Mieszkanie na ostatnim piętrze

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
olma
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 26 lut 2016, 22:02

Mieszkanie na ostatnim piętrze

Post autor: olma »

Bardzo proszę o opinie osób mieszkających na ostatnim piętrze w bloku z płyty. Jakie są wady i zalety.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Mieszkanie na ostatnim pietrze

Post autor: Infom »

Sam mieszkam na ostatnim piętrze.
Plusy - nikt nad tobą nie hałasuje, nikt nie chodzi w obcasach, nikt nie jeździ na rolkach od 7 rano.
Wady - ciężko czasami wchodzić :)
shelly
starszy chorąży sztabowy
Posty: 500
Rejestracja: 23 lip 2009, 16:49

Re: Mieszkanie na ostatnim pietrze

Post autor: shelly »

Potwierdzam to co napisał Inform, chociaz sama problemów z wchodzeniem nie miałam. Właściwie cieszyłam sie, że z przymusu mam troche ruchu ;) zawsze mieszkałam na ostatnim pietrze. Fajne było to, że zbyt dużo osób nie pod drzwiami nie kręci, bo jezeli juz ktos wejdzie to tylko do mnie lub sąsiada, jest ciszej. Teraz mieszkam na III p. i długo mi zajeło przyzwyczajenie się, że ktos nade mną chodzi. Szczerze mowiąc to gdybym jeszcze raz miała kupować to napewno rozważyłabym ostatnie piętro. Jedyny minus to przy odrobinie pecha mogą byc przecieki z dachu, jaki czas tak mielismy po remoncie dachu :(
baja bongo
kapral
Posty: 101
Rejestracja: 20 paź 2007, 16:48

Re: Mieszkanie na ostatnim pietrze

Post autor: baja bongo »

Jeżeli blok nie ma działającego domofonu, to niestety wykorzystują to bezdomni, którzy "logują się" właśnie na czwartych piętrach ze względu na mniejszą ilość osób, która może ich zobaczyć i wygonić.
Inna sprawa, o której słyszałem, to w niektórych blokach są problemy z ciepłem z dachu w czasie upałów. Niech się ktoś, kto mieszka na czwartym piętrze, wypowie na ten temat, być może dotyczy to tylko nielicznych konstrukcji.
olma
szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 26 lut 2016, 22:02

Re: Mieszkanie na ostatnim pietrze

Post autor: olma »

Rozważam zakup mieszkania na ostatnim piętrze i zastanawiam się czy to dobry pomysł. No właśnie jak to jest z zimą czy jest zimno, latem czy jest az tak giraco jak slyszalam i i cieknącym dachem.?tylko przez to mam wątpliwości.
justusz
kapral
Posty: 127
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:33

Re: Mieszkanie na ostatnim piętrze

Post autor: justusz »

Właśnie ogrzewanie jest największym problemem. Docieplenie bloków styropianem najczęściej obejmuje tylko ściany a stropodach nad ostatnim pietrem i strop nad piwnica pozostają nadal niedocieplone. Jeśli w bloku zostaną zamontowane modne ostatnio podzielniki ciepła to może okazać się ze na twoim rachunku będzie należność za ciepło...połowy bloku.
arrow
starszy kapral
Posty: 156
Rejestracja: 27 maja 2009, 0:24

Re: Mieszkanie na ostatnim piętrze

Post autor: arrow »

Zalety: mniej się kurzy z ulicy, podwórka niż np. na piętrach 0-2. Mniej owadów lata. Mogą być lepsze widoki z góry.
W zimę może być niedogrzane mieszkanie. Kiedyś jak mieszkaliśmy na IVp. mieliśmy wilgoć w jednym pokoju przy suficie.
arturr
szeregowy
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2013, 12:01

Re: Mieszkanie na ostatnim piętrze

Post autor: arturr »

Mieszkam na ostatnim (4) piętrze w bloku bez windy i nie zamieniłbym się na niższe. Fakt, czasem można się nachodzić, szczególnie jak się czegoś zapomni, ale ogólnie więcej zalet niż wad :)
Awatar użytkownika
hanzo
szeregowy
Posty: 19
Rejestracja: 10 lut 2009, 13:56

Re: Mieszkanie na ostatnim piętrze

Post autor: hanzo »

Cisza , spokój, robactwo to na +. Ale u mnie jest problem wentylacją. W upalne bezwietrzne dni, jest strasznie w nasłonecznionej części, czasami czujemy się jak w saunie.

W zimę nie ma problemów z ciepłem, natomiast potwierdzam : dach cieknie :) Ale to pewnie kwestia indywidualna każdego mieszkania. Ja tam tylko wynajmuję to z tym nie walczę, ale wiem że wcześniej były próby naprawy, które jak widać nic nie dały.
madzialena
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2022, 19:21

Re: Mieszkanie na ostatnim piętrze

Post autor: madzialena »

Oj sama mieszkałam na ostatnim piętrze w mieszkaniu i niestety było to dosyć uciążliwe. Postanowiłam kupić nowe mieszkanie i świetną ofertę znalazłam w Góralczyk Nieruchomości. Mieszkanko jest ładne, bardzo fajny dostęp do szkoły, pracy, także to był ekstra wybór
ODPOWIEDZ