Kongres Polski Razem Zjednoczonej Prawicy

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Plnnowak
szeregowy
Posty: 2
Rejestracja: 05 lis 2017, 23:22

Kongres Polski Razem Zjednoczonej Prawicy

Post autor: Plnnowak »

W sobotę rano w Warszawie na PGE Narodowy odbył się Kongres Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz Konwencja Zjednoczeniowa Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych.

Głównym tematem spotkania było nawiązanie nowej partii Porozumienie, której prezesem został Jarosław Gowin. Wicepremier ogłosił, że głównym elementem programu jego partii będzie polityka rodzinna oraz demograficzna, a także wyjaśnił skąd wzięła się nazwa nowego ugrupowania.

Zawiązujemy dzisiaj porozumienie. Gdy słyszymy słowo „porozumienie”, to myślimy o zjednoczeniu, pojednaniu, zbliżeniu się. Słusznie. Chodzi jednak o coś ważniejszego – mówił Jarosław Gowin

Zebraliśmy się po to, żeby takie porozumienie zawrzeć, nie tylko porozumienie między nami, chociaż to jest wielka wartość. Przede wszystkim chodzi o porozumienie między nami a Polakami. Chcemy zaproponować Polakom uczciwą umowę, że będziemy ciężko pracować dla Polski i kierując się ideałami, które nam przyświecają. Ideałami konserwatywnymi, republikańskimi, wolnościowymi chrześcijańskimi, naszą wiarą w siłę i sensowność samorządności, że będziemy Polskę dalej konsekwentnie i głęboko zmieniać – podkreślił Gowin.

„Chodzi o uczciwą umowę” czyli porozumienie między obywatelami i ich przedstawicielami. Radnymi, wójtami, burmistrzami, prezydentami, postami, senatorami oraz ministrami.

Chcemy się wsłuchiwać w głos samorządowców, ale także głos wszystkich Polaków. Dlatego obok rady samorządowej powołamy jeszcze dwie inne rady: one będą skupiały i przedstawicieli naszej partii, i bezpartyjne autorytety. Do współpracy w radzie programowej, którą kierować będzie Zbigniew Gryglas, zapraszamy wybitnych naukowców, wybitnych ekspertów, a o radę w sprawach gospodarczych poprosimy czołowych polskich przedsiębiorców - dodał wicepremier

Wicepremier zapowiedział również, że Nasze Porozumienie to także porozumienie na rzecz rozwoju polskiej samorządności.

Zdaniem premiera nowe ugrupowanie, przy jednoczesnym wsparciu Prawa i Sprawiedliwości, przywróci Polakom poczucie, że są współgospodarzami kraju.

KM (WT)
to_i_owo
szeregowy
Posty: 25
Rejestracja: 03 cze 2017, 13:35

Re: Kongres Polski Razem Zjednoczonej Prawicy

Post autor: to_i_owo »

Gowin czyli człowiek, który za każdym razem płynie z prądem a potem opowiada jak to źle robili poprzednicy, zapominając, że sam mógł tam coś zmienić. Żałosny człowiek, niemający nawet odrobiony jaj. Jak to było? Zagłosowałem ale nie był za tym. Popieram weta bo nie zgadzałem się z ustawą. Śmieszniejszy był chyba tylko Kurski, którego kiedyś Giertych przeczołgał w kwestii tego jak gość głosuje.
Rykarder78
szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2017, 21:18

Re: Kongres Polski Razem Zjednoczonej Prawicy

Post autor: Rykarder78 »

Dajta spokój
ODPOWIEDZ