Cicha śmierć - Wiatraki zabijają ludzi!

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Cicha śmierć - Wiatraki zabijają ludzi!

Post autor: sylwor »

Wychodzi na to że cały urlop spędziłeś tworząc w/w wypociny naukowe znane zainteresowanym od długiego czasu...
Nadal uważasz że to właśnie wiatraki są jedynym śmiercionośnym źródłem infradźwięków ???

Co do twoich zagadek słownych to chyba nie liczyłeś że ktoś zmarnuje swój cenny czas na zagadki "exita"
---------------------------------------------
"Najpierw sformułuj poprawnie problem pod względem semantycznym.Na razie zakładam ,że to roztargnienie , bądź problemy ze zrozumieniem zdań złożonych , których używasz.Żeby pomóc Ci w zorientowaniu się gdzie popełniłeś błąd ( mam nadzieję ,że składniowy ,nie semantyczny ) wytłuszczę Ci fragment.Popraw tę frazę w następnym wpisie, ale tak , żeby dla czytającego było jasne ,że rozumiesz co to jest fala."

Skoro nawet Ty zrozumiałeś (mimo błędów)to reszcie przyjdzie to bez problemu.
--------------------------------------------------------
"Na razie masz zadaną pracę domową.Popraw błędy w swoim poście .Dopóki tego nie zrobisz nie będę dyskutował."

Pozwolisz że potraktuję ten wywód jako obietnicę.
------------------------------------------------------------
"Na razie masz zadaną pracę domową.Popraw błędy w swoim poście .Dopóki tego nie zrobisz nie będę dyskutował."
"Masz poprawić fragment , w którym wierzę ,ze przez błąd składniowy napisałeś głupotę."

Wpisy sugerują że jesteś byłym nauczycielem zwolnionym (być może dyscyplinarnie) z pracy.
Druga z możliwości to taka że w pracy jesteś traktowany jako chłopiec na posyłki i czujesz bezwiedną wewnętrzną potrzebę by kimś sterować.
Czy wychodząc z domu zadajesz prace żonie (o ie taką posiadasz) ?
"praca domowa na dziś: pozmywać naczynia, odkurzyć , wyprać zanieczyszczone fekaliami gacie króla"
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Cicha śmierć - Wiatraki zabijają ludzi!

Post autor: sylwor »

brexit pisze: 15 sie 2018, 1:22 Zdanie sylwora z cytatu jest semantyczną bzdurą.
Wiatrak nie może wzmocnić ośrodka.To zdanie nie ma logicznego sensu.Infradźwięk jest parametrem , jaki może mieć ośrodek , ale jakakolwiek fala akustyczna w tym infradźwięk nie może wzmocnić ośrodka.To tak jakby oprogramowanie mogło wzmocnić monitor.
Infradźwięk nie jest parametrem a falą dźwiękową.
Parametrami mogą być jego częstotliwość i amplituda.
Infradźwięki nie wzmacniają ośrodka na który trafią.....
To ośrodek w sprzyjających warunkach może być wzmacniaczem fali (poprzez zjawiska czysto mechaniczne).
.
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Cicha śmierć - Wiatraki zabijają ludzi!

Post autor: sylwor »

Jeśli byłeś kiedykolwiek w wojsku to rozumiesz komendę "wolny krok" przed wejściem na most.
Ta komenda chroni most przed zburzeniem przez "drobne kroczki" żołnierzy.
Ich delikatne kroki są w stanie zburzyć most gdyż ośrodek (most) ma częstotliwość rezonansową niebezpiecznie bliską częstotliwości typowego przemarszu.
brexit

Re: Cicha śmierć - Wiatraki zabijają ludzi!

Post autor: brexit »

sylwor pisze: 15 sie 2018, 1:42 Wychodzi na to że cały urlop spędziłeś tworząc w/w wypociny naukowe znane zainteresowanym od długiego czasu...
Nadal uważasz że to właśnie wiatraki są jedynym śmiercionośnym źródłem infradźwięków ???

Co do twoich zagadek słownych to chyba nie liczyłeś że ktoś zmarnuje swój cenny czas na zagadki "exita"
Celowo napisałem, pierwsze litery z mojej odpowiedzi krótko po Twoim poście,żeby było jasne ,że nie pisałem posta z wyjaśnieniami przez czas mojej nieobecności.
Ponieważ nie miałem wcześniej czasu na szczegółowe wyjaśnianie, to musiałem to zrobić w skrótowo.Więc napisałem skrótowe wyjaśnienie, od razu po przeczytaniu Twojego posta i podałem jego pierwsze litery w moim poście.
To nie była żadna zagadka.To był dowód ,że nie siedzę kilka dni dzień i noc myśląc nad odpowiedzią.
Jest oczywiste ,że jest wiele źródeł infradźwięków w naszym otoczeniu.
Rozmawiamy tu o długotrwałej ekspozycji na infradźwięki.Problem jest taki ,że do niedawna brakowało badań na ten temat.
Na szczęście szkodliwy wpływ wiatraków, może być asumptem do przeprowadzenia bardziej szczegółowych i kompleksowych badań tego zagadnienia.
Nie byłem nauczycielem.Natomiast faktem jest,że przygotowywałem dzieci znajomych do matury , egzaminów na studiach technicznych z matematyki , bądź fizyki.
I osoby przeciętnie uzdolnione potrafię doprowadzić do poziomu, który pozwoli im zdanie egzaminu z dowolnego działu matematyki , bądź fizyki na studiach o dowolnym kierunku.
Wybacz , ale nie mam czasu na dyskusje z jakimś osobnikiem ,który argumenty merytoryczne zastępuje jakimiś insynuacjami dotyczącymi mojego życia osobistego.
I mam nadzieję, że te bzdurne, manipulacyjne teksty na tym portalu przestaną się ukazywać , gdy rozpocznie się budowa jakże potrzebnej elektrowni węglowej w Ostrołęce.Bo jak na razie mechanizm jest ciągle ten sam.
Jeżeli masz wykształcenie techniczne, w co wątpię , to powinno być dla Ciebie oczywiste, że nie da się przy obecnym rozwoju technologii przestawić energetyki tylko i wyłącznie na źródła odnawialne.
Gdy nie ma dostatecznie silnego wiatru i odpowiedniego nasłonecznienia, to energię w Polsce można zapewnić tylko ze źródeł konwencjonalnych , bądź elektrowni jądrowych.
Elektrownia w Ostrołęce to jedna z bitew na froncie globalnym.W Europie USA walczy Niemcami i Rosją.Syria, Ukraina to wcześniejsze bitwy w tej wojnie energetycznej.Polska jest znów zagrożona , tym razem energetycznym odpowiednikiem paktu Rinbbentrop -Mołotow, czyli budową rurociągów gazowych pod dnem Bałtyku.
Budowa elektrowni węglowych i atomowych, to jedyna droga aby w niewolę energetyczną nie popaść.Celem naszych sąsiadów jest najpierw zmusić nas do przestawienia się na elektrownie gazowe, a potem zmonopolizować jego dystrybucję.

Jako podejrzewam pożyteczny idiota, klepiesz te kocopoły nawet nie rozumiejąc w czym bierzesz udział.Niestety nie ma innego wyjścia niż obnażać Wasze łgarstwa i manipulacje , pisząc po prostu prawdę.
A i następnym razem to nie przyznawaj się, że masz wykształcenie techniczne.Chyba ,że chcesz zrobić z siebie kolejny raz idiotę.
ODPOWIEDZ