Strona 1 z 1

Mieszkanie na ostatnim piętrze

: 16 kwie 2016, 12:34
autor: olma
Bardzo proszę o opinie osób mieszkających na ostatnim piętrze w bloku z płyty. Jakie są wady i zalety.

Re: Mieszkanie na ostatnim pietrze

: 16 kwie 2016, 15:43
autor: Infom
Sam mieszkam na ostatnim piętrze.
Plusy - nikt nad tobą nie hałasuje, nikt nie chodzi w obcasach, nikt nie jeździ na rolkach od 7 rano.
Wady - ciężko czasami wchodzić :)

Re: Mieszkanie na ostatnim pietrze

: 16 kwie 2016, 16:58
autor: shelly
Potwierdzam to co napisał Inform, chociaz sama problemów z wchodzeniem nie miałam. Właściwie cieszyłam sie, że z przymusu mam troche ruchu ;) zawsze mieszkałam na ostatnim pietrze. Fajne było to, że zbyt dużo osób nie pod drzwiami nie kręci, bo jezeli juz ktos wejdzie to tylko do mnie lub sąsiada, jest ciszej. Teraz mieszkam na III p. i długo mi zajeło przyzwyczajenie się, że ktos nade mną chodzi. Szczerze mowiąc to gdybym jeszcze raz miała kupować to napewno rozważyłabym ostatnie piętro. Jedyny minus to przy odrobinie pecha mogą byc przecieki z dachu, jaki czas tak mielismy po remoncie dachu :(

Re: Mieszkanie na ostatnim pietrze

: 16 kwie 2016, 17:07
autor: baja bongo
Jeżeli blok nie ma działającego domofonu, to niestety wykorzystują to bezdomni, którzy "logują się" właśnie na czwartych piętrach ze względu na mniejszą ilość osób, która może ich zobaczyć i wygonić.
Inna sprawa, o której słyszałem, to w niektórych blokach są problemy z ciepłem z dachu w czasie upałów. Niech się ktoś, kto mieszka na czwartym piętrze, wypowie na ten temat, być może dotyczy to tylko nielicznych konstrukcji.

Re: Mieszkanie na ostatnim pietrze

: 16 kwie 2016, 17:49
autor: olma
Rozważam zakup mieszkania na ostatnim piętrze i zastanawiam się czy to dobry pomysł. No właśnie jak to jest z zimą czy jest zimno, latem czy jest az tak giraco jak slyszalam i i cieknącym dachem.?tylko przez to mam wątpliwości.

Re: Mieszkanie na ostatnim piętrze

: 16 kwie 2016, 19:06
autor: justusz
Właśnie ogrzewanie jest największym problemem. Docieplenie bloków styropianem najczęściej obejmuje tylko ściany a stropodach nad ostatnim pietrem i strop nad piwnica pozostają nadal niedocieplone. Jeśli w bloku zostaną zamontowane modne ostatnio podzielniki ciepła to może okazać się ze na twoim rachunku będzie należność za ciepło...połowy bloku.

Re: Mieszkanie na ostatnim piętrze

: 16 kwie 2016, 19:16
autor: arrow
Zalety: mniej się kurzy z ulicy, podwórka niż np. na piętrach 0-2. Mniej owadów lata. Mogą być lepsze widoki z góry.
W zimę może być niedogrzane mieszkanie. Kiedyś jak mieszkaliśmy na IVp. mieliśmy wilgoć w jednym pokoju przy suficie.

Re: Mieszkanie na ostatnim piętrze

: 05 lip 2016, 14:04
autor: arturr
Mieszkam na ostatnim (4) piętrze w bloku bez windy i nie zamieniłbym się na niższe. Fakt, czasem można się nachodzić, szczególnie jak się czegoś zapomni, ale ogólnie więcej zalet niż wad :)

Re: Mieszkanie na ostatnim piętrze

: 16 lip 2016, 8:51
autor: hanzo
Cisza , spokój, robactwo to na +. Ale u mnie jest problem wentylacją. W upalne bezwietrzne dni, jest strasznie w nasłonecznionej części, czasami czujemy się jak w saunie.

W zimę nie ma problemów z ciepłem, natomiast potwierdzam : dach cieknie :) Ale to pewnie kwestia indywidualna każdego mieszkania. Ja tam tylko wynajmuję to z tym nie walczę, ale wiem że wcześniej były próby naprawy, które jak widać nic nie dały.