Ochrona środowiska w Polsce

Na każdy (inny niż o Ostrołęce) temat
brexit

Ochrona środowiska w Polsce

Post autor: brexit »

W tym samym czasie gdy za sprawą propagandy światła reflektorów były skierowane na przywiązujacych się do korników z Puszczy Białowieskiej ekooszołomów w sercu Puszczy Noteckiej powstawał kompleks budynków.
Można się o tym dowiedzieć choćby tu :

https://www.tvn24.pl/poznan,43/w-puszcz ... 52521.html

Inwestycja powstaje na chronionym obszarze Natura 2000.
w samym sercu Puszczy Noteckiej powstaje gigantyczna budowla. Informacja o tym , wywołała prawdziwą burzę w internecie.

Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że pod raportem dotyczącym oddziaływania tejże inwestycji na środowisko podpisał się prof. dr hab. Piotr Tryjanowski – dyrektor Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i zarazem znany ekolog, który niedawno protestował przeciwko „niszczeniu” Puszczy Białowieskiej.

To fragment tego kuriozalengo raportu :

„W związku ze stosunkowo niedużą powierzchnią zajmowaną przez planowaną inwestycję oraz nieznaczne wykorzystanie tych terenów przez istotne gatunki ptaków wnioskować można, że inwestycja nie przyczyni się do znaczącego ograniczenia przestrzeni niezbędnej do utrzymania obecnego stanu ochrony ptaków będących przedmiotami ochrony obszaru Natura 2000 Puszcza Notecka. W związku z brakiem na omawianym terenie znaczących walorów przyrodniczych nie planuje się wykonywać szczególnych działań minimalizacyjnych”

Jak się okazuje zarówno prof. Tryjanowski, jak i inni autorzy raportu związani są z Fundacją Fauna Polska, mającą swoją siedzibę właśnie w Stobnicy. W Radzie Fundacji, stanowiącej organ nadzorczy, jest również przedsiębiorca Paweł Michał Nowak, ojciec Dymitra Nowaka, prezesa zarządu spółki D.J.T., który buduje „zamek” w Stobnicy.

Jak to jest możliwe ,że przez kilka lat żadna organizacja "ekologiczna" nie podjęła choćby pozorowanych działań ? Gdzie były służby ? Dlaczego spawą zainteresowano dopiero po kilku latach ? Jak to jest możliwe, że pomimo tysięcy stron przepisów i ustaw chroniących środowisko , kilkunastu instytucji których zakres działania obejmuje nadzór nad ochroną środowiska , tysięcy organizacji proekologicznych działajaących w Polsce nie podjęto przez kilka lat żadnych działań ?
Mało tego jak to jest możliwe ,że albo nikt nic o tej inwestycji nie wiedział, albo taktownie odwracano wzork w drugą stronę?

Infom
starszy chorąży sztabowy
Posty: 1505
Rejestracja: 11 wrz 2007, 23:23

Re: Ochrona środowiska w Polsce

Post autor: Infom »

zrobiłeś coś innego związku z tym niż napisanie posta?
brexit

Re: Ochrona środowiska w Polsce

Post autor: brexit »

Infom pisze: 09 gru 2018, 0:00 zrobiłeś coś innego związku z tym niż napisanie posta?
A czy zrobił coś prezydent Kulik i jego zastępca Kleczkowski? Czy "redaktor" Chojnowski Krzysztof zrobił cokolwiek w tej sprawie?
I czy coś w tej sprawie stało się w Urzędzie Miejskim w Ostrołęce stało się ?

Ja oczekiwałbym od prezydenta Kulika ,żeby się choć w formie protestu do ptactwa wodnego przywiązał.Może być tak symbolicznie gumowa kaczka.
A "redaktor" Chojnowski powinien tę bohaterską postawę upamiętnić w formacie cyfrowym , aby były jakieś artefakty , które w przyszłości będzie młode pokolenie Ostrołęczan oglądać w mauzoleum prezydenta Kulika. To jest słuszna koncepcja.
Czy "redaktorzy" z MO mnie słyszą ?
jermak
starszy szeregowy
Posty: 95
Rejestracja: 03 mar 2018, 20:36

Re: Ochrona środowiska w Polsce

Post autor: jermak »

Wszyscy wszystko wiedzieli i przez wiele lat nic nie zrobili?
Przypomina się coraz częściej fraszka "Jeśli wszyscy Ci mówią, że jesteś pijany, to połóż się spać".
Wiem, ze dla teorii spiskowych zabrzmi to obrazoburczo, ale może rzeczywiście prof Tryjanowski ma rację i ten kawałek ziemi "nie ma znaczących walorów przyrodniczych"?
Po nas zostanie to co wybudujemy lub zniszczymy, wybudowany notecki zamek-hotel i rozkopana Mierzeja Wiślana, gdzie straty ekologiczne będą realnie większe zależy bardziej od opcji polityków rządzących niż ekologii.
Uwaga: naukowa ekologia nie jest przeciw człowiekowi, ale właśnie dla człowieka, w odróżnieniu od ekologii stosowanej czyli politycznej potrzeby danej chwili.
ODPOWIEDZ