World Lottery Club - opinie

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Awatar użytkownika
Gerrard
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 23 kwie 2010, 18:51

World Lottery Club - opinie

Post autor: Gerrard »

Artykuł sponsorowany na MO:
Nowość. Polskie Lotto wreszcie dostępne online
http://www.moja-ostroleka.pl/art/144915 ... pne-online


Po przeczytaniu ucieszyłem się, że w końcu zrobili lotto online. Były już takie serwisy online wcześniej, ale działo to na zasadzie, że zewnętrzna firma robiła za Ciebie zakłady pobierając dużą większą kwotę niż 3zł (worldlotteryclub pobierał tyle samo jak w kolekturze za duży lotek). Aby otrzymać jeden darmowy kupon (tak jak w artykule), trzeba było kliknąć w link, założyć konto, wypełnić dwa kupony i zapłacić 3zł. Metoda płatności tylko i wyłącznie karta debetowa visa lub inne, więc trzeba było podać dane karty i zaznaczyć subskrypcje, bez zaznaczenia subskrypcje nie dostajesz darmowego zakładu. Przyznaje, że regulaminu nie czytałem. Następnie po sprawdzeniu nowego konta, domyśliłem się że subskrypcja to odnowienie zakładów, pomyślałem sobie ok, jedna subskrypcja może być, ewentualnie zmienię później tylko numery. Po nietrafionym losowaniu, chciałem zmienić numery, niestety nie mogłem ani zmienić numerów, ani anulować subskrypcji, mało tego z automatu miałem pobieraną kasę z konta, bez żadnego moje potwierdzenia. Po dłuższym okresie okazało się, że automatycznie mi pobierali kasę za dwa zakłady przed każdym losowaniem, losowanie trzy razy w tygodniu. Mało tego jak zobaczyłem swój rachunek bankowy, to dodatkowo mój bank za taką jedną płatność pobierał 5zł, jest to standardowa opłata za płatności na rzecz hazardu, z tego co się dowiedziałem to chyba każdy bank taką opłatę ma. Po sprawdzeniu konta od razu zastrzegłem kartę, teraz muszę wyrobić sobie nową, na którą poczekam do 14dni. Dowiedziałem się na forach, że jedyna metoda usunięcia subskrypcji to telefon do nich lub e-mail. Telefonów nikt nie odbiera, napisałem e-mail'a, dostałem dopiero odpowiedz że subskrypcja została anulowana w momencie kiedy już miałem zablokowaną kartę i nie mogli już pobierać kasy. W sumie straciłem 27zł + koszty wyrobienia nowej karty. Ja w miarę szybko zorientowałem się o tym, ale jest dużo ludzi którzy stracili więcej ode mnie lub są tacy, którzy pewnie jeszcze nie widzą... Wystarczy poczytać komentarze na forach w sieci.
Podsumowując jestem na siebie wściekły. Do tej pory nie mogę w to uwierzyć.
cyndar
szeregowy
Posty: 3
Rejestracja: 18 lis 2015, 23:13

World Lottery Club - opinie

Post autor: cyndar »

Bardzo ciekawa sprawa. Znalazlem jednak informacje, ze tylko niektore banki pobieraja takie prowizje. W moim banku (mBank) takich dodatkowych oplat nie ma - zapytalem dzis. Poza tym to bardzo dziwne, ze na karte masz czekac az dwa tygodnie. W bankach zwykle na nowa karte czeka sie 3-4 dni.

Co do gry to niestety kultura kontaktu idzie w bardzo zla strone. Coraz czesciej rozmawiamy z maszynami, a jak chcemy z czegos zrezygnowac to ciezko sie skontaktowac. Podobnie jest w serwisie randkowym eDarling - rezygnacja mozliwa jest tylko telefonicznie, a numer telefonu jest odatkowo platny.

Trzeba jednak przy korzystaniu z nowoczesnych rozwiazan nie tracic glowy i wciaz mowic "sprawdzam". Zanim sie zapiszesz, sprawdz jak zrezygnowac. Na szczescie nie straciles wysokiej kwoty, na pewno sie jednak czegos nauczyles. Zycze powodzenia!

Artykul o prowizjach hazardowych w bankach: http://wilczko.blox.pl/2014/01/Banki-ka ... azard.html
Tapatik
starszy sierżant
Posty: 319
Rejestracja: 18 sty 2007, 17:01

World Lottery Club - opinie

Post autor: Tapatik »

"Sprostaj świątecznym wydatkom. Zostań milionerem jeszcze dziś"

Czyli jeśli zostanę klientem WLC to będę milionerem?
Tak na 100%?

Moim zdaniem takie sformułowanie jest oszustwem.
Awatar użytkownika
Gerrard
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 23 kwie 2010, 18:51

World Lottery Club - opinie

Post autor: Gerrard »

Dlaczego temat został przeniesiony z Miasto i gminy do hyde park?
W pierwszym dziale temat miałby więcej odsłon, a temat dotyczy Ostrołęki. Artykuł sponsorowany był wyświetlony na głównej stronie MO, prawie 5tyś wyświetleń, więc może nie tylko jak założyłem tam konto, może nie którzy jeszcze nie wiedzą co ich czeka. Najlepiej było by napisać artykuł na głównej, ludzie zobaczyli by jak łatwo można zostać oszukanym. Chyba, że to artykuł sponsorowany i nie wypada, albo o czymś nie wiem...
Awatar użytkownika
Qrzysio
Redaktor
Posty: 3362
Rejestracja: 17 maja 2005, 18:16
Lokalizacja: Ostrołęka

World Lottery Club - opinie

Post autor: Qrzysio »

Z twojego opisu zrobimy skrzynkę skarg. Nie ma żadnego kłopotu.
Awatar użytkownika
Gerrard
starszy szeregowy
Posty: 58
Rejestracja: 23 kwie 2010, 18:51

World Lottery Club - opinie

Post autor: Gerrard »

Nie musi być to skrzynka skarg - nie lubię tego, wystarczy artykuł informacyjny/ostrzegający.
Dodatkowo w ostatnim czasie dostaje sms od numerów ośmio cyfrowych (przeważnie sms reklamowy ma 4-5 cyfr), jestem przekonany że to od wyżej wymienionego serwisu.

"sorry, chyba pomylilam numer! ;)"
"Hej, tu Iza, przesylam link do stronki z darmowym zakladem Lottoo ktorym Ci mowilam. Ja wlasnie zagralam, wieczorem kumulacja 9m! skrócony link do strony, który ukrywa prawdziwy adres."
itp.

Dla mnie to jest szukanie ludzi z których jeszcze bardziej da się wycisnąć hajs. Pewnie po kliknięciu tego linku dostawałbym jeszcze więcej sms lub zacieli by do mnie zdzwonić z ofertami.
Teraz aby zamknąć konto na tym serwisie muszę napisać do nich e-mail albo zadzwonić - jak dotąd nie udało mi się do nich jeszcze dodzwonić.
ODPOWIEDZ