Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: mIcHaLos »

Cześć - mam pytanie dotyczące zmywarki BOSCH a dokładnie tego modelu: SPV50E00EU/01 - w tej chwili ma już swoje lata :)
Od jakiegoś czasu podczas uruchomionego "prania" w trakcie pracy zatrzymuje się i stoi... hmm po otworzeniu i ponownym zamknięciu drzwiczek rusza ponownie. (w momencie takiego postoju na dole zmywarki znajduje się woda). Czy ktoś miał podobne objawy ? Lub macie pod ręką jakiegoś "szpeca" który mógłby podpowiedzieć.
Sprzęt jest w zabudowie - także wolę zapytać. Co mogło zostać uszkodzone i wymaga wymiany ? - dodam że jeżeli chodzi o same mycie nawet z tymi postojami robi to perfekt.
Z góry dzięki :)
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: Infom »

raz miałem podobną przypadłość, gdzie po otwarciu zmywarki była na dole woda.
U mnie usterka była spowodowana zapchaniem odpływu. Do udrożnienia użyłem kreta w granulkach:)
Myślę, że u Ciebie może być podobny problem, że nie jest drożny odpływ stąd zmywarka automatycznie wyłącza się, żeby Ci kuchni nie zalało.
bachi
szeregowy
Posty: 47
Rejestracja: 09 wrz 2009, 15:10

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: bachi »

Witam
Czy w zmywarce są stosowane tabletki/ płyn / proszek/ czyszczący do zmywarek ? Powinno się używać tego raz w miesiącu. Możliwa przyczyna to że czujniki zaszły kamieniem , i zmywarka pracuje jak pracuje.

Sam miałem podobny problem , od kiedy regularnie czyszczę zmywarkę , nie sprawia problemów.
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: mIcHaLos »

Infom pisze: 19 lis 2018, 9:31 U mnie usterka była spowodowana zapchaniem odpływu. Do udrożnienia użyłem kreta w granulkach:)
Myślę, że u Ciebie może być podobny problem, że nie jest drożny odpływ stąd zmywarka automatycznie wyłącza się, żeby Ci kuchni nie zalało.
Udrażniałem oraz czyściłem odpływ - ale faktycznie z "krecikiem" nie próbowałem. Nie uszkodził Ci zmywarki ?
Też zacząłem od tego - dla mnie trochę to wrażliwe miejsce gdzie trzeba użyc takiego detergentu ze względu na mycie rzeczy z których później jemy :)
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: mIcHaLos »

bachi pisze: 19 lis 2018, 9:36 Witam
Czy w zmywarce są stosowane tabletki/ płyn / proszek/ czyszczący do zmywarek ? Powinno się używać tego raz w miesiącu. Możliwa przyczyna to że czujniki zaszły kamieniem , i zmywarka pracuje jak pracuje.
To podstawa - wszystko używane na bieżąco :)
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: Infom »

tak samo używałem dość często oryginalnych specyfików do czyszczenia zmywarki i nic z tego.
Fakt może pomogło, bo zamiast zapychać się co miesiąc zapchało mi się raz na 5 lat.
kolejak
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 25 kwie 2010, 19:44

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: kolejak »

Zmywarka staje bo woda nie odpływa.
Nie używaj żadnego kreta.
To na pewno zapchany filtr.
Wyjmij to duże sitko i dalej jest taka plastikowa część którą też lepiej wyjąć i przeczyścić. Zajrzyj do instrukcji tam jest opisane wszystko krok po kroku. Jak nie masz zajrzyj na stronę bosch.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: Infom »

żaden filtr - zapchany w środku odpływ na bank i użyj kreta nie słuchaj się ich :)
kolejak
szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 25 kwie 2010, 19:44

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: kolejak »

Fakt odpływ, źle się wyraziłem.
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: majster »

Czy po ponownym zamknięciu drzwi zmywarki zakończy ona proces zmywania - u mnie było podobnie ale czasami nawet 3-4 krotne zatrzymania doprowadzały do zakończenia mycia, winien był wyłącznik drzwiczek, który zatrzymywał proces mycia .
Było to trudne do ustalenia ale pomogło mi tylko mocne dociśnięcie drzwi bez otwierana zmywarka zaczynała działać .
Jeśli nie spuszcza wody to gdy jest gdzieś blokada ,np w filtrze lub syfonie do którego odprowadza wodę słychać pracę pompy spustowej .Jeśli słychać w tym momencie tzw buczenie to jest zablokowana lub uszkodzona pompa spustowa .
Bardzo często wina braku spustu wody jest zatkanie wejścia do syfonu -a to prosto wyeliminować wyjmując z niego końcówkę węża spustowego zmywarki kierując go do zlewu i włączając zmywarkę nawet po skasowaniu i ustawieniu na początek mycia zmywarka zaczyna proces od pracy pompy spustowej wówczas powinna wypłynąć woda z węża do zlewu .
Jeśli powyższe wskazówki nie pomogą to zalecam zgłoszenie do serwisu Boscha na ul goworowską 15c telefon dostępny jest po wpisaniu tego adresu .Często takie zgłoszenie jest tańsze od niefachowych napraw.
Sarcev
starszy sierżant
Posty: 304
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:48
Lokalizacja: oka

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: Sarcev »

Właśnie zmywarkę Bosch naprawiałem w ten weekend. Podobny przypadek. Pokazuje Ci błąd E:25?
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: netespl »

Akurat Kretem można sobie narobić zdecydowanie większego problemu, w kontakcie z tłuszczem kret się "zmydla" (Kret to wodorotlenek sodu) i może powstać czop w odpływie, którego już niczym nie usuniesz.
sylwor
plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 01 kwie 2009, 14:13

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: sylwor »

Użycie kreta może skończyć się krystalizacją syfu w rurach i wtedy już nic nie pomoże.
Nadmiar kreta może nawet wywołać tak wysoką temperaturę że stopi rury z pvc.
Tak więc kret jest tylko dla desperatów którzy nie mają już nic do stracenia.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: Infom »

za dużo się naczytaliście o tym krecie ;)
Po prostu trzeba używać go zgodnie z instrukcja, a nie jak typowy Polak *****.. więcej wtedy na pewno pomorze :) w nadmiarze wszystko szkodzi! :)
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: netespl »

To nie naczytanie się tylko kwestia doświadczeń. Odkupisz koledze z forum zmywarkę jak się zaczopuje?
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: Infom »

a ty mu naprawisz odpływa jak nie użyję i zastosuję się do Twojej rady pomocnej czyli żadnej :) to daj mu jakaś alternatywę w naprawie :)
Ja używam kreta i nigdy mi się nie zrobił czop, ale wsypuje kreta 2 nakrętki małe, a nie szklankę!
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: Infom »

Przede wszystkim niech autor napiszę czy z usterką sobie poradził :)
netespl
starszy sierżant
Posty: 316
Rejestracja: 02 gru 2009, 17:31

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: netespl »

Czasami brak porady jest lepszy niż rada, która może spowodować całkowite uszkodzenie sprzętu. Nawet wsypywanie ilości sugerowanych na opakowaniu, w perspektywie czasu i np. kilkukrotnego stosowania spowoduje zbieranie się osadu na rurach, a finalnie do ich zaklejenia.
Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1560
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: Infom »

ok to to nie używaj nic z tych rzeczy i patrz się stojącą wodę
Awatar użytkownika
mIcHaLos
starszy sierżant
Posty: 334
Rejestracja: 19 maja 2005, 17:56
Lokalizacja: OsTrOłęKa

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: mIcHaLos »

majster pisze: 19 lis 2018, 18:32 Czy po ponownym zamknięciu drzwi zmywarki zakończy ona proces zmywania - u mnie było podobnie ale czasami nawet 3-4 krotne zatrzymania doprowadzały do zakończenia mycia, winien był wyłącznik drzwiczek, który zatrzymywał proces mycia .
Było to trudne do ustalenia ale pomogło mi tylko mocne dociśnięcie drzwi bez otwierana zmywarka zaczynała działać .
Jeśli nie spuszcza wody to gdy jest gdzieś blokada ,np w filtrze lub syfonie do którego odprowadza wodę słychać pracę pompy spustowej .Jeśli słychać w tym momencie tzw buczenie to jest zablokowana lub uszkodzona pompa spustowa .

Cześć - no więc powiem tak, filtr przeczyszczony był wcześniej, odpływ przy pompie spustowej też, w miarę możliwości - woda podczas pracy jest bez problemu wypompowywana, brak buczenia - czyli środek ok.

Co ciekawe program tak jak pisałem wyżej zatrzymuje się jak chce i kiedy chce nawet do 4-5x :) Bywało że przeleciał cały bez niczego. Bingo - prawdopodobnie będzie to wyłącznik drzwiczek. Po kolejnym wstawieniu "prania" - stop - otwarcie i zamkniecie drzwiczek "start" :)
Dziś bez otwierania docisnąłem drzwiczki po zatrzymaniu cyklu i poszło - także widzę światełko w tunelu. Dzięki za podpowiedź. Powiem szczerze że nie wpadłbym na to szybko :)

W którym miejscu znajduje się ten "czujnik" drzwiczek ?
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: majster »

w górnej części drzwiczek jest pozioma szczelina w którą wchodzi zaczep zapinający drzwiczki .
Właśnie ten zaczep po zapięciu działa na mikrowyłączjnik sygnalizujący zamknięcie drzwiczek.jest on na górze drzwiczek w zamku blokującym trzeba odkręcić wkręty widoczne po pochyleniu drzwiczek po obydwu stronach i opuścić zewnętrzną osłonę drzwi będzie widoczny ten wyłącznik -prawdopodobnie trzeba będzie wymienić cały zamek razem z tym wyłącznikiem.
majster
starszy kapral
Posty: 178
Rejestracja: 22 gru 2011, 14:22
Lokalizacja: Ostrołeka

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: majster »

AAa sprzęt jest w zabudowie więc najpierw trzeba odkręcić najprawdopodobniej 4 wkręty mocujące płytę meblową z dopiero potem wkręty pozostałe.
Najprawdopodobniej są to 2 wkręty najwyżej po obydwu rogach i te 2 najniższe na drzwiach.
Marusia
szeregowy
Posty: 13
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20

Re: Zmywarka BOSCH - SPV50E00EU/01- Zapytanie

Post autor: Marusia »

a nie orientujecie się w jakich cenach chodzą takie zmywarki Boscha? Opłaca się kupić np. przez interent czy lepiej w normalnym sklepie?
ODPOWIEDZ