroo911
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2015, 16:02

Poszukiwany kompan do wyjazdów z wykrywaczem metali

Post autor: Jaroo911 »

Witam wszystkich . Jestem od niedawna posiadaczem wykrywacza metali garrett 350 euro ace.
Szukam kompana do wspólnych wypadów w weekend, za miasto na wykopki.
Problemu z transportem nie ma bo mam auto , reszta to kwestia dogadania .
Jeżeli jest ktoś chętny i również szuka towarzystwa w "poszukiwaniu skarbów" :D to niech dzwoni.
tel.0600011431 Jarek
Awatar użytkownika
QRP
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 24 paź 2012, 13:05
Lokalizacja: from high mountain

Re: Poszukiwany kompan do wyjazdów z wykrywaczem metali

Post autor: QRP »

Mam nadzieję, że wiesz, że takie działania są po prostu nielegalne. Poza tym radzę dobrze przygotować się do takich poszukiwań bo nierzadko odkopując kawałek żelastwa możesz w ułamku sekundy spotkać się ze swoimi przodkami.
Jaroo911
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2015, 16:02

Re: Poszukiwany kompan do wyjazdów z wykrywaczem metali

Post autor: Jaroo911 »

A co Ty z PISu jesteś QRP? Ja się nie pytam czy są legalne czy nie tylko szukam kumpla do wspólnych wypadów.
A na pasach uważaj na kawał żelastwa bo się możesz spotkać ze stwórcą.
Awatar użytkownika
QRP
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 24 paź 2012, 13:05
Lokalizacja: from high mountain

Re: Poszukiwany kompan do wyjazdów z wykrywaczem metali

Post autor: QRP »

No to zastanówmy się czy jakiś poważny człowiek, który ma takie samo hobby miałby ochotę na wspólne "poszukiwanie skarbów" własnie z Tobą.
Grzebanie w ziemi jest w świetle polskiego prawa nielegalne. Ogłaszasz się na ogólnodostępnym forum podając jeszcze do tego nr telefonu. Jestem pod wrażeniem!
Teraz jeszcze odpowiedz mi czy będziesz w stanie odróżnić zakopany w ziemi kawałek garnka od niemieckiej miny przeciwpiechotnej albo pocisku moździerzowego. Jeśli tak to czas w drogę :) Jednak przed wyjściem z domu warto zagłębić się w lekturę dotyczącą działań bojowych, które odbywały się w rejonie gdzie zamierzasz "poszukać skarbów". I to tak w miarę dokładnie, żeby być przygotowanym na wszystko :)

Powodzenia
niepodporzadkowana
starszy szeregowy
Posty: 74
Rejestracja: 15 mar 2010, 13:08

Re: Poszukiwany kompan do wyjazdów z wykrywaczem metali

Post autor: niepodporzadkowana »

QRP nie wiem po co odpowiadasz na założony post jak opowiadasz istne głupoty. Poczytaj forum prawne a dopiero potem sie wypowiadaj. Sa miejsca gdzie kopać nie wolno,ale ogólnie chodzenie z wykrywaczem metali nie jest nielegalne.
Jaroo911
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2015, 16:02

Re: Poszukiwany kompan do wyjazdów z wykrywaczem metali

Post autor: Jaroo911 »

Gościu tata pracował w komendzie czy co?co cię interesuje gdzie będę kopał i czy mnie ***** w powietrze .dalem telefon bo możesz do mnie zadzwonić żeby się zapisać gdzie ci ***** pało.
Awatar użytkownika
QRP
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 24 paź 2012, 13:05
Lokalizacja: from high mountain

Re: Poszukiwany kompan do wyjazdów z wykrywaczem metali

Post autor: QRP »

Jaroo911 pisze:Gościu tata pracował w komendzie czy co?co cię interesuje gdzie będę kopał i czy mnie ***** w powietrze .dalem telefon bo możesz do mnie zadzwonić żeby się zapisać gdzie ci ***** pało.
Wyluzuj misiu bo się zapultasz. Widzę po "wypowiedziach", że ilorazem nie śmierdzisz. Grzecznie życzyłem powodzenia ale widzę, że należałoby ***** w zakuty łeb żeby cokolwiek dotarło.
niepodporzadkowana pisze:QRP nie wiem po co odpowiadasz na założony post jak opowiadasz istne głupoty. Poczytaj forum prawne a dopiero potem sie wypowiadaj. Sa miejsca gdzie kopać nie wolno,ale ogólnie chodzenie z wykrywaczem metali nie jest nielegalne.
Chodzenia z wykrywaczem nikt nie zabrania. Zabronione jest wygrzebywanie przy okazji z ziemi wszelkiego rodzaju przedmiotów. Czy teraz jasne?
kanalia
starszy szeregowy
Posty: 85
Rejestracja: 22 kwie 2014, 16:19

Re: Poszukiwany kompan do wyjazdów z wykrywaczem metali

Post autor: kanalia »

Wydaje mi się, że tu może chodzić o zupełnie inny "wykrywacz" :lol:
i "poszukiwanie skarbów".
Może chłopak szuka chętnego do penetrcji różnych zakamarków :ass:
Gdyby jemu chodziło o prawdziwe, "męskie" poszukiwanie skarbów, to w pierwszej kolejności napisałby, jaki alkohol zabiera i w jakiej ilości :mrgreen:
Awatar użytkownika
gutek
chorąży
Posty: 410
Rejestracja: 23 lut 2008, 15:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Poszukiwany kompan do wyjazdów z wykrywaczem metali

Post autor: gutek »

QRP pisze:Mam nadzieję, że wiesz, że takie działania są po prostu nielegalne. Poza tym radzę dobrze przygotować się do takich poszukiwań bo nierzadko odkopując kawałek żelastwa możesz w ułamku sekundy spotkać się ze swoimi przodkami.
Już byś sobie i innym darował. Mądrością to nie zabłysnąłeś.

Jaro jeśli znasz jakieś ciekawe miejsca to bym się wybrał.
Awatar użytkownika
QRP
starszy szeregowy
Posty: 67
Rejestracja: 24 paź 2012, 13:05
Lokalizacja: from high mountain

Re: Poszukiwany kompan do wyjazdów z wykrywaczem metali

Post autor: QRP »

gutek pisze:
QRP pisze:Mam nadzieję, że wiesz, że takie działania są po prostu nielegalne. Poza tym radzę dobrze przygotować się do takich poszukiwań bo nierzadko odkopując kawałek żelastwa możesz w ułamku sekundy spotkać się ze swoimi przodkami.
Już byś sobie i innym darował. Mądrością to nie zabłysnąłeś.

Jaro jeśli znasz jakieś ciekawe miejsca to bym się wybrał.
Ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Art. 111. mówi o tym, że każdy, kto bez pozwolenia albo wbrew warunkom pozwolenia poszukuje ukrytych lub porzuconych zabytków, w tym przy użyciu wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych i technicznych oraz sprzętu do nurkowania, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

W praktyce to wygląda tak, że jak wygrzebiesz starą, zardzewiałą łuskę po pocisku to już podpadasz pod ten zapis. Wystarczy więc, że ktoś w międzyczasie Twojego "poszukiwania zadzwoni do leśnika, właściciela gruntu albo bezpośrednio po policję i w najlepszym przypadku skończy się zarekwirowaniem sprzętu.

Jak już napisałem powodzenia życzę w eksploracjach. A nieskromnie powiem, że tym tematem zajmuję się od lat kilkunastu.
INTRUZ
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2012, 12:09

Re: Poszukiwany kompan do wyjazdów z wykrywaczem metali

Post autor: INTRUZ »

Siemano ja też szukam toważystwa na wypady jak coś to pisz na forum pasja-eksploracja.com " piroman" . A czy leegalne czy tez nie temat rzeka raczej przy obiektach oznaczonych jako zabytki się nie kopie ! A pola i lasy do nich nie należą i chodzić i kopać ci nikt nie może zabronić . no chyba że będziesz się przechadzał z mg pod pachą to inna sprawa :)
INTRUZ
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 18 mar 2012, 12:09

Re: Poszukiwany kompan do wyjazdów z wykrywaczem metali

Post autor: INTRUZ »

Zależy kto czego szuka
ODPOWIEDZ